در حال بارگذاری ...
 • با حضور بهزاد فراهانی در آئین شب‌چراغ

  اجرای «کابوس‌های مرد مشکوک» آغاز شد

  بهزاد فراهانی چراغ شب آغازین نمایش «کابوسهای مرد مشکوک» را در تماشاخانه سنگلج روشن کرد تا این نمایش اجراهای عمومی خود را آغاز کند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه سنگلج، آئین شب‌چراغ نمایش «کابوس‌های مرد مشکوک» به کارگردانی ملیکا رضی، جمعه 25 بهمن‌ماه با حضور بهزاد فراهانی، بازیگر و کارگردان مطرح تئاتر برگزار شد.
  بهزاد فراهانی در این مراسم بیان کرد: «بسیار خرسندم که چراغ تماشاخانه سنگلج که یادگار دوران بسیار شریف تئاتر ایران است کماکان روشن است. در سال‌های دور، نمایش‌هایی از اساتید بزرگ تئاتر همچون بهرام بیضایی، اکبر رادی، غلامحسین ساعدی و عباس جوانمرد در این تماشاخانه با استقبال بسیار زیاد تماشاگران روبه‌رو می‌شد و هر شب مردم در صف‌های طویل مشتاقانه برای تهیه بلیت این نمایش‌ها به انتظار می‌ایستادند. این تماشاخانه درگذشته به‌نوعی مرکز شکوفایی تئاتر در آسیا بود و تئاتر ملی ما به این تماشاخانه مباهات می‌کرد و همواره در آن آثاری به روی صحنه رفتند که هرکدام بخش مهمی از تاریخ نمایش ایران رو رقم زدند.»
  او که پیش‌تر و در هفدهمین جشنواره نمایش‌های آئینی سنتی این نمایش را دیده است اذعان کرد کابوسهای مرد مشکوک نمایش بسیار خوبی است و من از دیدن آن لذت برده‌ام. بدون شک به روی صحنه رفتن نمایش‌های ایرانی مانند این نمایش خدمت به تئاتر و نمایش ملی و آئینی ماست. »
  نمایش «کابوس‌های مرد مشکوک» که متن آن توسط دکتر محمدحسین ناصربخت به رشته تحریر درآمده هر شب ساعت 18:30 در تماشاخانه سنگلج به روی صحنه خواهد رفت. علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت این نمایش می‌توانند به سایت اینترنتی تیوال مراجعه کنند.

   
  مطالب مرتبط

  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 5

تماشاخانه سنگلج؛ میزبان 6 نمایش
  بررسی فعالیت تماشاخانه‌های دولتی تهران در شش ماه نخست سال 98 شماره 5

  تماشاخانه سنگلج؛ میزبان 6 نمایش

  ایران‌تئاتر: طی سلسله گزارش هایی از فعالیت مجموعه های نمایشی و تماشاخانه های دولتی تهران در شش ماه نخست سال؛ قصد داریم عملکرد این مراکز را در زمینه هایی مرور کنیم. در پنجمین گزارش از این مجموعه به مرور فعالیت های تماشاخانه سنگلج می پردازیم.

  |

  یادداشت ارمغان بهداروند برای 54 سالگی تماشاخانه سنگلج

تولد سنگلج‌ از طهران تا تهران
  یادداشت ارمغان بهداروند برای 54 سالگی تماشاخانه سنگلج

  تولد سنگلج‌ از طهران تا تهران

  ایران تئاتر- ارمغان بهداروند: امروز تولد تئاتر سنگلج است. پنجاه‌وچهارساله شدن تماشاخانه‌ای که هم «طهران» را زیسته است و هم «تهران» را به چشم دیده است. تولد تئاتر، تولد دانستن و تولد توانستن است.

  |

  نظرات کاربران