در حال بارگذاری ...
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های دولتی

23 نمایش در روزهای میانی دی

ایران تئاتر: در دهمین ماه از سال نمایش‌های تازه ای در سالن های دولتی آغاز به کار کرده اند. در متن پیش رو نمایش هایی که در اواسط دی ماه ۹۸ میهمان سالن های دولتی هستند را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش ایران تئاتر، نمایش های جدیدی در دهمین ماه سال 98 در سالن های دولتی به صحنه می روند. در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «زندگی با طعم خردل»، «نسخه ویراستار» و «مرثیه‌ای برای ژاله.م و قاتلش» میزبان مخاطبان شده اند. در متن پیش رو می خواهیم نمایش هایی که در روزهای میانی دی ماه میهمان سالن های دولتی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی کنیم.

 

6 نمایش در مجموعه تئاتر شهر

نمایش «فرانکشتاین» به نویسندگی و کارگردانی ایمان افشاریان ساعت 20 در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش پژمان جمشیدی، بانیپال شومون، آناهیتا افشار، محمد پویا، سوده شرحی، سیاوش میری، حامدابریشمی، امید رضایی، فرید کیامرثی، محمد حقیقی پور، مهدی روحانی، مجتبی نصرت، سعید زینلی، حسین آیرمی، مبین تقوی، توحید لواسانی، امین رجایی و پویا نجفی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: نمایش فرانکنشتاین روایت دانشمند جاه‌طلبی است که با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی، جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعادی اندکی بزرگ‌تر از یک انسان معمولی می‌سازد. موجودی با صورتی مخوف و ترسناک که بر همه جای بدنش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد. این موجود تا بدان حد وحشتناک است که همگان، حتی خالقش از دست شرارت‌های او فرار می‌کنند. هیولایی که خالقش نیز نمی‌تواند آن را کنترل کند و خود مقهور آن می‌شود. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 60، 70، 80 و 90 هزار تومان می‌باشد.

 

نمایش «متساوی‌الساقین» به نویسندگی و کارگردانی عمادالدین رجبلو ساعت 18 در پلاتو اجرا تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش سمیرا سرچاهی، محدثه شیر علی، رعنا زیادلو، نازنین شهسواری، اسما دهمرده، مارال روشنیان، فتانه شمس آبادی و پروا آقاجانی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: کار غریبه نمی تونه باشه. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 20 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «سقوط در کوه مورگان» به نویسندگی آرتور میلر و کارگردانی منیژه محامدی ساعت ۱۹:۳۰ در سالن قشقایی تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش محمد نادری، آیلار نوشهری، مهوش افشارپناه، نسترن پیکانو، فرناز رهنما، محمد اسکندری و نسترن باقرزاده ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش ۷۰ دقیقه ای ۳۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «کر» به نویسندگی و کارگردانی فریدون ولایی ساعت ۱۷:۳۰ در سالن سایه تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش رضا جهانی، مریم برومند، عادل عزیزنژاد، الهه نادری و صفورا خوش طینت بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش ۷۵ دقیقه‌ای ۳۵ هزار تومان می‌باشد.

 

نمایش «جنایات قلب» به نویسندگی بت هنلی و کارگردانی دلارا نوشین ساعت 19:30 در سالن سایه تئاتر شهر به صحنه می‌رود. در این نمایش آزاده اسماعیل خانی، تینا بخشی، علیرضا مویدی، سارا توکلی، پگاه ارضی و تورج ثمینی پور ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: این نمایش داستان سه خواهر را روایت می‌کند که هر کدام به نوعی درگیر چالش های احساسی عمیقی هستند که موانع بزرگی را در زندگی برایشان ایجاد کرده و هر کدام از شخصیت های نمایش درگیر درونیات متناقض و به نوعی سرکش و تمایلات عجیب و بعضا جنایتکارانه هستند. بهای بلیط این نمایش 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «چنور» به نویسندگی و کارگردانی قطب‌الدین صادقی ساعت 20 در سالن چهارسو تئاتر شهر اجرا می‌شود. در این نمایش فرشید گویلی بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: چنور داستان یک جستجوی عاشقانه است. مردی پس از دو دهه غیبت به خاک و دیار خود باز میگردد اما می بیند همه چیز و همه کس تغییر کرده اند. او حتی کمترین نشانی هم از عشق از دست رفته اش نمی یابد. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 40 هزار تومان می‌باشد.

