در حال بارگذاری ...
 • در پیام دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران مطرح شد

  بی‌شک دنیا با مهربانی محل خوبی برای زیستن است

  مجید امرایی* دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران به مناسبت هفته جهانی دراما تراپی پیامی را منتشر کرد.

  به گزارش ایران تئاتر در متن پیام مجید امرایی دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران که به مناسبت هفته جهانی دراما تراپی (21 تا 27 اکتبر 2019) منتشرشده، آمده است:
  اگر مهربانی باشد بیشک دنیا محل خوبی برای زیستن است. من بازی می‌کنم، تو بازی می‌کنی، ما بازی می‌کنیم و متن بازی ما در بطن وجود ما نهفته است و این ماییم که متن در بطن خود را ترسیم می‌کنیم و این دراماتراپی است که به مدد بازی متن نهفته در بطن انسان را به ظهور می‌رساند، زیبا...! یا نازیبا ...! ما اگر بازی نکنیم اشکالی در کار است.
  دوستان دراماتراپیست من، وجود انسان امروز یک‌چیز مهم را به‌شدت کم دارد، انسان معاصر در این بازی تضاد بین فلز و عاطفه مهربانی را گم‌کرده است. بیایید به مدد دراماتراپی بازی مهربانی را بار دیگر احیا کنیم. خشم و کینه را دور بریزیم و از رقابت‌های ناسالم و بی‌نتیجه دست‌برداریم و رفاقت را جایگزین کنیم. بیشک دنیا محل خوبی برای زیستن است، اگر مهربان باشیم.
  ما مطمئن هستیم در این بازی زندگی، مهربانی است که حرف اول را می‌زند. همراهان و دوستان دراماتراپیست من، دنیای امروز مهربانی را کم دارد. دنیا امروز عطوفت را کم دارد. دنیا امروز لطف بی‌منت را کم دارد. دنیا امروز صمیمیت را کم دارد. دنیا امروز نوع‌دوستی را کم دارد و دنیا امروز به‌شدت عشق را کم دارد. اگر مهربانی باشد بیشک دنیا محل خوبی برای زیستن است. پس من بازی می‌کنم، مهربانی را. تو بازی می‌کنی مهربانی را. ما بازی می‌کنیم مهربانی را. بیایید برای همسرانمان، برای والدینمان و برای فرزندانمان مهربانی را بازی کنیم. من اطمینان دارم که بازی خشم هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت؛ زیرا آتش، آتش می‌آورد و مهر، مهر.

  مجید امرایی اکتبر 2019

  *دکتر مجید امرایی عضو مؤسس اتحادیه جهانی دراماتراپی WADT و دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران DTCI اکتبر 2019 تهران

   
  مطالب مرتبط

  نگاهی به تازه‌ترین نمایش اسماعیل خلج

«جمعه کشی» سمفونی آرزوهاست
  نگاهی به تازه‌ترین نمایش اسماعیل خلج

  «جمعه کشی» سمفونی آرزوهاست

  ایران تئاتر- مجید امرایی: نمایش جمعه کشی نوشته و کار استاد اسماعیل خلج را شب یکشنبه در تالار سنگلج دیدم. یکی از زیباترین نمایش‌هایی که در نوع خود یعنی نمایش‌های رئالیستی واقعیت‌گرا حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

  |

  در ویژه برنامه هفته دراماتراپی مطرح شد

ایران از اعضای اصلی و موسس اتحادیه بین‌المللی دراماتراپی است
  در ویژه برنامه هفته دراماتراپی مطرح شد

  ایران از اعضای اصلی و موسس اتحادیه بین‌المللی دراماتراپی است

  ویژه برنامه هفته جهانی دراما تراپی شب گذشته جمعه 10 آبان با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و مجید امرایی دبیر کل انجمن دراماتراپی ایران در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار شد.

  |

  نقد نمایش «طریقه حکومت گجرخان» به کارگردانی  مجید امرایی

اصلاحات نا کارآمد گجرخان به جهت باج خواهی و ژاژخایی
  نقد نمایش «طریقه حکومت گجرخان» به کارگردانی  مجید امرایی

  اصلاحات نا کارآمد گجرخان به جهت باج خواهی و ژاژخایی

  ایران تئاتر- سید علی تدین صدوقی : نمایش " طریقه حکومت گجرخان " نوشته مجید امرایی به کارگردانی مجید امرایی و احسان ملکی است . مجید امرایی نمایش گجرخان را با نگاهی به نمایش نامه "طریقه حکومت زمان خان " نوشته میرزا آقا تبریزی نگاشته است .

  |

  نظرات کاربران