در حال بارگذاری ...
 • جشنواره تئاتر فجر
 • از مصطفی عبداللهی به پاس سال‌ها فعالیتش در عرصه تئاتر تقدیر می‌شود

  عبداللهی، بازیگر و کارگردان تئاتر کشور با اعلام این خبر به سایت ایران تئاتر گفت: تعدادی از دوستان قدیمی که فعالیت تئاتری را با هم آغاز کرده بودیم، اکنون در سایر رشته‌های هنری فعالیت دارند، چندی قبل تصمیم گرفتند که در انجمن خوشنویسان ایران مراسم بزرگداشت برگزار کنند. این مراسم جمعه دهم خردادماه ساعت ۱۸ در انجمن خوشنویسان ایران واقع در خیابان دزاشیب برگزار می‌شود.

  انجمن خوشنویسان ایران جمعه دهم خردادماه مراسم بزرگداشت مصطفی عبدالهی، بازیگر و کارگردان نام آشنای تئاتر را در دزاشیب برگزار می‌کند.
  عبداللهی، بازیگر و کارگردان تئاتر کشور با اعلام این خبر به سایت ایران تئاتر گفت: تعدادی از دوستان قدیمی که فعالیت تئاتری را با هم آغاز کرده بودیم، اکنون در سایر رشته‌های هنری فعالیت دارند، چندی قبل تصمیم گرفتند که در انجمن خوشنویسان ایران مراسم بزرگداشت برگزار کنند.
  این مراسم جمعه دهم خردادماه ساعت 18 در انجمن خوشنویسان ایران واقع در خیابان دزاشیب برگزار می‌شود.
  عبداللهی که هم اکنون در نمایش "یادگار زریران" به کارگردانی دکتر قطب‌الدین صادقی در اداره برنامه‌های تئاتر مشغول تمرین است در خصوص حضور در این نمایش اظهار کرد: به پیشنهاد دکتر صادقی به گروه نمایش ایشان پیوستم و اکنون در نقش "بستور" در این نمایش ایفای نقش دارم. بستور شخصیتی است که وقتی ایران زمین مورد تهاجم دشمن قرار می‌گیرد، در حالی که کودکی نوباوه است در کنار سایر پهلوانان به نبرد دشمن می‌رود.
  "بستور" به فاصله یک صبح تا غروب که در میدان نبرد است، از نوجوانی به جوانی و در غروب آن روز به پیرمردی پهلوان تبدیل می‌شود که برای هر یک از این سه مرحله یک بازیگر جداگانه ایفای نقش دارند و من در نقش پیری "بستور" ایفای نقش می‌کنم.
  عبداللهی که سال 85 نمایش "جنگ در طبقه سوم" را کارگردانی کرد، درباره فعالیت‌هایش در تئاتر گفت: مدتی قبل قصد اجرای نمایش "از پشت شیشه‌ها" اثر مرحوم اکبر رادی داشتم اما متأسفانه مجدداً بیمار شدم و با وجود این که مرحوم رادی نیز مایل بود که من نمایش "از پشت شیشه‌ها" را اجرا کنم این امکان برایم فراهم نشد. بنابراین در اولین فرصت این کار را اجرا خواهم کرد.
 • جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان
 • جشنواره گام دوم
 • جشنواره ملی تئاتر خرمشهر