 

دو نمایش در حافظ

نمایش «آقای اسمیت، آقای ایوانف و یک خانواده کم اهمیت آفریقایی» به نویسندگی و کارگردانی محمد مروج ساعت 18 در تالار حافظ به صحنه می‌رود. در این نمایش امیر حسین سرداریان، پیمان محسنی، محمدرضا صولتی، امیرحسین شفیعی، مرجان شکوفکی، ماهان اسماعیل آبادی، عرفان هنربخش، آرش علیقلیان، امیر عباس خراسانی، امیر نوایی، هادی لطفی، پگاه کریم زاده، علی دواتگران، حامد شمسه، زهرا امیرانصاری، ستایش مهدوی ایزدی، عرفان قربانی سعادت، علیرضا دلیر، مبین غضنفری و مریم چمن دوست ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: مایش از یک سو زندگی آقای اسمیت و آقای ایوانف، دو ابرسرمایه‌دار آمریکایی و روس را نشان می‌دهد و از سوی دیگر یک خانواده آفریقایی که از فرط گرسنگی در حال مرگ هستند. در این میان به تدریج متوجه تاثیر خوشبختی یکی بر بدبختی دیگری و برعکس می‌شویم. این نمایش برگرفته از آلبوم Emotive از گروه A Perfect Circle است. بهای بلیط این نمایش ۸۵ دقیقه ای 35 و ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «من یه زنم صدامو می شنوین» به نویسندگی و کارگردانی کاملیا غزالی ساعت 20:30 در تالار حافظ به صحنه می‌رود. در این نمایش ستاره اسکندری، الناز اسمعیل زادگان، فهیمه امن زاده، سارا بهرامی، شبنم فرشادجو، هانا کامکار، سروش کریمی نژاد و ساناز نجفی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: من توی انار بدنیا اومدم... برف می بارید. بهای بلیط این نمایش ۶0 دقیقه‌ای از ۵۰، ۶۰ و ۷۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

ایرانشهر میزبان ۵ نمایش

نمایش «شیرخشک» به نویسندگی و کارگردانی نوید معمار ساعت ۲۱ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش علی باقری، پریسا صبورنژاد، مهتاب ثروتی، بهار رضی زاده، آرمان خوزستانی، ماهنی مهرپور، نیوشا شهیدیان، نرگس هزار، سوزان عمران، فائزه ندایی، مهسا پوره، شیده غفاریان، نگین‌فیروز منش، دیبا فلاح، مائده جلالی، لیلا امانت، مهری کاظمی و برسام نوری ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش ۸0 دقیقه‌ای ۴۰ و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

 

نمایش «بوقلمون» به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور ساعت 19 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش هدایت هاشمی، علی سلیمانی سرنسری، سیروس همتی، مه لقا باقری، جواد پورزند، وحید نفر، احمد لشینی، محسن زرآبادی، محمد هادی عطایی، حسین شفیعی، میلاد ابراهیمی، علی اکبر اعتماد مقدم، علی سلیمی و مرتضی موسوی، محسن صادق پور ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: زنی صورت خود را پوشانده و با پوشش غریبه ای وارد شهر شده و پشت تمامی حریفان را به خاک مالیده وکشتی گیری غریبه نقل محافل مردم شهر میشود،پهلوان اکبر پهلوان اول شهر احساس خطر میکند وبه دنبال توطئه ایست تا حریف (غریبه) را از میان بردارد. بهای بلیط این نمایش 90 دقیقه‌ای 60 هزار تومان است.

 

نمایش «باق وحش» به نویسندگی فراز مهدیان دهکردی و کارگردانی امیربهاور اکبرپور دهکردی ساعت ۱۹ در سالن استاد ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش سید مهدی حسام‌الذاکرین، آرزو عبدالهی و مائده رفیعی ایفای نقش می‌کنند. بهای بلیط این نمایش ۶۰ دقیقه ای 45 هزار تومان تعیین شده است.

 

نمایش «لانچر۵» به نویسندگی و کارگردانی پویا سعیدی و مسعود صرامی ساعت ۲۱:۱۵ در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود. در این نمایش امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، باسط رضایی، حامد محمودی، مجتبی یوسفی، فرشید روشنی، امیرحسین احمدی، منصور نصیری، پویا عربگری و علی چایچی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: زدر پادگانی نظامی سه تیراندازی به فاصله ی زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره بازرسی از طرف ستاد کل مامور حل و فصل پرونده می شود. «لانچر۵» تندیس بهترین نمایشنامه از نوزدهمین جشنواره دانشگاهی(جایزه اکبر رادی) در سال ۹۵، تقدیر بهترین نمایشنامه از جشنواره تئاتر شهر در سال ۹۶، تندیس بهترین نمایشنامه در بخش صحنه در بیست و یکمین جشنواره دانشگاهی در سال ۹۷، نامزد نمایشنامه در جشنواره تاتر فجر در سال ۹۷، تقدیر بهترین بازیگر مرد در ۲۱مین جشنواره دانشگاهی در سال ۹۷(امیر نوروزی)، تقدیر بهترین بازیگر مرد در جشنواره تاتر فجر در سال  ۹۷(امیر نوروزی)، تقدیر بهترین طراحی نور در جشنواره تاتر فجر در سال ۹۷(علیرضا میرانجم)، نامزد چهار جایزه بهترین بازیگر مرد از بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی و نامزد بهترین طراحی نور از بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی است. بهای بلیط این نمایش ۱۳۵ دقیقه‌ای۳۵ و ۵۰ هزار تومان است.

