در حال بارگذاری ...
 • دبیر اجرایی دومین جشنواره اعلام کرد

  8 اثر به جشنواره تئاتر وتار راه پیدا کردند

  با اعلام امید اکبر دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر ماه- وتار، ۸ اثر به مرحله نهایی این جشنواره که دهه دوم اسفند ماه در بیجار کردستان برگزار می شود راه پیدا کردند.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، امید اکبر دبیر اجرایی دومین جشنواره استانی تئاتر ماه – وتار در نشستی خبری آثار راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره را که 16 تا 18 اسفند ماه  توسط حوزه هنری در شهربیجار برگزار می گردد معرفی کرد.
  وی در این زمینه گفت : براساس فراخوان اعلام شده که شهریور ماه 98 اعلام گردید تعداد 18 اثر از7 شهرستان سنندج، قروه،دهگلان،  بیجار، دیواندره، سقز و بانه در دبیرخانه ثبت گردید که تمامی این آثاربه صورت حضوری توسط هیئت بازبین متشکل از فریدون حامدی، صابر نیکبخت و خانم مدیا ذاکری به مدت 4 روز از 19 تا  22 بهمن ماه مورد بازبینی قرار گرفت.
  اکبر گفت: بر اساس آرای هیئت بازبین از بین 18 اثر بدون اولویت 8 اثر از شهرستان های سنندج ، دیواندره، قروه، سقز و بیجار جهت رقابت در بخش نهایی جشنواره معرفی و انتخاب گردیدند.
  دبیر اجرایی دومین جشنواره وتارافزود: نمایش های "در" به نویسندگی و کارگردانی "عمران مرادی"، "سمفونی حیوانات" به نویسندگی "حسن ترقی" و کارگردانی"کیهان کمانگر" و "روییدن" به نویسندگی و کارگردانی "شعیب مکتب داری" هر سه از سنندج، نمایش " حال همه ما خوب است " به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی علیرضا همتیان از بیجار، نمایش " میان این روزها نشسته ام " به نویسندگی" باقر سروش" و کارگردانی "محمد سلیمی" از دیواندره، نمایش " عطف به سبز" نویسندگی و کارگردانی "نقی حیدری" از قروه و نمایش " یک روز بهتر" به نویسندگی و کارگردانی "اسماعیل پاشایی" هشت نمایش راه یافته به مراحله نهایی را تشکیل می دهند.
  اکبر با قدردانی از حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در توجه به توسعه هنر در شهرستان ها گفت: براساس موافقت رئیس حوزه هنری این جشنواره هر ساله با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرمانداری شهرستان بیجارو همکاری و مشارکت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان در بیجار برگزار می گردد و امیدواریم همچون دوره اول شاهد برگزاری شایسته این جشنواره در اسفند ماه 98 باشیم.  
   وی تصریح کرد: دومین جشنواره استانی تئاتر ماه وتار از 16 تا 18 اسفند ماه 98 با اجرای این نمایش ها  در محل مجتمع امیر نظام گروسی بیجار برگزار می گردد.
  مطالب مرتبط

  منوط به اجازه وزارت بهداشت

برنامه‌های هفته هنر انقلاب برگزار می‌شود
  منوط به اجازه وزارت بهداشت

  برنامه‌های هفته هنر انقلاب برگزار می‌شود

  کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با تشریح برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی در سال آتی گفت: همه برنامه‌ها منوط به اجازه وزارت بهداشت برای اجرای نمایش است که در صورت غیرمجاز بودن به زمان دیگری موکول خواهد شد.

  |

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور:

 بیش از دو هزار شهید هنرمند داریم
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پاسداشت شهدای هنرمند کشور:

   بیش از دو هزار شهید هنرمند داریم

  ایران تئاتر: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بیش از دو هزار شهید هنرمند در رشته های مختلف هنری تقدیم کشور شده اند، گفت: کاروان شهدای هنرمند حجتی هستند بر اینکه در آن دوران سخت و محنت هنرمندان پا به پای مردم در میدان بودند.

  |

  نظرات کاربران