در حال بارگذاری ...
در آستانه آغاز پیش‌فروش بلیت نمایش

پوستر نمایش «تااون» رونمایی شد

در آستانه آغاز پیش‌فروش بلیت؛ پوستر نمایش «تااون» به نویسندگی و کارگردانی هادی حوری رونمایی شد.

به گزارش ایران تئاتر  پوستر نمایش «تااون» به نویسندگی و کارگردانی هادی حوری رونمایی شد. در این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه در جمع گروه نمایش آدمک برگزار شد هادی حوری گفت: نمایش «تااون» از تابیدن نور دانش و خرد در تاریکی می‌گوید.
«تااون» عنوان تازه‌ترین نمایش از گروه آدمک به کارگردانی هادی حوری است که از اول اسفندماه سال جاری هر شب در تماشاخانه دیوار چهارم به صحنه می‌رود. در مراسمی که به‌منظور رونمایی از پوستر نمایش در تماشاخانه دیوار چهارم برگزار شد هادی حوری کارگردان «تااون» درباره ضرورت نگارش و به صحنه بردن این اثر گفت: من همیشه پیش از آنکه به شروع چیزی فکر کنم، به پایانش فکر کرده‌ام. به اینکه اگر نمایشی نوشته شود. نمایشی ساخته و اجرا شود، بازمانی که آن نمایش وجود نداشته، در جهان نبوده و خلق نشده، چه تفاوتی دارد. آیا اگر حرفی زده نشود، آیا اگر این اتفاق نیفتد، چه خواهد شد.
حوری افزود: هر اتفاق تلاشی ست برای نزدیک‌تر شدن به حقیقت و تئاتر اتفاقی ست که هرگز از حرکت بازنمی‌ایستد. به عقب برنمی‌گردد؛ و علیرغم آنکه قادر به تکرار شدن است، هرگز تکراری نخواهد شد.
این کارگردان خاطرنشان کرد: وقتی به نمایشنامه‌هایی که نوشته‌ام از این منظر نگاه می‌کنم به‌جز آن‌ها که غم نان آن‌ها را نوشته است جز چندتایی، بقیه‌شان را دوست می‌دارم و فکر می‌کنم نبودنشان در جهانی که پیرامون من است، قابل‌تصور نیست. این از خودخواهی من نیست که چنین حرفی را می‌زنم، بلکه از نیاز وافری ست که جهان من به تکرار بعضی حرف‌ها دارد و سکوتی که گاه بسیار تلخ و گزنده ست.
حوری که بیش از این نگارش بیش از سی اثر نمایشی را در کارنامه خود دارد افزود: نمایش «تااون» از تأثیر کتاب و خرد بر جامعه پیرامونی می‌گوید. از اینکه آگاهی پاک، چگونه می‌تواند بر دیگران تأثیر بگذارد و زندگی آن‌ها را تغییر دهد. از اینکه کتاب چگونه می‌تواند نور امید را حتی در مغاک آلوده و تاریک موش‌ها نیز بتاباند و روشن کند.
این کارگردان درباره درون‌مایه نمایش خود گفت: نمایش «تااون» از امید به ماندن و انتظار زایش بینایی. امید به چشم‌هایی که می‌بینند و دل‌هایی که شهامت پذیرفتن تغییر و آگاهی را دارند. نمایش تااون از تابیدن نور دانش و خرد در تاریکی می‌گوید.
وی افزود: و حالا من تمام این نگرانی‌ها، تردیدها و زیباییِ بزرگ زندگی در تئاتر را، در نمایشنامه‌ای به نام «تااون» با گروهی از جوانان خوش‌فکر و بازیگرانی خوش‌قریحه و پرتوان، شریک شده‌ام. دوستانی که اگرچه هرکدام درک متفاوتی از زندگی و تئاتر دارند اما همه‌شان در عشق به تئاتر و مردم، به یک اندازه عاشق‌اند.
حوری گفت: و حالا در آستان بلندِ مخاطبینی که باافتخار انتظارِ حضورشان را داریم، تمامی این دوستان را می‌توانم نام ببرم و با اعتماد بگویم که هرکدامشان برای رسیدن به نقشی که درصحنه می‌آفرینند، یا انجام امورِ دیگری که برای به صحنه رفتن این نمایش به عهده‌دارند، با تمام توان و عشقشان تلاش کرده‌اند و قطعاً لیاقت ایستادن در نور و روشنایی صحنه و منظر پرافتخار مردم را دارند.
حوری با اشاره به پوستر نمایش گفت: این پوستر که عنوان نمایش «تااون» را دارد در تمام مدتی که تمرین کردیم و در تمام شب‌هایی که در برابر چشمان مردم اجرا خواهیم کرد، به‌مثابه پرچم ماست و من از تمام شما دوستانم در گروه نمایش خواهش میکنم که مثل همیشه با مخاطب صادق باشیم و تلاش کنیم در کاری که انجام میدهیم، بهترین باشیم. تماشاچیان ما ولینعمت‌های ما هستند و وظیفه تک‌تک ما این است که اعتماد آن‌ها به هنرمندان را حفظ کنیم.
حوری در خاتمه گفت: ما امروز با رونمایی از این پوستر اعلام می‌کنیم که روزها و شب‌های بسیاری را بدون خستگی و با عشق تمرین کرده‌ایم و حالا آماده‌ایم تا باجان و دل میزبان مردم فهیم و علاقه‌مندان فرهیخته تئاتر باشیم.
پس‌ازاین مراسم به همت اعضاء گروه نمایش و گروه تبلیغات طبق یک سنت همیشگی برای گروه‌های تئاتری به‌صورت نمادین در گام اول بیش از 150 پوستر چاپی در نقاط مختلف تهران بر دیوارها نصب شد.
بازیگران «تااون» عبارت‌اند از: هژیر سام احمدی، شیما پروهان، شیوا ترابی، سعید جاودان، علی رجایی، بهروز سروعلیشاهی، محمدمهدی کیان، عیسی محمدی، علیرضا موسوی، آیلار نوشهری، نساء یوسفی، ریحانه ادراکی، میثم پاکدامن، فاطمه حاجی‌حسنی، دیاکو حسامی، هلیا حمیدی، مریم شایسته، نگار شهبازی، مجید صدخسروی و مهدی مرتضوی
مدیر گروه و طراح صحنه و لباس: هلیا میرهادی؛ مدیر اجرایی: علی روانبد؛ دستیار کارگردان: مهلا قدوسی، گریم و ساخت ماسک: زهره صمغ‌آبادی؛ عکاس: احسان زارع، پریسا کامیاب؛ ساخت تیز: علی روانبد، احسان زارع و مدیر روابط عمومی و تبلیغات: محمد لهاک
پیش‌خرید بلیت «تااون» از روز دوشنبه ۲8 بهمن ساعت 14:00 در تیوال آغاز می‌شود.این نمایش برای سه روز اول خود تخفیف های ویژه ای برای گروه های خاص از مخاطبان خود درنظر گرفته است.
«تااون» از اول اسفند 1398 ساعت 21:30 در تماشاخانه دیوار چهارم واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، بین خیابان سرپرست و فریمان، پلاک 544 به روی صحنه‌ می‌رود.
مطالب مرتبط

