در حال بارگذاری ...
 • زنگ آغاز جشنواره تئاتر مهر کاشان به صدا درآمد

  سیلک، آغازی بر وعده پانزدهم

  زنگ آغاز پانزدهمین جسنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، عصر پنج شنبه در آیینی ویژه در محوطه باستانی سیلک به صدا درآمد.

  به گزارش ایران تئاتر زنگ آغاز پانزدهمین جسنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، عصر پنج شنبه در آیینی ویژه به کوشش سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان در محوطه باستانی سیلک با حضور شهردار کاشان، شماری از اعضای شورای اسلامی شهر، رییس ستاد جشنواره، رییس ادارات فرهنگ و ارشاد و میراث فرهنگی کاشان و چندی از اصحاب هنر تئاتر کاشان به صدا درآمد.
  در این آیین که آغاز آن با ورود قطار شادپیمایی از مبدأ میدان کمال الملک به محوطه سیلک و برنامه موسیقی سنتی و سورنانوازی همراه بود، مرتضی والی زاده رییس ستاد برگزاری جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در سخنانی میزبانی این جشنواره در شهر هنر و فرهنگ را واجد افتخاری برای اهالی کاشان دانست و افزود: نهاد شهرداری از آن جا که در بخشی از وظایف خود توسعه و پیشبرد فرهنگ در لایه های عمیق جامعه را بر عهده دارد، به عنوان برگزارکننده این رخداد تئاتری کوشش می کند تا مانند دوره های قبل و با کمک اهالی تئاتر کاشان، جشنواره ای بیادماندنی در منظر و مرئای تماشاگران آن برپا شود.
  مرتضی والی زاده با اذعان به این که افتتاحیه جشنواره پانزدهم در محوطه باستانی سیلک کاشان شروع نیکویی برای این رخداد فرهنگی هنری است افزود: در کاشان، هنر و تمدن پیوند دیرینه ای با هم دارند و به جا بود تا آغاز یک جشنواره سراسری هنری در شهر میزبان و شروع هفته ای پرجنب و جوش برای تئاتر در این شهر، از نخستین خاستگاه فرهنگ و تمدن بشری کلید بخورد.
  در ادامه این آیین، خیام وقار-دبیر پانزدهمین جسنواره سراسری تئاتر مهر کاشان-نیز با همراهی و اجرای سیاه بازی داوود معینی کیا-از هنرمندان برجسته هنر نقالی و سیاه بازی- به تشریح مختصات آمار و ارقام 3 بخش مسابقه صحنه ای،خیابانی و نمایشنامه خوانی به دبیرخانه جشنواره پرداخت و با تجلیل از شهردار کاشان و همچنین مدیریت و پرسنل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان در فراهم آوری ابزار و عناصر برقراری هر چه مطلوب تر این رویداد سراسری تشکر و قدردانی کرد.
  در بخش دیگری از این آیین حسین صدقی-از فعالان هنر گرافیک شهرستان کاشان و طراح پوستر جشنواره-در سخنانی به تشریح عناصر و جزییات مورد استفاده در پوستر و فلسفه طراحی آنها پرداخت و در ادامه از ارائه دهندگان و طراحان 17 پوستر دیگر ارسالی به دبیرخانه جشنواره تجلیل و سپاسگزاری کرد.
  اجرای موسیقی زنده سنتی و همچنین اجرای نمایش آیینی حماسی و اساطیری «مسیر سیمرغ» با شرکت هنرمندان تئاتر شهر نیشابور، بخش های دیگری از آیین ویژه زنگ آغاز پانزدهمین جسنواره سراسری تئاتر مهر کاشان به میزبانی محوطه باستانی سیلک بود.

   
  مطالب مرتبط

  کیومرث مرادی در کارگاه کارگردانی جشنواره مهر کاشان:

تمرکززدایی و تبادل اندیشه از دستاوردهای جشنواره است
  کیومرث مرادی در کارگاه کارگردانی جشنواره مهر کاشان:

  تمرکززدایی و تبادل اندیشه از دستاوردهای جشنواره است

  مدرس کارگاه تخصصی کارگردانی تئاتر در جشنواره پانزدهم تئاتر مهر کاشان گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای جشنواره‌های شهرستانی، تمرکززدایی از جریان تئاتر است.

  |

  مدرس کارگاه گریم جشنواره تئاتر مهر کاشان مطرح کرد:

حمایت از دانش‌افزایی در شهرستان‌ها؛ عامل تمرکززدایی
  مدرس کارگاه گریم جشنواره تئاتر مهر کاشان مطرح کرد:

  حمایت از دانش‌افزایی در شهرستان‌ها؛ عامل تمرکززدایی

  ماریا حاجی‌ها مدرس کارگاه تخصصی گریم از سری کارگاه‌های آموزشی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، بهترین خروجی و ثمره این نوع کارگاه‌ها را در عرصه تئاتر به‌شرط استمرار، ماندن هنرمندان تئاتر شهرستانی در زادگاه خود و تمرکززدایی از تئاتر در ایران ذکر کرد.

  |

  کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر مهر کاشان:

با کمبود متون اجتماعی مواجه هستیم
  کارگردان حاضر در جشنواره تئاتر مهر کاشان:

  با کمبود متون اجتماعی مواجه هستیم

  مهیار عسگری کارگردان نمایش «لطفاً درب را آهسته ببندید» در بخش مسابقه صحنه‌ای پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان گفت: این کار به شیوه اَبزورد اجرا می‌شود و درباره تکرارهای مکرر دو آدم در یک اتاق است که بر سر بازکردن یک دَر به مسائلی می‌رسند و این در، در انتها به معضل ...

  |

  نظرات کاربران