در حال بارگذاری ...

هیأت انتخاب سی ویکمین جشنواره تئاتر کرمانشاه مشخص شدند

مجتبی قلندرلکی، سعید زندی و علی حیاتی هیأت انتخاب سی ویکمین جشنواره تئاتر استانی کرمانشاه شدند.

 به گزارش ایران تئاتر از کرمانشاه، مجتبی قلندرلکی، سعید زندی و علی حیاتی هیأت انتخاب سی ویکمین جشنواره تئاتر استانی انتخاب شدند.  

مجتبی قلندرلکی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار مجتبی قلندرلکی می‌توان به بازیگری در فیلم خاک آشنا، فیلم کودکانی از آب و گل اشاره کرد. وی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1372 در فیلم کودکانی از آب و گل به کارگردانی عطاءالله حیاتی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم خاک آشنا، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای مجتبی قلندرلکی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون هما روستا، منوچهر آذر، رضا بابک و احمد آقالو را تجربه کرد.  
سعید زندی یکی دیگر از اعضاء این هیئت بازبین می باشد. وی متولد 1355 تهران است و از بازیگران فعال و توانا در عرصه ی بازیگری و کارگردانی تلویزیون و تئاتر است. سال 73 به دلیل عشق وافر به هنرِ تئاتر، وارد این حوزه شد و آن طور که می گوید خودش را مدیون تئاتر و خانواده ی تئاتر می داند. زندی با مرحوم «نصرت اله سیافی» در نمایش «آفتاب دشت» اولین کار حرفه ای اش را آغاز کرد و در سال 1387 با نمایش «قشنگ ترین آهنگ» به کارگردانی «فرهاد عمادزاده» رتبه ی اول استان و رتبه ی دوم منطقه را در بخش بازیگری مرد به دست آورد. 
همچنین موفق به کسب رتبه برتر کارگردانی جشنواره تئاتر فجر سال 97 شده است.
 علی حیاتی نیز جزاین هیئت انتخاب است. او دارای مدرک کارشناس مدیریت  فرهنگی، نویسنده و کارگردان تئاتر می باشد.همچنین داور چندین دوره جشنواره ملی مرصاد-جشنواره تاتر استانی طنز و دارای 25سال سابقه تئاتر می باشد. حیاتی نویسندگی و کارگردانی متنهای یک درس یک نشانه-عشوه های خاکستری-دل به توان حسرت-سفر به عمق خیانت و... را نیز بر عهده داشته است. 
سی ویکمین جشنواره تئاتر استانی در روزهای 27 لغایت 29 آبان ماه به دبیری داریوش گراوندی برگزار می شود.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند

ایران تئاتر- میترا رضائی؛ در هفته‌ای که گذشت، مشکلات این روزهای کرونایی سایه‌ای کم‌رنگ روی رویدادهای تئاتر در استان‌ها انداخت اما قطار برگزاری جشنواره‌های استانی از ریل خارج نشد و همچنان آهسته و پیوسته به راه خود ادامه می‌دهد و در هر استانی رویکرد و نوآوری جدیدی برای ...

|

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه 
 تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایران تئاتر مطرح کرد:

«من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در90 ثانیه
تلاش برای توسعه فرایند تولید و اجرای تئاتر خیابانی در سطح استان

اجراهای تئاتر خیابانی با گروه تئاتر "باران" به سرپرستی سعید ذبیحی و با شعار «من، تو، ما تئاتر، زندگی، کرونا» در سطح شهر کرمانشاه  آغاز شد.

|

نظرات کاربران