در حال بارگذاری ...
 • مدیرعامل جدید انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس:

  اولویتمان در تئاتر انقلاب، هنرمندان استان‌ها هستند

  حمید نیلی مدیرعامل جدید انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس عنوان کرد: یکی از مهمترین اولویت‌هایمان در عرصه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس ، اهمیت به هنرمندان تئاتر استان‌های مختلف است .

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از فارس حکمی مبنی بر انتصاب مدیرعامل جدید انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از سوی سیدمحمدیاشار نادری، رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح منتشر و حمید نیلی، مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی به سمت مدیریت عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز منصوب شد.
  نیلی درباره مهمترین اولویت‌هایش در مدیریت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس گفت: ما مدتهاست در این عرصه فعالیت می‌کنیم و به‌نوعی کار را یاد گرفته‌ایم من از سال 76 در این حوزه تجربه‌دارم و این تجربه یک سری فضاهایی را برایم باز کرده که واقعاً کارهای جدی‌تری را می‌توان در عرصه تئاتر انقلاب و دفاع مقدس رقم زد.
  وی با اشاره به اینکه همه هنرمندان تئاتر به‌نوعی دینی در این عرصه احساس می‌کنند و جزو انگیزه‌ها و مکنونات قلبی‌شان است حتی اگر مورد بی‌مهری هم قرارگرفته باشند، افزود: براین اساس من فکر می‌کنم اگر ما بتوانیم این موانع و مشکلات را کم کنیم، جدی‌ترین اتفاق می‌تواند در این عرصه رخ بدهد که امیدوارم من هم بتوانم کمک‌حال این حوزه ازاین‌پس باشم.
  نیلی یکی از اولویت‌های اصلی فعالیت در عرصه انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس را اهمیت به هنرمندان استان‌های مختلف به شمار آورد و گفت: بالاخره استان‌های مختلف دین جدی نسبت به انقلاب و دفاع مقدس دارند که فکر می‌کنم با فعال‌سازی بخش استان‌های انجمن بتوانیم بر اساس تاریخ انقلاب و دفاع مقدس در استان‌ها کارهای ماندگاری رقم بزنیم.
  وی در ادامه افزود: ما همین چند روز پیش جشنواره فتح خرمشهر را باآن‌همه اتفاقات باشکوه پشت سر گذاشتیم امیدوارم بتوانیم انجمن‌های استانی تئاتر دفاع مقدس را فعال‌تر از قبل کنیم. نکته دیگر هم این است که ما مفهوممان را در موضوعاتی که به حوزه انقلاب و دفاع مقدس باز می‌گردد تعدیل کنیم. انقلاب و دفاع مقدس فقط هشت سال جنگ تحمیلی نیست ما همین‌الان هم که تحریم هستیم در مقاومت به سر می‌بریم همچنین مقاومت بین‌المللی را داریم که فضای خیلی بزرگی است اگر بتوانیم این موضوعات را مورد توجه قرار دهیم، اتفاقات خیلی بزرگترین در این عرصه رخ می‌دهد.
  نیلی اظهار داشت: نکته بعدی هم این است که بالاخره فضای تئاتر فضای جدی در عرصه جریان سازی است. ما با توجه به خیل عظیم دانشجویان تئاتری که داریم می‌توانیم در عرصه بازیگری و کارگردانی و دیگر رشته‌ها هم فعال باشیم و استعدادها را در دانشگاه پیداکرده و بدان فضا دهیم تا بروز و ظهور پیدا کنند.

