در حال بارگذاری ...
دبیر دوازدهمین دوره جشنواره منطقه‌ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول خبر داد

رقابت 9 اثر در بخش صحنه‌ای

دبیر دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول از انتخاب ۹ اثر توسط هیئت انتخاب برای شرکت در بخش صحنه ای این دوره از جشنواره خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از خوزستان، نادر سعادتی فرد دبیر دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: فراخوان این دوره از جشنواره روز چهارم خردادماه 1398 در همایش نمایشنامه خوانی مقاومت رونمایی و منتشر شد و پس از پایان مهلت ارسال آثار ۷۵ اثر در دو بخش صحنه ای و نمایشنامه نویسی از استان های مشخص شده به دبیرخانه دائمی این جشنواره ارسال شد که ۱۱ اثر از استان خوزستان و مابقی از سایر استان ها تحت پوشش جشنواره بود.

سعادتی فرد افزود: بعد از تحویل 45 اثر متقاضی شرکت در بخش صحنه ای جشنواره به هیئت انتخاب متشکل از مرتضی سخاوت، سیدعزیز آرین پور و سروش مداح، آثار از ۲۲ تا ۲۵ دی ماه مورد بازبینی قرار گرفت.

دبیر دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول در ادامه اظهار کرد: هیئت انتخاب جشنواره منطقه ای تئاتر با تشکر از تمام گروه‌های شرکت‌کننده و اساتیدی که با دلسوزی در کنار هنرجویان خود حضور داشتند و باعث بالندگی این جشنواره شدند و با تأکید بر این نکته مهم که در میان گروه‌هایی که متأسفانه جواز حضور در مرحله نهایی جشنواره را کسب نکردند، استعدادها و توانایی‌های کم‌نظیری وجود داشت که شایستگی حضور در مراحل بالاتر جشنواره را داشتند پس از بازبینی 45 اثر در بخش صحنه‌ای جشنواره آثار زیر را شایسته حضور در مرحله نهایی جشنواره می‌دانند:

1) نمایش « شاپرک خانم » به نویسندگی گروه رها ‌‌و کارگردانی دانیال سیاحی از استان خوزستان شهرستان بندرماهشهر.

2) نمایش « پنیوکیو » به نویسندگی و کارگردانی مهدی درویش از استان خوزستان شهرستان امیدیه.

3) نمایش « ما همه باید نگهبانی بدهیم‌ » به نویسندگی و کارگردانی نادر شریفی و محسن مستکین از استان خوزستان شهرستان دزفول.

4) نمایش« مارمولک بد ادا » به نویسندگی منوچهر اکبرلو و کارگردانی پگاه معصومی ‌از استان همدان.

5) نمایش « خواب های رنگی » به نویسندگی و کارگردانی ناصر محمودی از استان چهار محال بختیاری شهرستان شهرکرد.  

6)  نمایش « ‌‌الاغ آوازخوان » به نویسندگی عباس دوست قرین و کارگردانی عبدالرضا صفامهر از استان خوزستان شهرستان دزفول.

7)  نمایش « آ، آغاز دنیا » به نویسندگی فرید طاهری و کارگردانی فرید طاهری و سعید کوراوند از استان خوزستان شهرستان ایذه.

8) نمایش « موش وگربه » به نویسندگی حسین فدایی حسین و کارگردانی فرزاد لباسی از استان همدان.

9) نمایش « خنده نامه » به نویسندگی و کارگردانی هادی کیانی و محسن عمادی از استان اصفهان شهرستان خمینی شهر.

دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول در پایان افزود: مراتب سپاس و قدردانی خود از همه همشهریانم را دارم و تشکر ویژه از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، انجمن هنرهای نمایشی دزفول، انجمن هنرهای تجسمی درفول، مسئولین کمیته ها، اعضای ستاد جشنواره، جناب آقای سامانی و تمام هنرمندانی که دست ما را تا این مرحله از برگزاری جشنواره فشردند.

دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول با دبیری نادر سعادتی فرد از ۱۴ تا ۱۷ بهمن ماه 1398 با شعار «قصه، بازی و نمایش» در شهرستان دزفول برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط

معاون هنری و سینمایی ارشاد خوزستان:

برای شروع نمایش‌ها منتظر جواب ستاد کرونا هستیم
معاون هنری و سینمایی ارشاد خوزستان:

برای شروع نمایش‌ها منتظر جواب ستاد کرونا هستیم

ناصر آریایی نیا معاون هنری و سنمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در گفت‌وگو با تئاتر خوزستان درباره شروع فعالیت های نمایشی در استان خوزستان از ابتدای تیرماه هم زمان با سراسر کشور عنوان کرد: برای شروع هر گونه فعالیت نمایشی در استان خوزستان منتظر جواب مکاتبات با ستاد ...

|

یادداشت یک فعال نمایشی در دوران جولان کووید19

کرونا دشمن تئاتر یا تهدیدی که به فرصت تبدیل می شود؟
یادداشت یک فعال نمایشی در دوران جولان کووید19

کرونا دشمن تئاتر یا تهدیدی که به فرصت تبدیل می شود؟

ایران تئاتر_ سیاوش طیب طاهر* : در این یادداشت ضمن اشاره به وضعیت تئاتر در دوران کرونا، به بررسی فعالیت های مجازی انجام گرفته توسط مراکز، سالن های و هنرمندان تئاتر ایران در دوران قرنطینه پرداخت شده است.

|

پس از داوری آثار رسیده و با اعلام دبیرخانه جشنواره؛

جشنواره مجازی نمایش کوتاه خانوادگی گتوند برگزیدگان خود را شناخت
پس از داوری آثار رسیده و با اعلام دبیرخانه جشنواره؛

جشنواره مجازی نمایش کوتاه خانوادگی گتوند برگزیدگان خود را شناخت

جشنواره مجازی نمایش کوتاه خانوادگی گتوند که در ایام قرنطینه و با هدف کشف استعدادهای بازیگری برگزار شده بود با اعلام آراء هیئت داوران برگزیدگان خود را شناخت.

|

محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان:

اتفاقات خوبی برای جبران خسارت های کرونایی درحال انجام است
محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان:

اتفاقات خوبی برای جبران خسارت های کرونایی درحال انجام است

هنرمندان تئاتر استان ها در شرایط کرونایی همچون دیگر اقشار جامعه دچار مشکلات بسیاری شده اند. با تعطیلی فعالیت های هنری در بسیاری از شهرها و استان ها عرصه بر هنرمندان تنگ شده و از نظر معیشتی به دشواری رسیده اند که با پیگیری های مدیران هنرهای نمایشی کشور اتفاقات خوبی برای جبران ...

|

از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری؛

فراخوان جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» منتشر شد
از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری؛

فراخوان جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» منتشر شد

فراخوان جشنواره نمایشنامه‌نویسی «گلدسته‌ها» توسط مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با مشارکت ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

|

نظرات کاربران