در حال بارگذاری ...
دبیر اجرایی دومین جشنواره اعلام کرد

8 اثر به جشنواره تئاتر وتار راه پیدا کردند

با اعلام امید اکبر دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر ماه- وتار، ۸ اثر به مرحله نهایی این جشنواره که دهه دوم اسفند ماه در بیجار کردستان برگزار می شود راه پیدا کردند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، امید اکبر دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار در نشستی خبری آثار راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره را که 16 تا 18 اسفند ماه  توسط حوزه هنری در شهربیجار برگزار می گردد معرفی کرد.
وی در این زمینه گفت : براساس فراخوان اعلام شده که شهریور ماه 98 اعلام گردید تعداد 18 اثر از7 شهرستان سنندج، قروه،دهگلان،  بیجار، دیواندره، سقز و بانه در دبیرخانه ثبت گردید که تمامی این آثاربه صورت حضوری توسط هیئت بازبین متشکل از فریدون حامدی، صابر نیکبخت و خانم مدیا ذاکری به مدت 4 روز از 19 تا  22 بهمن ماه مورد بازبینی قرار گرفت.
اکبر گفت: بر اساس آرای هیئت بازبین از بین 18 اثر بدون اولویت 8 اثر از شهرستان های سنندج ، دیواندره، قروه، سقز و بیجار جهت رقابت در بخش نهایی جشنواره معرفی و انتخاب گردیدند.
دبیر اجرایی دومین جشنواره وتارافزود: نمایش های "در" به نویسندگی و کارگردانی "عمران مرادی"، "سمفونی حیوانات" به نویسندگی "حسن ترقی" و کارگردانی"کیهان کمانگر" و "روییدن" به نویسندگی و کارگردانی "شعیب مکتب داری" هر سه از سنندج، نمایش " حال همه ما خوب است " به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی علیرضا همتیان از بیجار، نمایش " میان این روزها نشسته ام " به نویسندگی" باقر سروش" و کارگردانی "محمد سلیمی" از دیواندره، نمایش " عطف به سبز" نویسندگی و کارگردانی "نقی حیدری" از قروه و نمایش " یک روز بهتر" به نویسندگی و کارگردانی "اسماعیل پاشایی" هشت نمایش راه یافته به مراحله نهایی را تشکیل می دهند.
اکبر با قدردانی از حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در توجه به توسعه هنر در شهرستان ها گفت: براساس موافقت رئیس حوزه هنری این جشنواره هر ساله با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرمانداری شهرستان بیجارو همکاری و مشارکت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان در بیجار برگزار می گردد و امیدواریم همچون دوره اول شاهد برگزاری شایسته این جشنواره در اسفند ماه 98 باشیم.  
 وی تصریح کرد: دومین جشنواره استانی تئاتر ماه وتار از 16 تا 18 اسفند ماه 98 با اجرای این نمایش ها  در محل مجتمع امیر نظام گروسی بیجار برگزار می گردد.
مطالب مرتبط

محسن امیری نویسنده و کارگردان مجموعه نمایشی «نجواهای در گلو مانده»

زنان بزرگ کربلا در گردباد تاریخ گم شده‌اند
محسن امیری نویسنده و کارگردان مجموعه نمایشی «نجواهای در گلو مانده»

زنان بزرگ کربلا در گردباد تاریخ گم شده‌اند

محسن امیری، نویسنده و کارگردان «نجواهای در گلو مانده»، معتقد است: زنان بزرگ این حادثه یا در گردباد تاریخ گم شده‌اند یا آنکه تنها زیر سایه نام سلحشوران کربلا بوده‌اند.

|

با عنوان «مدافعان سلامت»

فراخوان پنجمین فصل پروژه‌ چهارفصل تئاتر ایران منتشر شد
با عنوان «مدافعان سلامت»

فراخوان پنجمین فصل پروژه‌ چهارفصل تئاتر ایران منتشر شد

دبیرخانه‌ «پروژه‌ی جامع ملی آموزش درام‌نویسی چهارفصل تئاتر ایران» با هدف تکریم زحمات و جانفشانی‌های کادر درمان و پزشکی کشور فراخوان پنجمین فصل خود را در دور نوین با عنوان «مدافعان سلامت» منتشر کرد.

|

در گفتگو با مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

برنامه‌های نمایشی «حوزه هنری» برای محرم تشریح شد
در گفتگو با مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری

برنامه‌های نمایشی «حوزه هنری» برای محرم تشریح شد

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به ضبط ۱۰ مجلس تعزیه برای پخش از تلویزیون، اعلام کرد برنامه‌های نمایشی متعددی برای محرم تا اربعین حسینی امسال در سراسر کشور تدارک دیده می‌شود.

|

با حضور بهترین تعزیه خوان‌های ایران

تلویزیون شب‌های محرم تعزیه نمایش می‌دهد
با حضور بهترین تعزیه خوان‌های ایران

تلویزیون شب‌های محرم تعزیه نمایش می‌دهد

کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری از آغاز ضبط تعزیه های ماه محرم برای پخش در تلویزیون خبر داد و گفت: این مجالس تعزیه از شب گذشته در حوزه کلید خورده و به زودی نیز برای 10 شب محرم آماده خواهد شد.

|

نظرات کاربران