در یادداشت هادی حوری عنوان شد:

رِوِرانسی تلخ و دردناک در برابر شما
در یادداشت هادی حوری عنوان شد:

رِوِرانسی تلخ و دردناک در برابر شما

هادی حوری کارگردان نمایش «تااون» با توجه به اعلام تعطیلی نمایش‌های روی صحنه تا پایان هفته یادداشتی را منتشر کرد. او نوشت: گروه نمایش آدمک رِوِرانسی تلخ و دردناک را در برابر شما به تعظیم، کمر خم می‌کند.

|

گزارشی از آخرین تمرین جدیدترین نمایش هادی حوری :

«تااون» جهان حیوانات و جهان تمثیل‌هاست
گزارشی از آخرین تمرین جدیدترین نمایش هادی حوری :

«تااون» جهان حیوانات و جهان تمثیل‌هاست

ایران تئاتر- احمد محمداسماعیلی: نمایش «تااون» محصول گروه تئاتری آدمک اثر کارگردان باسابقه تئاتر؛ هادی حوری روزهای آخر تمرینش را سپری می‌کند و با هماهنگی کارگردان برای تهیه گزارش به تماشاخانه دیوار چهارم می‌روم. همیشه تهیه گزارش پشت‌صحنه از اجراها جذابیت خاص خودش را دارد و ...

|

با نویسندگی هادی حوری به آنتن می‌رود

«قندون» برنامه‌ای تلویزیونی اما همچنان وفادار به تئاتر
با نویسندگی هادی حوری به آنتن می‌رود

«قندون» برنامه‌ای تلویزیونی اما همچنان وفادار به تئاتر

هادی حوری، نویسنده و کارگردان تئاتر دوران قرنطینه را با نویسندگی و ساخت برنامه‌هایی در رادیو فرهنگ و شبکه تلویزیونی نسیم سپری می‌کند. تازه ترین کار او با نام «قندون»، برنامه ای طنز و روایت محور است.این برنامه اگرچه رویکردی تصویری دارد اما همچنان وفادار به تئاتر و پیشینه ...

|

نظرات کاربران