در حال بارگذاری ...
 • در آموزشگاه «پنجمک»

  مریم کاظمی «آرش کمانگیر» را آماده اجرا می‌کند

  اولین گروه فارغ‌التحصیلان آموزشگاه تئاتر مستقل با عنوان یک پنجمک «آرش کمانگیر» را برای اجرا در تابستان ۹۹ آماده می‌کنند.

  به گزارش ایران تئاتر اولین گروه فارغ‌التحصیلان آموزشگاه تئاتر مستقل با عنوان یک پنجمک بعد از اجرای پایانی خود که سال 96 در ششمین جشنواره تئاتر شهر اجرا شد، اینک «آرش کمانگیر» را برای اجرا در تابستان 99 آماده می‌کنند.
  مریم کاظمی با توجه به حضور 35 هنرجوی کلاس داستان آرش را بازنویسی و تبدیل به نمایشنامه کرده است.
  آموزشگاه تئاتر مستقل که با مدیریت و تدریس مریم کاظمی برگزار می‌شود شامل چهار ترم است که تنها یک‌بار در سال ثبت نام می‌کند و هنرجویان بعد از پایان چهارترم پروژه نهایی را برای اجرا آماده می‌کنند.
  مریم کاظمی درباره کلاسهای آموزشی دور جدید موسوم به «دو پنجمک» توضیح داده که هنرجویانی که از زمستان 97 و تابستان 98 شروع کرده اند، در ترم دوم و سوم و در چند کلاس مجزا ساماندهی شده اند و آموزش می بینند.
  این کارگردان تئاتر توضیح داد که در هر کلاس 2 تن از اعضا گروه نیز به عنوان کارآموزان مربی با او همکاری می‌کنند.
  مریم کاظمی از اضافه شدن کلاس نمایش خلاق برای کودکان زیر پنج سال به کلاس های آموزشی گروه تئاتر مستقل خبر داده و افزود: این کلاس توسط فاطمه خدابنده لو و هایده حسین زاده از هنرمندان شناخته شده تئاتر و از اعضای گروه و مربی نمایش خلاق برای این گروه سنی هستند، برگزار می‌شود.
  مدرسه تئاتر مستقل (پنجمک) هرساله در فصل تابستان و از طریق فراخوان یا معرفی و پیش ثبت نام، برای دوره های جدید آموزشی خود هنرجو می پذیرد و در طول یکسال پروژه پایانی آنها تعیین و تمرین می‌شود.
  به دلیل دوره چهار ترم یکساله، بطور محدود در ترم دوم یا سوم می‌توانند هنرجویانی به گروه های مختلف اضافه شوند به شرطی که امکان شرکت در دوره پیش نیاز را داشته باشند.
  پروژه های اجرایی هنرجویان دور دوم از داستان‌های خاطره انگیز کودکان و نوجوانان برگرفته شده و توسط مریم کاظمی اقتباس و تبدیل به نمایشنامه شده است.
  داستان‌ها عمدتا از مجموعه کتاب‌های طلایی انتشارات امیرکبیر دردهه چهل ایران گرفته شده است.
  در حال حاضر هنرجویان کلاسهای مختلف به طور موازی روی داستانهای "شاهزاده و گدا "،"پری دریایی "،. "خیاط کوچولو "،" لورنادون "، "غم نان "، "پیترپن ". "پشم زرین."، "هنسل و گرتل."،،، "کفش بلورین "، و "بابا لنگ دراز " کار می‌کنند.
  این کارگردان، بازیگر و مدرس تئاتر که تمام این داستان‌ها را به نمایشنامه تبدیل کرده در پایان یادآوری کرد که تمام سعی شان این است که همه این نمایش ها از اول تابستان 99 به طور متمرکز اجرا شود.
  مطالب مرتبط

  به دلیل برگزاری انتخابات مجلس یازدهم

نمایش «کلوچه دارچینی» جمعه 2 اسفند اجرا نمی‌شود
  به دلیل برگزاری انتخابات مجلس یازدهم

  نمایش «کلوچه دارچینی» جمعه 2 اسفند اجرا نمی‌شود

  نمایش «کلوچه دارچینی» به کارگردانی مریم کاظمی روز جمعه 2 اسفندماه به دلیل انتخابات مجلس یازدهم و ازآنجاکه ساختمان کانون پرورش فکری یکی از حوزه‌های اخذ رأی در این روز خواهد بود اجرا نمی‌شود.

  |

  در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری

«کلوچه دارچینی» درمیان استقبال مخاطبان به صحنه رفت
  در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری

  «کلوچه دارچینی» درمیان استقبال مخاطبان به صحنه رفت

  نمایش کلوچه دارچینی کار گروه تئاتر مستقل به کارگردانی مریم کاظمی، اولین اجرای خود را با استقبال تماشاگران در سالن سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پشت سر گذاشت.

  |

  نظرات کاربران