در حال بارگذاری ...
آیین اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره برگزار شد

«داهول» و «من دیگه از تاریک نمی‌ترسم» برگزیده جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ

بیست و پنجمین جشنواره ملی تئاتر لاله‌های سرخ جمعه شب با معرفی آثار برتر در اندیمشک به کار خود پایان داد.

به گزارش ایران تئاتر از خوزستان مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره ملی لاله های سرخ اندیمشک جمعه ۸ آبان ماه با حضور شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور، جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ، معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، رئیس اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان اندیمشک، فرماندار اندیمشک، حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران ،حجت الاسلام بهداروند، بهزاد صدیقی، محمد یاقوت پور ، ارمغان بهداروند و جمعی از هنرمندان و مسئولین در تالار خورشید خانه هنر اندیمشک برگزار شد .

بعد از قرائت قرآن و پخش سرود ملی علی بازگیر رئیس اداره ارشاد اندیمشک صحبت کرد او گفتفراخوان  این جشنواره مرداد ماه  توسط دبیرخانه دائمی  این جشنواره منتشر شد و پس از پایان مهلت ارسال آثار  ۱۲۵ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد.  بعد از تحویل اثار داورهای بازبین متشکل از  آقایان: مهدی درویش" ابوالقاسم غلام حیدر" و "سعید فضلعلی پور" آثار را مورد بازبینی قرار دادند و طبق سیاست‌های جشنواره که درفراخوان ذکرشده بود و  اولویت های جشنواره ۹ اثر به مرحله نهایی جشنواره راه پیدا کرد. که از تاریخ ۵ آذر تا ۸ آذر این کارها  معرض دید تماشاگران قرار گرفت و داور بخش نهایی آن متشکل از خانم‌ها" فریبا متخصص" ،"مریم معترف"و آقای" بهزاد صدیقی" کار داوری آثار اجرایی انجام دادند .

علی بازگیر در پایان افزود :  مراتب سپاس و قدردانی خودرا از همه همشهریانم را بدرقه راهشان می کنم .تشکر از جناب آقای حسنوند نماینده محترم مردم اندیمشک بابت کمک های بی دریغشان و همچنین مهندس جهانگیری فرماندار محترم اندیمشک ،شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی ،جوروند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و همه عزیزان که دست ما را فشردند توفیق حق همراهتان .

در ادامه صحبتهای  جوروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان هم گفت:در مقطع خاصی از تاریخ انقلاب اسلامی هستیم که بدون تردید نقش فرهنگ و هنر در اندیشه های قدسی نقش شکوه مندی است

محمد جوروند افزود: جشنواره ها در این راستا بسیار مهم هستند و نقش این برنامه ها بر کسی پوشیده نیست کمااینکه طی سال های پس از انقلاب اسلامی این نقش پررنگ شده است.جشنواره های تئاتر به دلیل اینکه جمع همه هنرها است و  مخاطبان خاص و عام دارد نقش مهمی در تعالی جامعه دارند.

جوروند گفت:شهرستان اندیمشک ظرفیت متعدد و وسیعی دارد .این شهرستان ورودی استان خوزستان است .خوزستانی که همه ما اهمیت و ارزش آن را می دانیم و با تقدس به اون نگاه می کنیم .به خاطر اینکه خونهای پاک بسیاری در همین استان به زمین ریخته شده در شهر اندیمشک دو کوه وجود دارد معراج بسیاری از شهدای هشت سال دفاع مقدس طولانی ترین بمباران که در تاریخ جنگها یک ساعت و چهل و پنج دقیقه در این شهر اتفاق افتاده

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تشکر از حسنوند و هنرمندان زحمت کش به صحبتهای خود پایان داد‌.

در ادامه پخش کلیپ با موضوعیت بمباران و شهدای چهار آذر و تصاویری از اجراهای تئاتر جشواره و بعد  شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی کشور  پشت تریبون آمد و  با تقدیر از حماسه آفرینی مردم اندیمشک در دوران دفاع مقدس گفت: جشنواره تئاتر لاله های سرخ اندیمشک بر اساس حماسه مقاومت این منطقه شکل گرفت و هدف آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

شهرام کرمی با اشاره به جایگاه هنر در ترویج ارزش ها ، استان خوزستان را در عرصه برگزاری جشنواره های فعال دانست و گفت:در مجموع ۱۹ جشنواره تئاتر در خوزستان برگزار می شود که این حجم کار جشنواره ای قابل تقدیر است.جشنواره های هنری سهم ارزنده ای در رشد و توسعه هنر دارند.

