در حال بارگذاری ...
توسط هیئت داوران دوازدهمین دوره و در آیین اختتامیه

برگزیدگان جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول معرفی شدند

برگزیدگان دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول با اعلام آراء هیئت داوران در آئین اختتامیه جشنواره معرفی شدند.

به گزارش ایران تئاتر از خوزستان، آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول با حضور محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، ناصر آریایی نیا معاون هنری سینمایی اداره کل، عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، امید بن‌عباس فرماندار ویژه شهرستان دزفول، حمیدرضا چمن آرا رئیس شورای اسلامی شهر دزفول، نادر سعادتی فرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دزفول و دبیر جشنواره، فرهاد جاموسی و سیدمصطفی عظیمی اعضای شورای اسلامی شهر دزفول، علیرضا مهدویان پور رئیس حوزه هنری دزفول، محمد یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان خوزستان و جمعی از پیشکسوتان هنر نمایش استان خوزستان و شهرستان دزفول عصر پنج شنبه 17 بهمن ماه 1398 در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول برگزار شد.

در این مراسم آراء بخش های مختلف جشنواره که توسط هیئت داروان سه بخش مورد داوری قرار گرفته بود به شرح زیر اعلام شد.

الف) بخش صحنه ای:

هیئت داوران:  رضا فیاضی، مرتضی سخاوت و آرش سهرابی

 

طراحی پوستر و بروشور:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به کاملیا زرین آبادی برای نمایش «شاپرک خانوم» از شهرستان بندر ماهشهر اهداء شد.

 

طراحی گریم:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به طوبی بهرامی و شبنم معشوری برای نمایش «شاپرک خانوم» از شهرستان بندر ماهشهر تعلق گرفت.

 

موسیقی:

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به مهدی فتحی برای نمایش «مارمولک بَد اَدا» از شهرستان همدان اهداء شد.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال به احسان بسیم برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد تعلق گرفت.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به محمد نادری و محمد باقر صاد برای نمایش «خنده نامه» از شهرستان خمینی شهر اهداء شد.

 

طراحی لباس:

برگزیده: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال به لیلا شولی برای نمایش «شاپرک خانوم» از شهرستان بندر ماهشهر اهداء شد.

 

طراحی صحنه:

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به علی توکلی برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد اهداء شد.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال به مهدی درویش برای نمایش «پینوکیو» از شهرستان امیدیه تعلق گرفت.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به ساسان ریاحی پور برای نمایش «همه باید نگهبانی بدیم» از شهرستان دزفول اهداء شد.

 

بازیگری نوجوان:

تقدیر: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 2 میلیون ریال به نسا رمضانی برای نمایش «همه باید نگهبانی بدیم» از شهرستان دزفول اهداء شد.

 

بازیگری زن:

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به طور مشترک و برای هر کدام جداگانه به مریم امانی برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد و طاهره شفیعی برای نمایش «شاپرک خانوم» از شهرستان بندرماهشهر تعلق گرفت.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال به طور مشترک و برای هرکدام جداگانه به بهاره غریبی برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد و فاطمه سیاح طرفی برای نمایش «ما همه باید نگهبانی بدیم» از شهرستان دزفول اهداء شد.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به غزاله نجیمی برای نمایش «خنده نامه» از شهرستان خمینی شهر اهداء شد.

 

بازیگری مرد:

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به طور مشترک و برای هرکدام جداگانه به سید مهدی سلیمی برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد و کامران جعفری برای نمایش «پینوکیو» از شهرستان امیدیه اهداء شد.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال به طور مشترک و برای هرکدام جداگانه به رامین قادری برای نمایش «پینوکیو» از شهرستان امیدیه و نادر شریفی برای نمایش «همه باید نگهبانی بدیم» تعق گرفت.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به محمدرضا الله گانی برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد اهداء شد.

 

نویسندگی:

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به نادر شریفی و محسن مستکین برای نمایش «همه باید نگهبانی بدیم» از شهرستان دزفول تعلق گرفت.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال به ناصر محمودی برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد اهداء شد.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به محسن عمادی و هادی کیانی برای نمایش «خنده نامه» از شهرستان خمینی شهر اهداء شد.