 

نمایش «پونز» به نویسندگی فراز مهدیان دهکردی و کارگردانی امیربهاور اکبرپور دهکردی ساعت ۱۶:۳۰ در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر اجرا می‌شود. در این نمایش تینو صالحی، غزل شجاعی، هامون سیدی، صحرا فتحی، نجلا نظریان و سعید دشتی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: تمام اتفاقات این نمایش در روزی تعطیل در شرکت تولید و پخش پونز میگذرد، همراه با سوتفاهم و بدبیاری. بهای بلیط این نمایش ۶۰ دقیقه ای ۳۵، ۴۰، 45 و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

 

تالار مولوی و سه نمایش

نمایش «رفتم سیگار بخرم ده سال طول کشید» به نویسندگی و کارگردانی باقر سروش ساعت 20:30 در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش حمید گرامی، نسیم اسدپور، عباس صابری، پوریا طهرانی، اسمعیل صالحی، صبا صدیق زاده و مهشید کاظمی ایفای نقش می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده:«پسر» دم دکه آمده که سیگار بخرد. «دکه چی» سیگار به او نمی دهد. کابوی ها از راه می رسند. آنها قصد سرقت از بانک دارند، اما نقشه ندارند. پسر نقشه بانک و کلانتری را به شکلی حرفه ای برایشان توضیح می دهد. کابوی ها مجاب می شوند که پسر همان رئیسی است که سالهاست انتظارش را داشته اند. پسر، دکه چی را که توی روزنامه ستون دارد، مجبور می کند تا روز سرقت یک داستان «عشقی زاویه دار» بنویسد که... بهای بلیط این نمایش ۷۰ دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «کوچه مختار بود و ساسان بود و سیمین» به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی جواد صداقت و الهام ابنی ساعت 19:30 در سالن کوچک تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش جواد صداقت و الهام ابنی بازی می‌کنند. در خلاصه نمایش آمده: اونروز ظهر اومدم تو حیاط.به جای خورشید ماه تو آسمون بود.من خسوف شده بودم.کف حیاط عین یه شکم گرسنه پر و خالی می شد،نفس داشت،صدا داشت،سوت داشت.از تموم لوله های آب صدای جیغ می اومد.مجبور شدم همه خونه رو از چوب بپوشونم.مادربزرگم گفته بود وقتی جن سراغ آدم میاد تنها راهش چوبه.عین یه موزه درخت خشک که تو رگهای بی خونت رو داخلش می بینی. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «مرثیه‌ای برای ژاله.م و قاتلش» به نویسندگی و کارگردانی میلاد فرج‌زاده ساعت ۱۸:۳۰ در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود. در این نمایش صبا سرور، سپهر زمانی، الهام جدی، علی پوراحمدیان، فرنوش نیک‌اندیش و رضا مرشد بازی می‌کنند. بهای بلیط این نمایش 6۵ دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

دو نمایش در خانه هنرمندان

نمایش «نسخه ویراستار» به نویسندگی و کارگردانی بهروز سالمی ساعت 18:30 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه می‌رود. در این نمایش پاوان افسر بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: نمایشنامه‌ای نوشته می‌شود... بهای بلیط این نمایش 45 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

 

نمایش «نیم فاصله» به نویسندگی الهه مجلسی و کارگردانی رضا رشادت ساعت 20 در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا می‌شود. در این نمایش گلنوش قهرمانی و کیوان محمدی ایفای نقش می کنند. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

محراب و سه نمایش

نمایش«از بیرون» به نویسندگی و کارگردانی حمید عبدالحسنی ساعت 1۹ در سالن کوچک تالار محراب اجرا می‌شود. در این نمایش میثم پیرمحمدی، محمد قائم مقامی، آرام طالشی، علیرضا پرتوی، میترا هاتفی، سحر گلشیرازی و فائزه زرکش بهاری ایفای نقش می کنند. در خلاصه نمایش آمده: درون اتاق سکون و سکوت، از بیرون هیاهویی به پاست. بهای بلیط این نمایش ۶۰ دقیقه ای 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

نمایش «زیر پلک ماه» به نویسندگی عدالت فرزانه و کارگردانی مجید یاراحمدی و نازنین پاشا ساعت 18 در سالن اصلی تالار محراب به صحنه می‌رود. در این نمایش پریسا سلمانی، صفورا کاظم پور، فاطمه زمانی و مرجان زاغریان بازی می‌کند. در خلاصه نمایش آمده: داستان قصالخانه ای در جنوب کشور که درام عاشقی و حماسی دارد و جایگاه زنان در هشت سال دفاع مقدس را نشان می‌دهد. بهای بلیط این نمایش 50 دقیقه‌ای 30 هزار تومان می‌باشد.

