در حال بارگذاری ...
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان :

سیرجان به عنوان دومین شهر استان وارد چرخه تاسیس تئاتر شهر خواهد شد

تئاتر استان کرمان در سال‌های اخیر حضور موفقی در جامعه ملی و بین المللی داشته است و کسب جوایز متعدد از جشنواره ها موید  این مدعاست .

به گزارش ایران تئاتر از کرمان،  وحید محمدی ، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه  جشنواره به خبرنگار تئاتر کرمان گفت:  جشنواره امسال همچون سال گذشته براساس نظرجامعه تئاتری و در راستای ایجاد تعامل و هم اندیشی با خانواده تئاتر استان طراحی و اجرا شد.

وی ادامه داد: هیات داوران جشنواره ترکیبی  از داوران استان و کشور انتخاب شده و  در مدت چهار روز آثار را داوری  می کنند و دو اثر برتر بدون رتبه بندی به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی می شوند.

  وی افزود : شهرستان سیرجان به عنوان دومین شهر استان وارد چرخه تاسیس تئاتر شهر خواهد شد  و امید است در سالیان آینده  سایر مراکز تخصصی حوزه هنر به سرعت مورد اجرا و بهره برداری قرار گیرند.

محمدی تصریح کرد : تئاتر استان سالیان اخیر حضور موفقی در جامعه ملی و بین المللی داشته است و کسب جوایز متعدد از جشنواره ها موید  این مدعاست .

وی افزود: موضوع  اقدامات زیر بنایی و توسعه زیر ساختهای تخصصی از جمله تماشاخانه های تخصصی در همه شهرستان ها در راستای سیاست بهره مندی همه هم استانی ها از تولیدات تئاتر شهرستان و استان  در حال پیگیری است  و ادامه خواهد داشت .

وی افزود جشنواره امسال فرصت مناسبی برای انسجام بخش بیشتر جامعه  تئاتر خواهد بود.

محمدی خطاب به کارگردانان و سرپرستان گروههای شرکت کننده در جشنواره مسئولیت صیانت و مراقبت از تولیدات هنری و توجه به خواست مخاطب را متوجه  اهالی تئاتر دانست و اظهار امیدواری کرد: همچون  گذشته با اخلاق مداری و منطق در تاثیر گذاری تئاتر به عنوان یک رسانه و رسالت اجتماعی موفق باشند .

اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کرمان 29 آبان ماه در شهرستان سیرجان برگزار می شود.

 
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی از رونق نمی‌افتند

ایران تئاتر- میترا رضائی؛ در هفته‌ای که گذشت، مشکلات این روزهای کرونایی سایه‌ای کم‌رنگ روی رویدادهای تئاتر در استان‌ها انداخت اما قطار برگزاری جشنواره‌های استانی از ریل خارج نشد و همچنان آهسته و پیوسته به راه خود ادامه می‌دهد و در هر استانی رویکرد و نوآوری جدیدی برای ...

|

در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن»  مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است
در نشست ایران تئاتر با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» مطرح شد:

آموزش مهم‌ترین نیاز تئاتر استان‌ها است

در نشست صمیمی با عوامل نمایش «در دهانم حرف بزن» از استان بوشهر در پاتوق ایران تئاتر عنوان شد که آموزش در تئاتر باید اولویت داشته باشد. اگر ما امروز در تئاتر کشور مشکلاتی داریم علت آن کمبود آموزش است.

|

نظرات کاربران