 

کارگردانی:

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به طور مشترک و برای هرکدام جداگانه به دانیال سیاحی برای نمایش «شاپرک خانوم» از شهرستان بندر ماهشهر و محسن مستکین برای نمایش «همه باید نگهبانی بدیم» از شهرستان دزفول اهداء شد.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال به ناصر محمودی برای نمایش «خواب های رنگی» از شهرستان شهرکرد تعلق گرفت.

رتبه اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مبلغ 7 میلیون ریال به محسن عمادی و هادی کیانی برای نمایش «خنده نامه» از شهرستان خمینی شهر اهداء شد.

 

نمایش برگزیده:

لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 5 میلیون ریال به عنوان نمایش برگزیده جشنواره به نمایش «خنده نامه» از شهرستان خمینی شهر تعلق گرفت.

 

 

ب) بخش نمایشنامه نویسی

هیئت داوران: سعید گل گل و سیدعزیزاله آرین پور

رتبه اول: بنا به نظر هیئت داوران در بخش نمایشنامه نویسی، هیچ اثری به عنوان رتبه نخست انتخاب نشد.

رتبه دوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون ریال به مهدی ضیغمی برای نمایشنامه «واسم قصه میخونی مامان؟» از شهرستان بوشهر اهداء شد.

رتبه سوم: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 3 میلیون ریال به امیر امیری برای نمایشنامه «دندون الماس، گربه ایرانی» از شهرستان اهواز اهداء شد.

 

ج) بخش نگاه کودکان:

هیئت داروان: ملیکا دهقان برنجی، فرناز شریفی، آریا ایروانی و علیرضا مبارک غله کار

 بیانیه هیئت داوران کودک  دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول که توسط علیرضا مبارک  قرائت شد:

1) دغدغه و نگرانی ما متن نوشتن است نه در جهت اهداف خود  بلکه در جهت کودکان و نوجوانان.

2) عدم وجود خلاقیت در نور پردازی و رنگ و موسیقی که متاسفانه کمتر استفاده شده بود.

3) بد آموزی فقط در کلام نیست پس نیاز است دقت بهتری داشته باشید.

4) کمبود استفاده فضاهای فانتزی و خلاق در آثار مشاهده شده بود.

علیرضا مبارک نماینده هیئت داوران کودک جشنواره در ادامه گفت: از همه قدردانی می کنیم. امیدوارم شاهد بهتر برپایی سیزدهمین جشنواره کودک و نوجوان در دزفول باشیم.

این شورا دو اثر را به عنوان نمایش برگزیده نگاه کودکان بدون اولویت انتخاب نموده است:

نمایش «پینوکیو» به کارگردانی مهدی درویش از شهرستان امیدیه

نمایش «همه باید نگهبانی بدیم» به کارگردانی محسن مستکین از شهرستان دزفول

 

دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول از 14 الی 17 بهمن ماه 1398 به دبیری نادر سعادتی فرد در شهرستان دزفول برگزار شد.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

تئاتر شهرستان‌ها رنگ و بوی دفاع مقدس گرفت
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

تئاتر شهرستان‌ها رنگ و بوی دفاع مقدس گرفت

شهرستان‌ها همواره در حفظ و نگهداری مرزهای کشور عزیزمان پیش‌قدمند و بسیاری از آن‌ها سال‌های زیادی خط مقدم جبهه بوده‌اند. هفته گذشته نیز به علت آغاز هفته دفاع مقدس و سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، هنرمندان تئاتر شهرستانی ده‌ها نمایش با موضوع دفاع مقدس به صحنه بردند تا خاطرات این ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

توجه به زیرساخت‌های تئاتری در استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

توجه به زیرساخت‌های تئاتری در استان‌ها

ایران تئاتر-میترا رضائی، در اخبار هفته گذشته رویکرد استان‌ها به روشنی رو به ساخت زیرلایه‌های هنر نمایش پیش می‌رود که مسیری صحیح و ثمر بخش است. برگزاری کلاس‌های آموزشی در سطوح مختلف آموزشگاهی، دانشگاهی و کارگاهی نوید این رویکرد را می‌دهد. با توجه به شرایط کنونی و رکود ...

|

نظرات کاربران