  تغییرات ساختاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس
  مدیرعامل جدید انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با بیان اینکه برخی مفاهیم دفاع مقدس را باید در سطح بین‌الملل فریاد بزنیم و در جشنواره‌های روزآمد دنیا مطرح کنیم، افزود: طی صحبتی که با آقای نادری داشتیم تصمیم گرفتیم این اتفاق بیافتد. قدری هم در حوزه ساختاری انجمن تغییراتی خواهیم داد . در عرصه تولید و آموزش نیز فکر جدی باید داشته باشیم.
  وی با تأکید براینکه از امکانات تالار سرو و اسوه انجمن می‌بایست استفاده بیشتری بشود، گفت: امیدواریم بتوانیم شاخصه‌های جدیدی به فضای تئاتر کشور اضافه کنیم تا همه هنرمندانی که برایشان تاریخ و ملیتمان مهم است ، بتوانند راحت و بدون دغدغه کار کنند.
  نیلی در پاسخ به این سؤال که آیا فکری برای افزایش بودجه انجمن به منظور حمایت از گروه‌های نمایشی دارند، گفت: من یک تجربه‌ای در انجمن هنرهای نمایشی ایران داشتم که به نظرم تجربه موفقی بود و آن هم بحث تعامل است به طوریکه در آن دوره ما با اراضی عباس آباد و دیگر مکان‌های فرهنگی ارتباط و قراردادهایی منعقد می‌کردیم تا جذب بودجه داشته باشیم قطعا در حوزه انقلاب و دفاع مقدس هم می‌توانیم با نهادهای مختلف برای فرهنگ سازی ارتباط برقرار کنیم.
  وی در این باره افزود: به طور مثال با راهیان نور، وزارت آموزش و پرورش، دانشجویان و دانشگاه‌ها می‌توان وارد مذاکره ، امضای تفاهم نامه و ... شد و اتفاقات خوبی رقم زد مخصوصاً که ما تالار سرو را داریم که صبح تا بعد از ظهر می‌تواند برای کارهای مختلف در اختیار گروه‌ها قرار بگیرد بنابراین ما قائل به بودجه صرف بنیاد نیستیم هر چند خود آقای نادری هم به ما کمک خواهند کرد اما با نهادهای دیگر هم مذاکره خواهیم کرد.
  نیلی در پایان درباره حضورش در انجمن هنرهای نمایشی اظهار داشت: فعلا که در انجمن حضور دارم تا اتفاقات جدید هیئت مدیره رقم بخورد؛ بنابراین فعلا هستم تا تصمیمات جدید گرفته شود. از همه دوستان در عرصه هنر و کسانی که حتی ذره‌ای دلبسته به تاریخ و ملیت ایرانی هستند دست یاری می‌طلبم تا در این حوزه به ما کمک کنند من هم به شخصه در سمت جدید تا جاییکه بتوانم تلاش می‌کنم موانعی که در این فضا وجود دارد را سهل و آسان کنم.
  مطالب مرتبط

  پیام مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

فصل رویش، حیات را به یاد می‌آورد
  پیام مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

  فصل رویش، حیات را به یاد می‌آورد

  حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پیامی که به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی منتشر کرد آورده است: فصل رویش و بعثت دیگرباره طبیعت، برای انسان‌های فره‌مند و فرهیخته حیات را از پس فنا و نیستی به یاد می‌آورد.

  |

  در پیام تسلیت مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس آمده:

عبدالرضا حیاتی دفاع مقدس را برای آیندگان ماندگار کرد
  در پیام تسلیت مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس آمده:

  عبدالرضا حیاتی دفاع مقدس را برای آیندگان ماندگار کرد

  حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پی درگذشت عبدالرضا حیاتی نمایشنامه‌نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر کشور پیام تسلیتی منتشر کرد. در این پیام آمده: عبدالرضا حیاتی با قلم راستین خود دوران باشکوه دفاع مقدس را برای ثبت در تاریخ و به زبان فاخر هنر و ...

  |

  کریم اکبری مبارکه عنوان کرد:

«دهکده هاپوخان» به موضوعات میهن‌پرستی و عبور از تحریم‌ها می‌پردازد
  کریم اکبری مبارکه عنوان کرد:

  «دهکده هاپوخان» به موضوعات میهن‌پرستی و عبور از تحریم‌ها می‌پردازد

  کریم اکبری مبارکه بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است که پرداختن به موضوعات میهن‌پرستی و عبور از تحریم‌ها و مقابله با دشمنان کشور ازجمله مواردی است که «دهکده هاپوخان» به سراغ آن‌ها رفته است.

  |

  نظرات کاربران