در حال بارگذاری ...
با برنامه «افسون افسانه» به آنتن می‌رود

افسانه ای گرجستانی در رادیو نمایش

پنج شنبه هشتم اسفند ماه، شنونده افسانه ای گرجستانی « آسیاب سحرآمیز» در برنامه رادیویی «افسون افسانه» رادیو نمایش باشید .

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، افسانه « آسیاب سحرآمیز» افسانه ای ای گرجستانی بر گرفته از کتاب قصه ها و باورها به گردآوری و پژوهش دکتر احمد بیانی است که توسط زینت صالح پور تنظیم رادیویی شده است .

در خلاصه داستان این افسانه آمده است : سالهای دور، دختری به نام سوفیا که پدر و مادرش را از دست داده بود در خانه ی ارباب زندگی می کرد. ارباب و زنش که خیلی خودخواه و طمعکار بودند برای راحتی خودشان از سوفیا خیلی کار می کشیدند.سوفیا هر روز مقدار زیادی گندم را با آسیاب دستی آرد می کرد تا اینکه یک روز که در حال آسیاب کردن گندم بود پیرمردی نزد سوفیا آمد .سوفیا با مهربانی گندم پیرمرد را آسیاب کرد و تنور را روشن کرد و نان گرم و تازه پخت. پیرمرد در ازای این مهربانی به سوفیا یک روسری زیبا و جادویی داد و به او گفت که اگر هنگام خواب، روسری را سرش کند ، هر آرزویی کند برآورده می شود.شب موقع خواب سوفیا با سر کردن روسری آرزو کرد که صاحب یک آسیاب جادویی شود و .....

دراین نمایش رادیویی احمد گنجی، فریبا متخصص،کامیار محبی و مهدی گیاهی به ایفای نقش پرداخته اند .

این افسانه به کارگردانی بهرام سروری نژاد ، تهیه کنندگی زهرا عبدالله زاده، افکتوری نازنین حسن پور و صدابرداری حیدر صفدری ، پنجشنبه ساعت 22:45  پخش می شود  و تکرار آن را روز جمعه ساعت 10:30 از رادیو نمایش است.

 
مطالب مرتبط

در دو بخش حرفه‌ای و مردمی

نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو برگزار می‌شود
اهدای «نشان سلیمانی» به اثر برتر رادیویی
در دو بخش حرفه‌ای و مردمی

نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو برگزار می‌شود
اهدای «نشان سلیمانی» به اثر برتر رادیویی

نخستین جشنواره سردار مقاومت و رادیو با عنوان «نشان سلیمانی» به منظور گرامیداشت یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، در رادیو نمایش برگزار خواهد شد.

|

در دو شبکه رادیویی به نمایش درمی‌آید

داستان بمباران فرودگاه مهرآباد در «ماجرای یک تصمیم»
در دو شبکه رادیویی به نمایش درمی‌آید

داستان بمباران فرودگاه مهرآباد در «ماجرای یک تصمیم»

چگونه بمباران فرودگاه مهرآباد زندگی عاشقانه زوج ایرانی را تغییر داد. این روزها سریالی رادیویی با عنوان «ماجرای یک تصمیم» از دو شبکه رادیویی نمایش و تهران پخش می شود که روایتگر داستان جدایی یک زوج جوان ایرانی در پی بمباران فرودگاه مهرآباد در آغاز جنگ تحمیلی سال 59 است.

|

نظرات کاربران