در حال بارگذاری ...
در جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویان

کارگاه آموزشی «نان، آب، عروسک» برگزار شد

کارگاه آموزشی با عنوان «نان، آب، عروسک» به همت جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی دانشجویان با حضور محمد بحرانی و امیر سلطان احمدی و استقبال گسترده دانشجویان در یکی از پلاتوهای نمایش دپارتمان تئاتر دانشگاه هنر در پردیس باغ ملی و برگزارشد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی دانشجویان، در ابتدای کارگاه امیر سلطان احمدی و محمد بحرانی در محوطه باغ ملی با دانشجویان به گفتگو پرداختند و سپس از ساختمان‌های تاریخی دانشگاه بازدید کردند.

 امیر سلطان احمدی و محمد بحرانی از تجربیات خود در دوران دانشجویی و همچنین چگونگی وارد شدن به عرصه تئاتر عروسکی صحبت کردند. هر دوهنرمند، کنار نشستن و وارد نشدن به میدان نمایش عروسکی را تحت هر عنوانی رد نموده و خواستار آن بودند که از ابتدایی ترین کار در یک گروه نمایشی حرکت خود را آغاز نمایند و با آموزش درست، پله های پیشرفت را طی کنند.
محمد بحرانی با بیان این مطلب که برای اینکه تئاتر عروسکی ماندگار شود علاقه مندان این عرصه می بایست آن را متعلق به خود نمایید اذعان داشت: برای عجین شدن با تئاتر عروسکی از زندگی شخصی خود ارجاع بگیرید. کاری که در عروسک جناب خان انجام داده ام و بسیاری از تکه کلام ها و خصوصیات رفتاری این عروسک را مدیون گنجینه ی زندگی شخصی خود می دانم. مواردی که در زمان خودش عنوانی جز کارهای بیهوده و ناچیز نداشت.

امیر سلطان احمدی نیز در ادامه گفت: تشکیل یک گروه منسجم از هم دوره ای ها و دوستان و حمایت همه جانبه از همدیگر یکی از اصول پیروزی دانشجویان در عرصه های مختلف نمایش عروسکی است.
در بخش دوم کارگاه آموزشی نیز امیر سلطان احمدی و محمد بحرانی به سوالات دانشجویان پاسخ دادند و چند تن از دانشجویان را به اجرای ایده های خود فراخواندند.

این دو هنرمند بارها تکرار کردند که حضور در عرصه حرفه ای را مدیون جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی دانشجویان هستند جایی که جسارت و ایمان دانشجویان تقویت و موجبات بالندگی آنها را در عرصه حرفه ای فراهم می آورد.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی دانشجویان به دبیری دانیال اسماعیل زاده زمستان امسال برگزار خواهد شد.
نظرات کاربران