در حال بارگذاری ...
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه خبر داد

اعزام دو گروه نمایشی به عراق در پیاده‌روی اربعین

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه از اعزام دو گروه نمایشی به عراق جهت اجرای نمایش محیطی در مسیر پیاده روی اربعین در شهرهای نجف اشرف و کربلا خبر داد.

به گزارش تئاتر کرمانشاه، محمدرضا درند رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه  با اعلام این خبر گفت: پس از استقبال گسترده مردم از اجراهای اولین سوگواره استانی تئاتر خیابانی و تعزیه «پیاده راه عشق» در شهرقصرشیرین و مرز خسروی که به مناسبت پیاده‌روی اربعین حسینی برگزار شد توانستیم طی رایزنی‌هایی که با کشور عراق انجام دادیم دو گروه جهت اجرای نمایش‌های «حرف‌های گفتنی»  و «آنجا که عشق حرف اول است» راهی کشور عراق شوند.

 درند با بیان اینکه این نمایش‌ها در مسیر حرکت مردم به شهرهای زیارتی اجرا خواهند شد، افزود:  اجرای ۹ اثر در شهرهای قصر شیرین و مرز خسروی در طول مسیر زائرین کربلا بسیار کار ارزشمندی است و هنرمندان ارزشی تئاتر استان همواره حضوری فعال در موضوعات مهم داشته‌اند.

او  در پایان اضافه کرد: در مناسبت‌های ملی و مذهبی تاکنون برنامه‌هایی چون برگزاری همایش تئاتر خیابانی پاسداران ولایت، تئاتر خیابانی قرآن و عترت و اجراهای روز قدس و..  داشته‌ایم و برگزاری این سوگواره نشان از حضور فعال دفتر تئاتر خیابانی و هنرمندان این شهر دارد.

درند در پایان اظهار امیدواری کرد که این انجمن بتواند این سوگواره را در سطح ملی و حتی بین‌المللی برگزار کند.
نظرات کاربران