کرمی گفت: در تهران شبانه ۱۴۲ اجرا داریم که آمار خوبی است  ضمن اینکه ۱۵۰ هزار هنرمندفعال تئاتر بعد از انقلاب داشتیم اما فعالیت همه ادامه نداشته است. صرفا ۱۸ هزار مخاطب فعال و در واقع حرفه ای تاتر است .برگزاری رفرتورهای تئاتری میتواند مخاطب را به سوی تاتر جذب کند.در پایان تشکر از حضور شما و امیدوارم جشنواره ۲۶ و ۲۷ و ۲۸ و ۱۰۰ لاله های سرخ باشکوه تر بر پا شود.

بعد از صحبت‌های کرمی، "بهزاد صدیقی"  نماینده هیات داوران گفت: که طبق سالهای گذشته  ما بیانیه ای نمی دهیم چون گوش شنوایی وجود ندارد و نتایج داوری را به شرح زیر اعلام کرد.

_هیات داوران در بخش طراحی پوستر با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲ میلیون ریال از طراح پوستر و بروشور نمایش سالمرگی، محمدعلی عمادی از اصفهان قدردانی کرد.

_جایزه برگزیده هیات داوران در بخش طراحی پوستر  شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال به طراح پوستر و بروشور نمایش به خنده گندم که رویای آرد ، هومان هادی زاده  از شوشتر تقدیم شد.

_لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش طراحی نور به مبلغ سه میلیون ریال به مازیار آشوغ طراح نور نمایش داهول، از اندیمشک به عنوان رتبه سوم اهدا شد.

_در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال به صورت مشترک به  عرفان علینجاتی و محمد قیاث آبادی طراحان نور نمایش من دیگه از تاریکی نمی ترسم، از اراک به عنوان رتبه دوم  تقدیم شد.

_همچنین رتبه اول شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ هشت میلیون ریال به علیرضا معروفی  طراح نور نمایش شکم از کرج اختصاص یافت.

 _گروه موسیقی نمایش  من دیگه از تاریکی نمی ترسم شامل سیدمحمد محمدی و محمد ولیان از اراک در بخش موسیقی مورد تقدیر داوران قرار گرفتند.

 _رتبه سوم بخش موسیقی به طراح موسیقی و آهنگساز نمایش به خنده گندم که رویای آرد ،میلاد بهداروند از شوشتر اختصاص یافت.

_همچنین رتبه دوم توسط گروه موسیقی نمایش ملودی پدر ؛ حسین جعفری کیا،فرزاد فتحی و علی قلاوند از اندیمشک کسب شد

رتبه نخست موسیقی نیز شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به آهنگساز نمایش داهول ،آرش خوشنام از اندیمشک  اهدا شد.

_در بخش طراحی صحنه، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سه میلیون ریال به طراح صحنه نمایش به خنده گندم که رویای آرد ،رضا موری از شوشتر اهدا شد.

 _رتبه سوم این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال به  طور مشترک  به هر یک از طراحان صحنه نمایش مرگ سپید دو کابوس ، مصطفی غلامی از رشت و نمایش امتداد یک سکوت ،مرتضی نجفی از قزوین اختصاص یافت

_همچنین رتبه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هفت میلیون ریال به  طراح صحنه نمایش  من دیگه از تاریکی نمی ترسم ، سیدمحمد محمدی  تقدیم شد.

رتبه نخست بخش طراحی صحنه شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال به طراح صحنه نمایش  داهول  به سرکار زهرا مرادی پور از  اندیمشک  اهدا شد.

_هیئت داوران در بخش بازیگری زن با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سه میلیون ریال به بازیگر نمایش  سالمرگی ،آذر بهارلو از اصفهان تقدیر کرد.

