در حال بارگذاری ...
 • معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان :

  سیرجان به عنوان دومین شهر استان وارد چرخه تاسیس تئاتر شهر خواهد شد

  تئاتر استان کرمان در سال‌های اخیر حضور موفقی در جامعه ملی و بین المللی داشته است و کسب جوایز متعدد از جشنواره ها موید  این مدعاست .

  به گزارش ایران تئاتر از کرمان،  وحید محمدی ، معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه  جشنواره به خبرنگار تئاتر کرمان گفت:  جشنواره امسال همچون سال گذشته براساس نظرجامعه تئاتری و در راستای ایجاد تعامل و هم اندیشی با خانواده تئاتر استان طراحی و اجرا شد.

  وی ادامه داد: هیات داوران جشنواره ترکیبی  از داوران استان و کشور انتخاب شده و  در مدت چهار روز آثار را داوری  می کنند و دو اثر برتر بدون رتبه بندی به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر معرفی می شوند.

    وی افزود : شهرستان سیرجان به عنوان دومین شهر استان وارد چرخه تاسیس تئاتر شهر خواهد شد  و امید است در سالیان آینده  سایر مراکز تخصصی حوزه هنر به سرعت مورد اجرا و بهره برداری قرار گیرند.

  محمدی تصریح کرد : تئاتر استان سالیان اخیر حضور موفقی در جامعه ملی و بین المللی داشته است و کسب جوایز متعدد از جشنواره ها موید  این مدعاست .

  وی افزود: موضوع  اقدامات زیر بنایی و توسعه زیر ساختهای تخصصی از جمله تماشاخانه های تخصصی در همه شهرستان ها در راستای سیاست بهره مندی همه هم استانی ها از تولیدات تئاتر شهرستان و استان  در حال پیگیری است  و ادامه خواهد داشت .

  وی افزود جشنواره امسال فرصت مناسبی برای انسجام بخش بیشتر جامعه  تئاتر خواهد بود.

  محمدی خطاب به کارگردانان و سرپرستان گروههای شرکت کننده در جشنواره مسئولیت صیانت و مراقبت از تولیدات هنری و توجه به خواست مخاطب را متوجه  اهالی تئاتر دانست و اظهار امیدواری کرد: همچون  گذشته با اخلاق مداری و منطق در تاثیر گذاری تئاتر به عنوان یک رسانه و رسالت اجتماعی موفق باشند .

  اختتامیه سی و یکمین جشنواره تئاتر استان کرمان 29 آبان ماه در شهرستان سیرجان برگزار می شود.

   
  مطالب مرتبط

  چهاردهمین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد به پایان رسید

«کفش» و «اپرت قزاقی» برگزیده های جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد
  چهاردهمین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد به پایان رسید

  «کفش» و «اپرت قزاقی» برگزیده های جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد

  چهاردهمین جشنواره سراسری «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد» در شبستان امیر المومنین(ع) مسجد النبی قزوین با حضور مسئولان، هنرمندان و گروه‌های تئاتر شرکت‌کننده با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.

  |

  مسئول دفتر تئاتر خیابانی یزد:

جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی باید تولیدکننده باشد
  مسئول دفتر تئاتر خیابانی یزد:

  جشنواره تئاتر خیابانی چتر زندگی باید تولیدکننده باشد

  مسئول دفتر تئاتر خیابانی استان یزد بابیان اینکه در تلاشیم جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی به بهترین و مطرح‌ترین جشنواره خیابانی کشور تبدیل کنیم، گفت: جشنواره چتر زندگی باید از یک جشنواره مصرف‌کننده به جشنواره‌ای تولیدکننده تبدیل شود، یعنی از سال آینده پذیرای ...

  |

  نظرات کاربران