در حال بارگذاری ...
 • با نزدیک شدن به سالروز حادثه پلاسکو

  «آتش در برابر آتش» از آتش‌نشانان می‌گوید

  با نزدیک شدن به سالروز حادثه دلخراش آتش‌سوزی پلاسکو سریال نمایشی «آتش در برابر آتش» رادیو نمایش از شجاعت آتش‌نشانان پلاسکو می‌گوید.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، با نزدیک شدن به سالروز حادثه دلخراش آتش‌سوزی پلاسکو، از روز شنبه 28 دی‌ماه با پخش سریال جدید رادیویی «آتش در برابر آتش» یاد و خاطره شهدای حادثه پلاسکو را گرامی می‌دارد.
  زهرا کولیوند نویسنده سریال رادیویی «آتش در برابر آتش» درباره نحوه نگارش این نمایش رادیویی گفت: این اثر را بر اساس حوادث و اتفاقاتی که در زمان حادثه پلاسکو رخ‌داده است نوشتم و برای نگارش آن از گزارش‌ها و پژوهش‌های میدانی مختلفی استفاده کردم.
  وی افزود: همچنین برای کامل‌تر شدن مستندات و اطلاعات با چهار نفر گفت‌وگو کردم، باجلال ملکی که آن زمان سخنگوی سازمان آتش‌نشانی بودند و فیلم‌ها، مستندات و دست نوشته‌هایی از آن روزها در اختیارم قراردادند و همینطور با فخرالدین گودرزی، محمدمهدی خدادادی و حمید صمدی سه نفر از آتش‌نشان‌هایی که همان روز در کانون آتش قرار داشتند هم گفتگو کردم که خاطرات و مشاهدات آن‌ها به مستند بودن این نمایشنامه کمک زیادی کرد.
  کولیوند در پایان گفت: داستان این سریال رادیویی که در شش قسمت نوشتم درباره آتش‌نشان جوانی است که در روز حادثه به مرخصی رفته است تا به همراه مادرش از دختر موردعلاقه‌اش خواستگاری کند اما بعد از به وقوع پیوستن حادثه به سراغ همکارانش می‌رود تا به آن‌ها کمک کند و دراین‌بین اتفاقاتی رخ می‌دهد که پیشنهاد می‌کنم آن را از رادیو نمایش بشنوید.
  «آتش در برابر آتش» به نویسندگی زهرا کولیوند، تهیه کنندگی ژاله محمد علی، کارگردانی رضا عمرانی، صدابرداری حیدر صفدری و افکتوری محمدرضا قبادی فر و با هنرمندی بهرام ابراهیمی، محمد آقامحمدی، عباس توفیقی، شمسی صادقی، نگین خواجه نصیر، راضیه مومیوند، ماندانا محسنی، احمد گنجی، امیر فرحان نیا، حمید یزدانی ابیانه؛ شیوا رفیعیان، اکبر ملایی، محمد رضا علی، کامیار محبی، شهریار حمزیان، بهادر ابراهیمی، احمد لشینی، سعید سلطانی، محمد شریفی مقدم، مجید سهرابی و محمد مجدزاده به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و از روز شنبه بیست و هشتم دی‌ماه ساعت 13:30 از رادیو نمایش پخش می شود.

   
  مطالب مرتبط

  به آنتن رادیو نمایش می‌رود

زندگی و تولد حضرت عیسی مسیح «ع» در «ردپای قلم»
  به آنتن رادیو نمایش می‌رود

  زندگی و تولد حضرت عیسی مسیح «ع» در «ردپای قلم»

  امشب سوم دی‌ماه، گزارش تولید نمایش جدید رادیویی «مسیح مریم» نوشته زهرا کولیوند و به کارگردانی مهدی نمینی مقدم که به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولیدشده و درباره زندگی و تولد حضرت عیسی مسیح «ع» است، تقدیم شنوندگان رادیو نمایش می‌شود.

  |

  نظرات کاربران