در حال بارگذاری ...
به دعوت دبیر فستیوال «itfok»؛

«کوریولانوس» به هندوستان می‌رود

نمایش «کوریولانوس» تازه‌ترین تولید تئاتر مستقل تهران برای اجرا در فستیوال «itfok» به هندوستان سفر می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تئاتر مستقل تهران نمایش «کوریولانوس» که تابستان امسال با طراحی و کارگردانی مصطفا کوشکی در تئاتر مستقل تهران به صحنه رفت، از سوی Amitesh grover دبیر فستیوال «itfok» برای حضور در دوازدهمین دوره این رویداد دعوت‌شده و به‌زودی راهی هندوستان می‌شود.
فستیوال امسال از ٢٠ تا ٢٩ ژانویه در شهر Thrissur از ایالت kerala برگزار می‌شود و طی آن ٦ گروه داخلی، ٦ اجرا به زبان مالایالام (ازجمله ۲۲ زبان موجود در هندوستان که به‌ویژه در ایالت جنوبیِ کرالا مورداستفاده قرار می‌گیرد) در کنار ٧ گروه بین‌المللی آثار خود را به صحنه می‌برند که نام نمایش «کوریولانوس» نیز در میان ۷ اجرای بین‌المللی دعوت‌شده قرار دارد.
بر اساس جدول زمان‌بندی، گروه ایرانی روزهای ٢٢ و ٢٣ ژانویه (٢ و٣ بهمن) ساعت ١٦ روی صحنه خواهد رفت.
«itfok» ازجمله فستیوال‌های مهم تئاتر در آسیا است که هرسال علاوه بر دعوت از گروه‌های نمایشی خارجی، مدیران کمپانی‌های معتبر تئاتری جهان را نیز به هندوستان فرامی‌خواند.
در اولین حضور بین‌المللی نمایش «کوریولانوس» مصطفا کوشکی، ریحانه رنجبر، یزدان دارابی، شکیلا سماواتی، سحر عبدالملکی، سحر سالک، هدیه بختیاری، سهیلا کمری، ملینا رحمانی، حمید عاشوری، مهام شریفی، ارمینا ضیاءنور، محمدامین لطفی به ایفای نقش می‌پردازند.
از دیگر عوامل نمایش می‌توان به گروه نویسندگان: احسان رضوانی و سحر سالک، سرپرست نویسندگان: مصطفا کوشکی، موسیقی: علیسینا رضانیا، طراح گرافیک: مهدی دوایی، طراح لباس: هستی حسینی (اجراهای خارج از کشور) و ندا نصر (طراح لباس اجرای ایران)، طراح نور: حسن محمدی و امور بین‌الملل: شادی آزموده اشاره کرد.
همچنین برنامه تور اروپای نمایش «کوریولانوس» نیز به‌زودی اعلام می‌شود.
مطالب مرتبط

برنامه‌های تئاتر مستقل تهران اعلام شد

از اسطوره‌خوانی و تاریخ شفاهی تئاتر تا اجرای نمایش‌های برگزیده
برنامه‌های تئاتر مستقل تهران اعلام شد

از اسطوره‌خوانی و تاریخ شفاهی تئاتر تا اجرای نمایش‌های برگزیده

تئاتر مستقل تهران این روزها مجموعه‌ای از فعالیت‌های فرهنگی – هنری شامل برگزاری نشست‌های هفتگیِ «اسطوره‌خوانی»، «تاریخ شفاهی تئاتر ایران»، اکران «فیلم‌تئاتر» و میزبانی از گروه‌های تئاتریِ برگزیده استانی را در برنامه دارد.

|

گزارشی از حال و هوای این روزهای تئاتر مستقل تهران:

سالن امن ، نمایش خوب و طیف متنوع مخاطب 
حال همه ما خوب است...
گزارشی از حال و هوای این روزهای تئاتر مستقل تهران:

سالن امن ، نمایش خوب و طیف متنوع مخاطب
حال همه ما خوب است...

ایران تئاتر: با اعلام از سرگیری تئاتر، تماشاخانه تهرانی در کمترین زمان اقدام به بازگشایی کردند و با وجود همه دلهره ها و نگرانی هایی که از نبود مخاطب و ضرر مالی، احتمال بروز بیماری و ... وجود داشت، چراغ تئاتر را پس از 4 ماه روشن کردند.

|

نظرات کاربران