در حال بارگذاری ...
از رضا میرکریمی تا الهه منصوریان

چهره‌های سینمایی و ورزشی به جشنواره تئاتر فجر آمدند

رضا میرکریمی، الهه منصوریان، ناصر آقایی، سیاوش طهمورث، حمیدرضا آذرنگ و جمعی از هنرمندان از جمله چهره های حاضر در جشنواره بین المللی تئاتر فجر بودند که به تماشای نمایش «دست‌هایم کو مم حسن» در تئاتر مولوی نشستند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، الهه منصوریان عضو تیم ملی ووشو، رضا میرکریمی کارگردان سینما، ناصر آقایی، سیاوش طهمورث، حمیدرضا آذرنگ، ساناز بیان و جمعی از هنرمندان و همراه داوران جشنواره تئاتر فجر به تماشای نمایش «دست هایم کو مم حسن» به کارگردانی رضا کرمی‌زاده از شهر یاسوج نشستند.

الهه منصوریان با اشاره به اینکه اطلاع رسانی اخبار دوره سی و هشتم جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بسیار خوب بوده است، گفت: مردم همیشه جشنواره‌های فجر را با سینما می‌شناسند اما در این دوره از جشنواره با اطلاع‌رسانی خوبی که صورت گرفت، من نیز به تماشای تئاتر ترغیب شدم.

الهه منصوریان عضو تیم ملی ووشو درباره علت حضورش در جشنواره تئاتر فجر و تماشای نمایش «دست‌هایم کو مم حسن» گفت: من همواره در جشنواره فیلم فجر شرکت می‌کردم. به حوزه تئاتر هم علاقه‌مند بودم اما از برگزاری جشنواره آگاه نمی‌شدم اما در این دوره اخبار تئاتر را بسیار خواندم و دیدم و به همین علت ترغیب شدم در این جشنواره شرکت کنم.
وی ادامه داد: مردم معمولا جشنواره های فجر را با سینما می‌شناسند اما در این دوره از جشنواره با اطلاع رسانی خوبی که وجود داشت، من هم به تماشای تئاتر ترغیب شدم.
منصوریان درباره تاثیر تئاتر بر فرهنگسازی گفت: کاش همان میزان تماشاگری که برای بازی دربی به ورزشگاه آزادی می‌رفتند، به تماشای تئاتر می نشستند. در این صورت توسعه فرهنگی محقق می‌شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هنر ایران در سطح جهانی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. برای مثال زمانی که فیلم «بچه‌های آسمان» مجید مجیدی در تلویزیون چین به نمایش درآمد بابت ایرانی بودنم سرشار از لذت و غرور شدم.
«دست هایم کو مم حسن»  به نویسندگی رضا گشتاسب و کارگردانی رضا کرمی‌زاده عصر پنجشنبه ساعت 17 و 19 در تئاتر مولوی روی صحنه رفت.
سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا 21 بهمن ماه در تهران در حال برگزاری است.
مطالب مرتبط

همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد
همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

همراه با اطلاعیه شماره یک دبیرخانه، فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد. فراخوان 3 بخش دیگر از جشنواره که امکان برگزاری آن در شرایط فعلی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اعلامی مقدور است نیز به زودی اعلام می شود.

|

حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند
حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند

حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به شعار برخی از هنرمندان درباره آنکه بدون فعالیت در عرصه تئاتر نمی‌توان زندگی کرد، گفت: شماری از هنرمندان به شعار خود عمل نکردند از این رو آنها هرگز نباید رسالت فرهنگی‌شان را فراموش کنند.

|

حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم
حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم

دبیر سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گفت: تا به حال چند بار فراخوان طراحی کردیم اما به دلایلی امکان انتشارش فراهم نشد؛ امیدواریم در این یکی ـ دو هفته بتوانیم به تدوین و انتشار یک فراخوان کامل یا حتی چند بخشی از جشنواره دست پیدا کنیم.

|

در گفت وگو با قادر آشنا مطرح شد

رد یا تایید شایعه‌ها و شائبه‌های حوزه تئاتر
در گفت وگو با قادر آشنا مطرح شد

رد یا تایید شایعه‌ها و شائبه‌های حوزه تئاتر

قادر آشنا مدیر مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به پرسش‌هایی مبنی بر رد یا تایید شایعه‌ها و شائبه‌هایی چون برگزار نشدن جشنواه تئاتر فتح خرمشهر و سکان‌داری جشنواره تئاتر عروسکی تهران-مبارک در دستان بهروز غریب‌پور پاسخ داد.

|

نظرات کاربران