در حال بارگذاری ...
 • آثار راه‌یافته به سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان معرفی شدند

  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از انتخاب هفت نمایش برای حضور در سی‌ویکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان خبر داد.

  به گزارش تئاتر گیلان، سید امیر مصباح با اشاره به انتشار فراخوان سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان از تیرماه امسال، گفت: جشنواره امسال با مسئولیت اجرایی انجمن هنرهای نمایشی استان و به منظور رشد و توسعه تئاتر با توجه به هویت ایرانی، قومی، منطقه‌ای و جغرافیایی، از نهم تا دوازدهم آبان‌ماه امسال در رشت برگزار می‌شود.

  وی بیان کرد: ۲۵ اثر از سوی هنرمندان سراسر استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که در نهایت با رأی هیئت انتخاب سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان متشکل از ناصر ایزدفر، حمید ابراهیمی و مهرداد هنرمند، هفت اثر بدون اولویت برای حضور در این دوره از جشنواره معرفی شدند.

  مصباح تصریح کرد: «تئوری توطئه» به کارگردانی جواد لاله‌دوست از بندر انزلی، «سواران دریا» فاطمه مولودی از رودسر، «آرش تنها بر سپهر سرد سرزمین سپندارمذ» نیما جهان‌بین، «پری» مهرداد آبسالان، «کیفر یا خیلی خیلی خصوصی» وحید درویشی، «الیور توئیست» محمد پورجعفری و «موبی دیک» مهیار وقاری از رشت، آثار راه یافته به سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان را تشکیل می دهند.

  معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: پوستر این دوره از جشنواره، ساعت یک عصر  امروز(چهارشنبه، اول آبان) طی مراسمی با حضور جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه استان در سالن اجتماعات این اداره‌کل رونمایی خواهد شد.

  وی در پایان افزود: آئین اختتامیه دومین جشنواره نمایشنامه‌نویسی آموزشگاه‌های آزاد هنری گیلان «بزرگداشت استاد فقید فرهاد پاک‌سرشت» همزمان با آئین افتتاح سی و یکمین جشنواره استانی تئاتر گیلان، صبح روز پنجشنبه نهم آبان در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

لاهیجان ظرفیت برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر را دارد
  معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:

  لاهیجان ظرفیت برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر را دارد

  سید امیر مصباح، معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: شهرستان لاهیجان ظرفیت اجرای جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در سطح ببن المللی را دارد.

  |

  در قالب «جایزه ویژه هنری پارسی»؛

فراخوان نخستین جشنواره تئاتر تک‌نفره و دونفره گیلان منتشر شد
  در قالب «جایزه ویژه هنری پارسی»؛

  فراخوان نخستین جشنواره تئاتر تک‌نفره و دونفره گیلان منتشر شد

  نخستین جشنواره استانی تئاتر تک‌نفره و دونفره «جایزه ویژه هنری پارسی» به پاس بیش از چهار دهه فعالیت نمایشنامه‌نویسی، کارگردانی و پژوهشگری تئاتر "علیرضا پارسی" در گیلان برگزار می‌شود.

  |

  جدول نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند منتشر شد

  جدول نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند منتشر شد

  سید امیر مصباح، معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان، گفت: این جشنواره در ۲ بخش مسابقه و ویژه کودک و نوجوان برگزار می شود که ۱۷۷ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال که ۱۴۸ اثر مربوط به بخش ...

  |

  نظرات کاربران