در حال بارگذاری ...
در سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر

هشت نمایش برگزیده تئاتر شهر به صحنه می‌روند

هشت اثر نمایشی منتخب تئاتر شهر که طی ماه‌های گذشته در تالارهای مختلف این مجموعه به صحنه رفته بود، هم‌زمان با برگزاری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، هشت اثر نمایشی منتخب تئاتر شهر که طی ماه‌های گذشته در تالارهای مختلف این مجموعه به صحنه رفته بود، هم‌زمان با برگزاری سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش‌های مختلف رقابتی و غیررقابتی این رویداد پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرند.
براساس برنامه ریزی های انجام گرفته نمایش «متساوی الساقین» به نویسندگی و کارگردانی عمادالدین رجبلو از گرگان که دی و بهمن ماه سال جاری در کارگاه نمایش روی صحنه رفته بود، روزهای 12 و 13 بهمن ماه ساعت های 18:30 و 20:30 در تالار چهارسو و در بخش مسابقه صحنه ای به صحنه می رود.
نمایش «ستاره شناس» نوشته دیدیه ون کولارت و کارگردانی اصغر نوری نیز که مرداد و مهر امسال در تالار سایه به صحنه رفته بود، ساعت های 17:30 و 19:30 روز شنبه 13 بهمن طی بخش خارج مسابقه در تالار قشقایی تئاتر شهر میزبان تماشاگران تئاتر خواهد بود.
در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر نیز روز دوشنبه 14 بهمن ماه نمایش «تالاب هشیلان» به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی از تهران ساعت های 17:30 و 19:30 در تالار قشقایی طی بخش خارج از مسابقه به صحنه می رود. این نمایش مهر و آبان ماه  سال جاری در تالار قشقایی تئاتر شهر روی صحنه رفته بود.
«برگشتن» عنوان دیگر نمایش بخش خارج از مسابقه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر است که  ساعت 18:30 و 20:30 روزهای 17 و  18 بهمن ماه به نویسندگی خیراالله تقیانی پور و کارگردانی حسین مسافرآستانه در تالار چهارسو اجرا می شود. این نمایش آبان و آذر ماه سال جاری در تالار چهارسو پیش روی مخاطبان قرار گرفته بود.
نمایش «کمیته نان» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج نیز یکی از نمایش های منتخب مجموعه تئاتر شهر بود که اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری در تالار قشقایی این مجموعه روی صحنه رفته بود. این اثر نمایشی نیز ساعت های 17:30 و 19:30 روز پنجشنبه 17 بهمن ماه در تالار قشقایی و در بخش مسابقه صحنه ای اجرا می شود.
نمایش «کریم لوژی» به نویسندگی مهران رنج بر و کارگردانی رضا بهرامی هم که اولین بار شهریور و مهر ماه سال جاری در تالار قشقایی روی صحنه رفته بود، ساعت های 19:30 و 20:30 روزهای 19 و 20 یهمن ماه طی بخش مسابقه صحنه در تالار چهارسو میزبان تماشاگران خواهد بود.
ابراهیم پشت کوهی نویسنده و کارگردان نمایش «تنها خرچنگ خانگی لای ملافه ها خانه می کند اتللو» هم که این اثر نمایشی را بعد از پایان جشنواره تئاتر فجر در تالار قشقایی به صحنه می برد، ساعت 17:30 و 20 روزهای 19 و 20 بهمن ماه نمایش خود را در بخش مسابقه صحنه ای نیز پیش روی مخاطبان قرار می دهد.
نمایش «سرزمین پدری» به نویسندگی و کارگردانی محمد قاسمی نیز که مهر و آبان سال جاری در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه بود، ساعت 18 روز دوشنبه 14 بهمن ماه طی بخش خارج از مسابقه در تماشاخانه سرو اجرا می شود.
بر اساس این گزارش نمایش «بیگانه در خانه» به نویسندگی و کارگردانی سید محمد مساوات که پیش از این در مجموعه تئاتر مستقل تهران روی صحنه رفته بود، روزهای 10 و 11 بهمن در قالب اجرای عمومی روی صحنه تالار اصلی پذیرای تماشاگران است.  این اثر نمایشی که قرار است در بخش مسابقه صحنه ای جشنواره تئاتر فجر روی صحنه برود، روزهای جمعه 11 تا چهارشنبه 16 بهمن ماه ساعت 19، روز پنجشنبه 17 بهمن ماه ساعت 18:30 و روز جمعه ساعت 19 پذیرای دوستداران تئاتر است.  
جشنواره تئاتر فجر از 10 بهمن‌ماه آغاز و تا 21 بهمن‌ماه در تهران ادامه دارد.
مطالب مرتبط

حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند
حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند

حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به شعار برخی از هنرمندان درباره آنکه بدون فعالیت در عرصه تئاتر نمی‌توان زندگی کرد، گفت: شماری از هنرمندان به شعار خود عمل نکردند از این رو آنها هرگز نباید رسالت فرهنگی‌شان را فراموش کنند.

|

حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم
حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم

دبیر سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گفت: تا به حال چند بار فراخوان طراحی کردیم اما به دلایلی امکان انتشارش فراهم نشد؛ امیدواریم در این یکی ـ دو هفته بتوانیم به تدوین و انتشار یک فراخوان کامل یا حتی چند بخشی از جشنواره دست پیدا کنیم.

|

در گفت وگو با قادر آشنا مطرح شد

رد یا تایید شایعه‌ها و شائبه‌های حوزه تئاتر
در گفت وگو با قادر آشنا مطرح شد

رد یا تایید شایعه‌ها و شائبه‌های حوزه تئاتر

قادر آشنا مدیر مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پرسش‌هایی مبنی بر رد یا تایید شایعه‌ها و شائبه‌هایی چون برگزار نشدن جشنواه تئاتر فتح خرمشهر و سکان‌داری جشنواره تئاتر عروسکی تهران-مبارک در دستان بهروز غریب‌پور پاسخ داد.

|

هوشنگ توکلی درباره برگزاری جشنواره تئاتر فجر ۹۹ گفت:

راه حل جدید را بر اساس زندگانی جدید پیاده سازی کنیم
هوشنگ توکلی درباره برگزاری جشنواره تئاتر فجر ۹۹ گفت:

راه حل جدید را بر اساس زندگانی جدید پیاده سازی کنیم

هوشنگ توکلی عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر فجر در برنامه رادیویی تقاطع فرهنگ از احتمال ادغام حوزه‌های مختلف فرهنگی هنری در قالب یک جشنواره فجر خبر داد.

|

نظرات کاربران