در حال بارگذاری ...
 • در آیین اختتامیه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

  نمایش «کسی مدام مرا می‌خواند» برگزیده جشنواره تئاتر سمنان شد

  برگزیدگان سی‌امین جشنواره تئاتر صحنه‌ای و دومین جشنواره تئاتر خیابانی استان سمنان شامگاه پنجشنبه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگسرای خورشید تابان گرمسار تجلیل شدند.

  به گزارش سمنان ، هیات داوران این جشنواره در بخش صحنه ای از برگزیدگان بخش های بروشور، گریم، موسیقی، لباس و طراحی صحنه تقدیر کرد و در بخش بهترین بازیگر مرد، عارف زارعی از نمایش گازوئیل از گرمسار و میلاد امیدیان برای نمایش سرنوشت لافکادیو از شهرستان سمنان تقدیر کرد. در این بخش رتبه دوم به محمد علی دانشگر از نمایش کسی مدام مرا می خواند از سمنان رسید و هیات داوران در بخش بهترین بازیگر مرد فردی را حائز رتبه اول ندانست.

  در بخش بازیگری مرد همچنین رتبه سوم مشترک به سید مهدی علی الحسینی برای نمایش کسی مدام مرا می خواند از سمنان و هادی آقا حسینی برای نمایش زبان اصلی از شاهرود رسید.

  هیات داوران در بخش بهترین بازیگر زن نمایش صحنه‌ای این جشنواره، ضمن تقدیر از دلارام خدایی از نمایش لافکادیو و شقایق درخشان برای نمایش گازوئیل ، رتبه دوم را به سمانه نجار برای نمایش کسی مدام مرا می خواند اختصاص داد و فردی را حائز رتبه اول ندانست. ضمن این که سولماز ندایی از نمایش زبان اصلی از شاهرود دوم شد.

  در بخش نمایش خیابانی این جشنواره نیز از عوامل بروشور، موسیقی و برخی پیشکسوتان تئاتر تجلیل شد. در این بخش رتبه سوم مشترک بازیگری مرد به ناصر امیرآتشانی از نمایش پهلوانان نمی میرند از گرمسار و سناتور حسینی برای نمایش پهلوانان نمی میرند رسید. در این بخش عرفان طوسی برای نمایش معرکه از سمنان دوم شد و هیات داوران برای رتبه نخست انتخابی نداشت.

  در بخش بهترین کارگردانی نمایش خیابانی نیز سناتور حسینی برای نمایش پهلوانان نمی رسند مقام سوم را کسب کرد و امیرحسین دلارام برای نمایش معرکه از سمنان دوم شد.در این بخش هیات داوران فردی را حائز رتبه اول ندانست.

  هیات داوران در بخش بازیگری زن نمایش خیابانی، سمیرا شربتی از نمایش سوء تفاهم را شایسته تقدیر دانست.

  هیات داوران هم چنین در بخش بهترین کارگردان نمایش صحنه ای مازیار صالحیان از نمایش لافکادیو را حائز رتبه سوم دانست و محمد علی دانشگر برای نمایش کسی مدام مرا می خواند رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

  «کسی مدام مرا می خواند»  نمایش برگزیده صحنه ای هیات داوران در بخش صحنه ای شد.

  سی‌امین جشنواره تئاتر صحنه‌ای و دومین جشنواره تئاتر خیابانی استان سمنان به مدت سه روز برگزار شد.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این آیین گفت: ظرفیت جامعه هنری استان و دانش آموختگان بعنوان سرمایه می تواند در پیشرفت هنر تئاتر موثر باشد. 

  حجت الاسلام و المسلمین علی اصغر فضیلت با اشاره به پیشرفت اماکن فرهنگی پس از انقلاب ابراز داشت: نسبت به جمعیت در حال حاضر در خصوص فضاهای فرهنگی- هنری پیشرو هستیم و تعداد ۱۶ گروه نمایشی  در استان داریم و گروه های زیادی نیز در حال ثبت هستند.

  وی افزود: تنوع فرهنگی باید در  آثار نمایشی بیشتر دیده شود تا تئاتر کارکرد ریشه های فرهنگی بومی آن شهر را بیشتر نمایان کند. 

  فضیلت گفت: انجمن نمایش می تواند بازوی فکری ادارات فرهنگ و ارشاد باشد و باعث تقویت ایده ها خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  در پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان شد

جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، سلام صمیمانه هنرمندان تئاتر است
  در پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان شد

  جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، سلام صمیمانه هنرمندان تئاتر است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی برای بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر نوشت: جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، سلام صمیمانه هنرمندان تئاتر است که فروتنانه به سرزمین کربلای خوزستان، خرمشهر و آبادان تقدیم می‌شود. سرزمینی که یادآور خروش کارون و استواری نخل‌ها و عظمت مقاومت ...

  |

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار از نمایشگاه «به روایت نسخه‌خوانان» مطرح کرد:

تعزیه برای توسعه خود نیازمند دانشی سه‌گانه است
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار از نمایشگاه «به روایت نسخه‌خوانان» مطرح کرد:

  تعزیه برای توسعه خود نیازمند دانشی سه‌گانه است

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیداری که از نمایشگاه «به روایت نسخه‌خوانان» داشت گفت: تعزیه در عصر قاجار قدرت و قوتی داشته که از دانشی سه‌گانه نشات می‌‌گرفت. دانشی که در ترکیب قوت در هنر نمایشی، عمق در دانش دینی و تسلط بر دانش ادبی ریشه داشت. تعزیه ایرانی اگر بخواهد استمرار ...

  |

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار مریوانی‌ها مطرح کرد

استمرار جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، موجب تکامل آن می‌شود
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار مریوانی‌ها مطرح کرد

  استمرار جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، موجب تکامل آن می‌شود

  سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز خرسندی از رشد و گسترش جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، تاکید کرد: گسترش ابعاد داخلی و جهانی این رویداد فرهنگی، مسئولیت ما را در قبال آن افزایش می دهد.

  |

  در توئیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان شد

«کمیته نان» روایتی انسانی از سوز فقر با شور عشق
  در توئیت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان شد

  «کمیته نان» روایتی انسانی از سوز فقر با شور عشق

  شب گذشته سه شنبه 21 خردادماه سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در مجموعه تئاتر شهر ضمن بازدید از این مجموعه و گفتگو درباره محوطه تئاتر شهر و حواشی بوجود آمده به تماشای نمایش «کمیته نان» به کارگردانی لیلی عاج نشست. صالحی پس از تماشای نمایش توئیتی را منتشر کرد.

  |

  نظرات کاربران