در حال بارگذاری ...
 • به دعوت دبیر فستیوال «itfok»؛

  «کوریولانوس» به هندوستان می‌رود

  نمایش «کوریولانوس» تازه‌ترین تولید تئاتر مستقل تهران برای اجرا در فستیوال «itfok» به هندوستان سفر می‌کند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تئاتر مستقل تهران نمایش «کوریولانوس» که تابستان امسال با طراحی و کارگردانی مصطفا کوشکی در تئاتر مستقل تهران به صحنه رفت، از سوی Amitesh grover دبیر فستیوال «itfok» برای حضور در دوازدهمین دوره این رویداد دعوت‌شده و به‌زودی راهی هندوستان می‌شود.
  فستیوال امسال از ٢٠ تا ٢٩ ژانویه در شهر Thrissur از ایالت kerala برگزار می‌شود و طی آن ٦ گروه داخلی، ٦ اجرا به زبان مالایالام (ازجمله ۲۲ زبان موجود در هندوستان که به‌ویژه در ایالت جنوبیِ کرالا مورداستفاده قرار می‌گیرد) در کنار ٧ گروه بین‌المللی آثار خود را به صحنه می‌برند که نام نمایش «کوریولانوس» نیز در میان ۷ اجرای بین‌المللی دعوت‌شده قرار دارد.
  بر اساس جدول زمان‌بندی، گروه ایرانی روزهای ٢٢ و ٢٣ ژانویه (٢ و٣ بهمن) ساعت ١٦ روی صحنه خواهد رفت.
  «itfok» ازجمله فستیوال‌های مهم تئاتر در آسیا است که هرسال علاوه بر دعوت از گروه‌های نمایشی خارجی، مدیران کمپانی‌های معتبر تئاتری جهان را نیز به هندوستان فرامی‌خواند.
  در اولین حضور بین‌المللی نمایش «کوریولانوس» مصطفا کوشکی، ریحانه رنجبر، یزدان دارابی، شکیلا سماواتی، سحر عبدالملکی، سحر سالک، هدیه بختیاری، سهیلا کمری، ملینا رحمانی، حمید عاشوری، مهام شریفی، ارمینا ضیاءنور، محمدامین لطفی به ایفای نقش می‌پردازند.
  از دیگر عوامل نمایش می‌توان به گروه نویسندگان: احسان رضوانی و سحر سالک، سرپرست نویسندگان: مصطفا کوشکی، موسیقی: علیسینا رضانیا، طراح گرافیک: مهدی دوایی، طراح لباس: هستی حسینی (اجراهای خارج از کشور) و ندا نصر (طراح لباس اجرای ایران)، طراح نور: حسن محمدی و امور بین‌الملل: شادی آزموده اشاره کرد.
  همچنین برنامه تور اروپای نمایش «کوریولانوس» نیز به‌زودی اعلام می‌شود.
  مطالب مرتبط

  تئاتر مستقل و شهرزاد در جشنواره تئاتر فجر

  تئاتر مستقل و شهرزاد در جشنواره تئاتر فجر

  دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اعلام کرد به دلیل اجرای فعلی نمایش «بیگانه در خانه» در تئاتر مستقل تهران و تناسب دکور نمایش «شاه ماهی» با پردیس تئاتر شهرزاد، تالارهای نامبرده در ایام جشنواره از این دو اثر میزبانی می‌کنند.

  |

  نظرات کاربران