در حال بارگذاری ...
رادیو نمایش و شبکه نسیم پخش می کنند:

ماجرای پس از عاشورا در سریال «خورشید و خاکستر»

شبکه رادیویی نمایش و شبکه تلویزیونی نسیم ، نمایش رادیویی «خورشید و خاکستر» را به روی آنتن می برند .

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ، «خورشید و خاکستر» را قدرت الله فتحی نوشته و داستان آن درباره «نوار» یکی از زنان «خولی» است که در مواجهه با سر مقدس امام حسین ع  دگرگون می شود و جزء اولین کسانی می شود که پیاده به کربلا و محل شهادت آن حضرت می رود.
این سریال رادیویی که ساعت 10:30 هر روز به روی آنتن رادیو نمایش می رود، از امشب ساعت 21:30 در شبکه تلویزیونی نسیم پخش می شود.
فرشاد آذرنیا که تهیه کننده این نمایش رادیویی است ، درباره نحوه تهیه کنندگی   سریال «خورشید و خاکستر» گفت : شخصیت نوار وقتی سر امام حسین ع را می بیند ، دچار حالت های ذهنی خاصی می شود.او صدای فرشتگان را می شنود، به همین دلیل از تلفیق موسیقی و افکت و ذکر لبیک برای آن صحنه استفاده کردم .
وی ادامه داد : در صحنه های دیگر هم از آرایه های موسیقی بسیاری استفاده کردم و سختی کار زمانی بود که وقتی نوا از خانه بیرون می آمد زمزمه هایی از مردم شهر درباره واقعه کربلا به گوش می رسید که این به صورت کابوس در ذهن نوا می پیچید و یکی از سختی های تهیه کنندگی این کار،آن بود که این زمزمه ها به صورت واقعی ودرعین حال خیالی با موسیقی اجرا شد تا برای شنونده باورپذیر باشد.
این تهیه کننده در پایان گفت : کارگردانی بی نقص رضا عمرانی موجب شد تا فضای درستی را برای صحنه های این سریال ایجاد کنم و امیدوارم مورد توجه شنوندگان رادیو قرار بگیرد.

در این نمایش رادیویی مهدی طهماسبی در نقش «خولی»، شیوا رفیعیان در نقش «نوار» ، نگین خواجه نصیر ، مهرداد مهماندوست ، سعید سلطانی ، احمد لشینی ، بهادر ابراهیمی  و تعداد دیگری از هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش می پردازند.
«خورشید و خاکستر » به کارگردانی رضا عمرانی  ، تهیه کنندگی : فرشاد آذرنیا ، صدابرداری : مجید آینه  ، افکتوری : نازنین حسن پور و گویندگی  معصومه عزیز محمدی هر روز ساعت 10:30 از رادیو نمایش پخش می شود و از امشب چهارشنبه 24 مهرماه ساعت 21:30 از شبکه تلویزیونی نسیم پخش خواهد شد.
گفتنی است علاوه بر سریال رادیویی «خورشید و خاکستر»، سریال رادیویی «جاده آفتاب» به کارگردانی مهرداد مهماندوست و 40 نمایش کوتاه رادیویی  به نویسندگی داریوش روحی، سهیلا خدادادی و حمیدرضا پورعلی محمد  به تهیه کنندگی ژاله محمد علی و اشرف السادات اشرف نژاد درایام اربعین حسینی به روی آنتن رادیو نمایش می روند.
علاقه مندان می توانند نمایش ها و برنامه های رادیو نمایش را بر روی موج اف ام ردیف 5و107 مگاهرتز بشنوند.
مطالب مرتبط

افتخاری در دورهمی پایان تولید «به رنگ قهرمانی» گفت:

ما می توانیم کارهای ماندگاری انجام بدهیم
افتخاری در دورهمی پایان تولید «به رنگ قهرمانی» گفت:

ما می توانیم کارهای ماندگاری انجام بدهیم

سریال رادیویی «به رنگ قهرمانی» به کارگردانی رضا عمرانی به خط پایان رسید. حمیدرضا افتخاری مدیر کل هنرهای نمایشی و مدیر رادیو نمایش در دورهمی این برنامه گفت: تولید مجموعه ای با این کشش نشان می دهد که ما می توانیم کارهای ماندگاری انجام بدهیم .

|

نظرات کاربران