در حال بارگذاری ...
امروز از رادیو نمایش همزمان با اجرا در فجر38

نمایش رادیویی «سردارعشق» زنده پخش می‌شود

رادیو تئاتر «سردار عشق» با موضوع سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کارگردانی بهرام ابراهیمی عصر امروز یکشنبه نوزدهم بهمن ماه هم زمان با اجرا در تالار رودکی به صورت زنده از رادیو تئاتر پخش می‌شود.

به گزارش ایران تئاتر بهرام ابراهیمی که کارگردانی رادیو تئاتر «سردارعشق» را بر عهده دارد در این باره گفت : داستان این نمایش به تنهایی  شهید سردار سلیمانی و حسرت هایی که از یاران رفته اش دارد، می پردازد .
وی ادامه داد: در این سال ها غیر از ملاقات با فاصله 10 متری هیچ وقت سردارسلیمانی را از نزدیک ندیدم ، ولی بسیار از شخصیت و منش ایشان خوشم می آمد و با کارهایی که برای وطن عزیزمان انجام دادند احساس دِین به آن شهید بزرگوار داشتم .
ابراهیمی افزود : به نظرم آن شهید عزیز آدم خاصی بود، آن طور که من از زندگی ایشان اطلاعات کسب کرده ام و گاهی سخنرانی هایی که از ایشان شنیدم بسیار صریح کار می کرد و به اعتقاداتش پیوسته و وابسته بود و به آنچه که می گفت اعتقاد داشت .
این هنرمند خاطر نشان کرد: شهید سردار سلیمانی در ماجراهای عراق و سوریه و داعش هم برای من بزرگ تر شد و چیزی که بسیار عصبانی ام می کند این است که کسی با هزاران کیلومترفاصله  از آن طرف دنیا در یک کشور می آید آدمی را که مقام رسمی کشور دیگری است ترور می کند .
این کارگردان درباره نحوه تولید رادیو تئاتر «سردارعشق» گفت : امین رهبر که نویسندگی  و تهیه کنندگی «سردارعشق» را بر عهده دارد این نمایش را به من پیشنهاد کرد . آن را خواندم و خوشم آمد ، نقطه نظرات مان را گفتیم و شروع به تولید آن کردیم .
ابراهیمی تأکید کرد : این را هم بگویم به زودی ، من وامین رهبر برای شهید سردار سلیمانی یک نمایش دراماتیک خواهیم داشت ، با هم گپ زدیم و ایده های مان را به هم گفتیم  و به یک سری نکات مشترک رسیدیم و در آینده نزدیک با هم سریال رادیویی می سازیم .
هنرمند پیشکسوت رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون در پایان گفت : اجرایی که امروز در تالار رودکی خواهید دید ، یک کار چند رسانه ای است ، صوتی ، تصویری و تئاتری که هم نشانه های رادیو تئاتر را در آن می بینید و هم نشانه های سینما را.به عبارتی در اجرای امروز ما بخش هایی به صورت صوتی و بخش های دیگر به صورت تصویری پخش می شود، البته تا حدی نمایش سایه هم داریم .
رادیو تئاتر «سردارعشق» عصر امروز ساعت 18:30 در تالار رودکی به صحنه می رود و همزمان به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می شود.
 در این  رادیو تئاتر بهادر ابراهیمی، دانیال ابراهیمی، بهرام سروری نژاد، شهریار حمزیان، محمد شریفی مقدم، محمدرضا قلمبر، عمار تفتی، سینا نیکوکار و سعیده فرضی  به ایفای نقش می پردازند . مجید آیینه و فرزاد شریفی نیز به عنوان صدابردار با این گروه همکاری می کنند . امین رهبر تهیه کننده و نویسنده و بهرام ابراهیمی کارگردانی «سردار عشق» را بر عهده دارند.
علاقه مندان برای تماشای اجرای زنده این نمایش رادیویی می توانند هم اکنون برای حضور رایگان به سایت www.radionamayesh.ir   مراجعه و در سامانه «نقش» نام نویسی کنند.
مطالب مرتبط

همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد
همراه با اطلاعیه شماره یک سی و نهمین دوره جشنواره

فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر منتشر شد

همراه با اطلاعیه شماره یک دبیرخانه، فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر منتشر شد. فراخوان 3 بخش دیگر از جشنواره که امکان برگزاری آن در شرایط فعلی و با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اعلامی مقدور است نیز به زودی اعلام می شود.

|

در تفاهم‌نامۀ همکاری در برگزاری جشنوارۀ تئاتر سردار آسمانی تاکید شد

بسیج امکانات استان کرمان در بزرگداشت شهید سلیمانی
در تفاهم‌نامۀ همکاری در برگزاری جشنوارۀ تئاتر سردار آسمانی تاکید شد

بسیج امکانات استان کرمان در بزرگداشت شهید سلیمانی

تفاهم‌نامۀ همکاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان با هدف برگزاری دومین جشنوارۀ ملی تئاتر سردار آسمانی و با هدف پاسداشت نام و یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی منعقد شد.

|

حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند
حسین مسافرآستانه:

هنرمندان نباید رسالت فرهنگی خود را فراموش کنند

حسین مسافرآستانه دبیر سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با اشاره به شعار برخی از هنرمندان درباره آنکه بدون فعالیت در عرصه تئاتر نمی‌توان زندگی کرد، گفت: شماری از هنرمندان به شعار خود عمل نکردند از این رو آنها هرگز نباید رسالت فرهنگی‌شان را فراموش کنند.

|

حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم
حسین مسافرآستانه:

هنوز فراخوان جشنواره فجر را تدوین نکرده‌ایم

دبیر سی و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر گفت: تا به حال چند بار فراخوان طراحی کردیم اما به دلایلی امکان انتشارش فراهم نشد؛ امیدواریم در این یکی ـ دو هفته بتوانیم به تدوین و انتشار یک فراخوان کامل یا حتی چند بخشی از جشنواره دست پیدا کنیم.

|

نظرات کاربران