 _رتبه سوم این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ شش میلیون ریال به بازیگر نمایش داهول ، فروغ جلالی  از  اندیمشک  اهدا شد

_همچنین  رتبه دوم بازیگری زن شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هشت میلیون ریال به طور مشترک به بازیگر نمایش داهول،  خانم شکوفه جودکی از اندیمشک و بازیگر نمایش به خنده گندم که رویای آرد ، سمیه ابوالفتحی از شوشتر  تقدیم شد

در این بخش رتبه نخست به کسی اختصاص نیافت.

_هیئت داوران در بخش بازیگری مرد با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۹ میلیون ریال به طور مشترک به ؛مهدی تقی پور بازیگر نمایش سالمرگی از اصفهان،محمد گله ملکی بازیگر نمایش به خنده گندم که رویای آرد از شهرستان شوشتر و محمد یوسفعلی زارعی، بازیگر نمایش ملودی پدر از شهرستان اندیمشک تقدیر کرد.

_همچنین رتبه سوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۶میلیون ریال به طور مشترک به علی بدر طالعی بازیگر نمایش مرگ سپید دو کابوس از شهرستان رشت و محسن خدادای بازیگر نمایش داهول از اندیمشک  اهدا شد.

_رتبه دوم بازیگری مرد شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هشت میلیون ریال به طور مشترک به کریم حمدی بازیگر نمایش به خنده گندم که رویای آرد از شوشتر و بهمن دریکوندی بازیگر نمایش  ملودی پدر از اندیمشک  تقدیم شد

 _رتبه نخست این بخش نیز شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۲ میلیون ریال به پوریا رضایی بازیگر نمایش من دیگه از تاریکی نمیترسم  از  اراک اختصاص یافت

_هیئت داوران در بخش بازیگری با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰میلیون ریال به طور مشترک به هر یک از بازیگران نمایش شکم از کرج؛  مهناز میرزایی، لیلا میناوند و  حامد نساج بخارایی، کیوان احمدی و رضا پور کریمیان به طور ویژه قدردانی کرد.

_هیئت داوران در بخش نمایش نامه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پنج میلیون ریال به نویسنده نمایش نامه ملودی پدر، بهروز وفایی از اندیمشک تقدیرکرد.

_رتبه سوم این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هشت میلیون ریال به طور مشترک به هر یک از نویسندگان نمایش نامه سالمرگی ،اصغر گروسی از اصفهان و نمایش نامه به خنده گندم که رویای آرد آقای مرتضی شاه کرم از شوشتر  اختصاص یافت

_همچنین رتبه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال به مهدی آشوغ نویسنده نمایش نامه داهول از اندیمشک  اهدا شد.

_رتبه نخست بخش نمایش نامه نیز شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به سیدمحمد محمدی نویسنده  نمایش نامه  من دیگه از تاریکی نمی ترسم  از  اراک اهدا گردید.

_هیئت داوران در بخش کارگردانی  با لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هشت میلیون ریال به  طور مشترک به هر یک از کارگردان های نمایش مرگ سپید دو کابوس ،مصطفی غلامی  از  رشت و نمایش شکم،  علیرضا معروفی  از کرج تقدیر کرد.

رتبه سوم این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ هفت میلیون ریال به کارگردان نمایش به خنده گندم که رویای آرد ،خلیل ضرغام پور کرم از شوشتر  اهدا شد.

_همچنین رتبه دوم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۹ میلیون ریال به  کارگردان نمایش من دیگه از تاریکی نمی ترسم سیدمحمد محمدی تقدیم شد.

_رتبه نخست بخش کارگردانی شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ ۱۴ میلیون ریال به کارگردان نمایش داهول آقای مهدی آشوغ از اندیمشک اهدا گردید

_هیئت داوران ۲ نمایش داهول به کارگردانی مهدی آشوغ از اندیمشک و من دیگه از تاریک نمی ترسم به کارگردانی سیدمحمد محمدی از اراک را به عنوان نمایش های برگزیده بیست و پنجمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک اعلام کرد.

بیست و پنجمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ از چهارم تا هشتم آذر ۱۳۹۸ در اندیمشک برگزار شد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران