در حال بارگذاری ...
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

هنگامه گسترش دامنه تئاتر کودک و نوجوان به مسائل بنیادی‌تر است

وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به مناسبت شروع بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان در پیامی بر گسترش دامنه تئاتر کودک و نوجوان به مسائل بنیادی‌تر تاکید کرد.

به گزارش ایران تئاتر، متن پیام  سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به شرح زیر است: 

 بسمه الله الرحمن الرحیم

دنیای کودکی ساحتی شریف و جهانی سراسر ظرافت و حساسیت است. جهانی که در عین پویایی، نشاط و تحرک واجد عمیق ترین لحظات و پاک ترین عواطف است.  این ساحت و این جهان سراسر رمز و شگفتی از آن رو که پایه و اساس شکل دهی و سامان بخشی فردای جوامع بشری است، ارزش و اهمیت صد چندان می یابد. تئاتر از مهم ترین و پویا ترین هنرها برای مواجهه و تعامل کودک و نوجوان با جهان پیرامون و مسائل آن است تا کودک پرسیدن و اندیشیدن را دریافت و باور کند. مایه خرسندی است که تئاتر کودک و نوجوان به استمرار در طول سال زنده است و اجرایی میشود. اما این ضرورت همچنان باقی است که نهادهای آموزشی حضور مؤثر تئاتر را در مدارس فراهم کنند تا با تعامل و ارتباط بیشتر کودکان و نوجوانان با تئاتر، جامعه ای پویاتر و خلاقتر داشته باشیم.

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گستره ای جهانی و پس از ربع قرن تجربه نمایش و نمود آفریده های هنری هنرمندان کوشای این حوزه بر آن است تا دامنه تأثیر خود را به مسائل بنیادی تر نیز بگسترانند.

«محیط زیست، چالش ها، فرصتها و تهدیدهای آن» مقولهای سترگ و کلان است که بی گمان اگر کودکان و نوجوانان با شناختی دقیق و عمیق به پاسداشت و حفظ آن اهتمام ورزند، فردای جهان سبزتر، پاکتر و آرام تر خواهد شد و این مهم بیگمان بهره ای از فرهنگ ناب سرزمین است که همواره مردمانش در جست و جوی پاکی، صلح و نیکی برای جهان بوده اند.

تلاش ارزشمند هنرمندان گرامی تئاتر کودک و نوجوان سراسر کشور و حضور و همراهی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی، مدیران و مجریان تلاشگر را در بیست و ششمین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان، یکی از کهن ترین شهرهای ایران اسلامی ارج می نهم و از پروردگار مهربان برای ایران عزیز و فرزندان پاکش فردایی روشنتر، شادتر و آرامتر آرزومندم./ سید عباس صالحی
مطالب مرتبط

وزیر ارشاد پس از تماشای نمایش «صدمین سالگرد فتح گریه» در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛

تئاتر، هنر مهر است نه کینه
وزیر ارشاد پس از تماشای نمایش «صدمین سالگرد فتح گریه» در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛

تئاتر، هنر مهر است نه کینه

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از تماشای نمایش «صدمین سالگرد فتح گریه» در جمع اصحاب رسانه گفت: بودجه هنرهای نمایشی بودجه اندکی است و نگاه ویژه مقام معظم رهبری می‌تواند به کمک حوزه هنرهای نمایشی بیاید.

|

نظرات کاربران