 

نمایش«کارنامه بنداربیدخش» به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی علی جهانجونیا ساعت 19:30 در سالن اصلی تالار محراب اجرا می‌شود. در این نمایش آزاده احمدآبادی‌ها، علی فرجی و علی جهانجونیا ایفای نقش می کنند. در خلاصه نمایش آمده: جمشید شاه (جم شاه) وزیری دانشمند دارد به نام بُندار که جام جهان‌بین (جام جم) را برایش ساخته و جم با نگریستن در این جام از دسیسه های دشمنان، دیوان و اهریمنان و هم‌چنین اوضاع جهان باخبر شده و بر آن حکم می‌راند. روزی جم از بندار می‌پرسد:《آیا باز‌هم می‌توانی جامی مانند این بسازی؟》 او پاسخ می‌دهد:《آری می‌توانم؛ مگر نه به این شایستگی!》 پس جم به این پاسخ بندار مشکوک شده و وی را به زندان رویینه‌دژ (ساخته‌ی خود بندار) می‌افکند و... بهای بلیط این نمایش ۶۰ دقیقه ای 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

آقای اشمیت کیه؟ در سالن جوانمرد خانه تئاتر

نمایش«آقای اشمیت کیه؟» به نویسندگی سباستین تیری و کارگردانی سهراب سلیمی ساعت ۱۹:۳۰ در سالن جوانمرد خانه تئاتر اجرا می‌شود. در این نمایش ایرج راد، شهره رعایتی، میثم رازفر و سینا خدابخشی ایفای نقش می کنند. در خلاصه نمایش آمده:مرد و زنی به دنبال هویت خود می‌گردند. هرچه بیشتر جستجو می‌کنند بیشتر از باورهای خود دور می‌شوند تا جایی که ... بهای بلیط این نمایش ۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

زندگی با طعم خردل در تماشاخانه سرو 

نمایش«زندگی با طعم خردل» به نویسندگی محمد غدیرزاده و کارگردانی سعید نجفیان ساعت 20:۳۰ در تماشاخانه سرو به صحنه می‌رود. در این نمایش عقوب صباحی، علی یعقوب‌زاده، بهارکریم زاده، سپیده پهلوان زاده، سالار نجفیان، ملیکا اصلافی و حلما یعقوب زاده ایفای نقش می کنند. در خلاصه نمایش آمده: خاطره دختر ذبیح و مونس در آستانه ازدواج با دانیال است. عمو ابراهیم رازی چندین ساله را افشا می کند. اکنون چند روزی است خاطره ناپدید است و عمو ابراهیم مظنون. بهای بلیط این نمایش 60 دقیقه‌ای ۳0 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

 
مطالب مرتبط

هفت نمایش در هفته اول تیر به صحنه می روند

خط شکنان صحنه تئاتر در اولین تابستان کرونایی
هفت نمایش در هفته اول تیر به صحنه می روند

خط شکنان صحنه تئاتر در اولین تابستان کرونایی

ایران تئاتر: از اول اسفند ۹۸، تمام سالن های نمایش ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. حال بعد از گذشت چهار ماه، قرار است از هفته اول تیرماه سالن های نمایشی با هفت اثر فعالیت های هنری خود را مجدد از سر بگیرند.

|

ایران تئاتر گزارش می دهد

استقبال مخاطبان از فروش بلیط‌های تئاتر چگونه است؟
ایران تئاتر گزارش می دهد

استقبال مخاطبان از فروش بلیط‌های تئاتر چگونه است؟

ایران تئاتر: ۸ نمایش بعد از ۴ ماه تعطیلی سالن های نمایشی در این روزها اجرای خود را آغاز کرده اند. آیا استقبال مخاطبان با توجه به اینکه هنوز شرایط ایمنی در جامعه حاکم نیست؛ می تواند قابل قبول باشد؟

|

با مصوبه هیات دولت؛

مجوز بخشودگی اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری صادر شد 
دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها مجاز به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن شدند
با مصوبه هیات دولت؛

مجوز بخشودگی اجاره‌بهای فضاهای فرهنگی و هنری صادر شد
دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها مجاز به امهال یا بخشودگی کامل اجاره‌بهای اماکن شدند

لادن حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تازه‌ترین مصوبه دولت مبنی بر حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: براساس مصوبه هیات وزیران در جلسه سوم اردیبهشت کلیه دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های سراسر کشور مجازند نسبت به امهال یا بخشودگی کامل ...

|

نظرات کاربران