در حال بارگذاری ...
در یادداشت هادی حوری عنوان شد:

رِوِرانسی تلخ و دردناک در برابر شما

هادی حوری کارگردان نمایش «تااون» با توجه به اعلام تعطیلی نمایش‌های روی صحنه تا پایان هفته یادداشتی را منتشر کرد. او نوشت: گروه نمایش آدمک رِوِرانسی تلخ و دردناک را در برابر شما به تعظیم، کمر خم می‌کند.

به گزارش ایران تئاتر در یادداشت هادی حوری آمده است:
خویش را به دستان او سپرده‌ایم و آنچه برایمان رقم‌زده است.
کار هنر چیست؟ اگر نتیجه‌اش بهبود شرایط انسان بر این کره خاکی نباشد و اگر غایتش نجات‌بخش بشر از ترس و تاریکی نباشد و اگر گامی مؤثر در زیباتر کردن مفاهیم زندگی و بهتر ساختن شرایط زیستن آدمیان نباشد.
ما که قصدمان روشن کردن چراغی فراروی مخاطبینمان بود، تا لحظه‌ای فارغ از هیاهوی جهان در آرامش بگذراند؛ امروز به هر دلیلی و با هر علتی، در شرایطی قرار داریم که جان خویش و هم‌وطنانمان را درخطر می‌بینیم و چه چیزی در این جهان باجان آدمیان همسنگ است؟
چندین ماه تمرینات گروهی سخت و طاقت‌فرسا، چندین ماه طی کردن تمامی نشیب و فرازهای انجام کار، چندین ماه ریزبه‌ریز و برای هر چیزی هزینه کردن، برای انجام هر کاری متعهد شدن، ذیل دین دیگری قرار گرفتن ...
بااین‌همه، آنجایی که جان آدمیان درخطر است، قبول این طریق که با تعطیلی اجرا می‌توانیم مسبب نجات احتمالی دیگران باشیم یا حداقل از گسترش آفتی که به جان مردمیان افتاده است پیشگیری کنیم، جز افتخار و شکر به درگاه پروردگار نیست.
گروه نمایش آدمک ضمن آرزوی سلامتی و امنیت برای تک‌تک هم‌وطنان خویش اعلام می‌دارد که اجراهای نمایش «تااون» تا اطلاع ثانوی تعطیل است و از صمیم قلب آرزو می‌کنیم که خداوند مهربانی و لطفش را از ما دریغ نکند و هماره به یادمان باشد.
تئاتر امروز ما با بدنه‌ای نحیف در میان هزاران مشکل، تلاش می‌کند که خویش را زنده نگاه دارد و روشنایی صحنه‌اش رو به خاموشی نرود، لیکن امروز پای جان و امنیت سلامتی هم‌وطنانمان در میان است. گروه نمایش آدمک رِوِرانسی تلخ و دردناک را در برابر شما به تعظیم، کمر خم می‌کند و با تعطیلی اجراهایش تا روزی به همین زودی که به صحنه بازگردیم، شمارا با بهترین امید و آرزوها به دستان پرمهر خداوند می‌سپارد.
در نمایش «تااون» هژیر سام احمدی، شیما پروهان، شیوا ترابی، سعید جاودان، علی رجایی، بهروز سروعلیشاهی، محمدمهدی کیان، عیسی محمدی، علیرضا موسوی، آیلار نوشهری، نساء یوسفی، ریحانه ادراکی، میثم پاکدامن، فاطمه حاجی‌حسنی، دیاکو حسامی، هلیا حمیدی، مریم شایسته، نگار شهبازی، مجید صدخسروی و مهدی مرتضوی به عنوان بازیگر حضور دارند.
محل اجرای این نمایش در تماشاخانه دیوار چهارم است و دیگر عوامل نمایش عبارتند از مدیر گروه و طراح صحنه و لباس: هلیا میرهادی؛ مدیر اجرایی: علی روانبد؛ دستیار کارگردان: مهلا قدوسی، گریم و ساخت ماسک: زهره صمغ‌آبادی؛ عکاس: احسان زارع، پریسا کامیاب؛ ساخت تیز: علی روانبد، احسان زارع و مدیر روابط عمومی و تبلیغات: محمد لهاک.
مطالب مرتبط

گزارشی از آخرین تمرین جدیدترین نمایش هادی حوری :

«تااون» جهان حیوانات و جهان تمثیل‌هاست
گزارشی از آخرین تمرین جدیدترین نمایش هادی حوری :

«تااون» جهان حیوانات و جهان تمثیل‌هاست

ایران تئاتر- احمد محمداسماعیلی: نمایش «تااون» محصول گروه تئاتری آدمک اثر کارگردان باسابقه تئاتر؛ هادی حوری روزهای آخر تمرینش را سپری می‌کند و با هماهنگی کارگردان برای تهیه گزارش به تماشاخانه دیوار چهارم می‌روم. همیشه تهیه گزارش پشت‌صحنه از اجراها جذابیت خاص خودش را دارد و ...

|

با نویسندگی هادی حوری به آنتن می‌رود

«قندون» برنامه‌ای تلویزیونی اما همچنان وفادار به تئاتر
با نویسندگی هادی حوری به آنتن می‌رود

«قندون» برنامه‌ای تلویزیونی اما همچنان وفادار به تئاتر

هادی حوری، نویسنده و کارگردان تئاتر دوران قرنطینه را با نویسندگی و ساخت برنامه‌هایی در رادیو فرهنگ و شبکه تلویزیونی نسیم سپری می‌کند. تازه ترین کار او با نام «قندون»، برنامه ای طنز و روایت محور است.این برنامه اگرچه رویکردی تصویری دارد اما همچنان وفادار به تئاتر و پیشینه ...

|

نظرات کاربران