در حال بارگذاری ...
 • کهبد تاراج در گفت وگو با ایران تئاتر خبر داد

  نمایش "چند سال پیش" را اواخر بهار روی صحنه‌می‌آورم

  کهبد تاراج جزو کارگردان های دغده‌مند مسائل اجتماعی نسل جوان تئاتر ما است که در کارهایش به سراغ طرح این چالش ها به خصوص در باره زنان جامعه می رود که از مردان در قبال این حوادث آسیب پذیرتر هستند.

  تاراج درنمایش غلامرضای لبخند آخرین اثر صحنه ایش به سراغ روایت زندگی یکی از قاتل های زنجیره ای معروف در ایران در ساختاری مستند گونه رفته بود . قاتلی که زنان را می کشت.

  کهبد تاراج در گفت وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت های جدید تئاتریش گفت : سه سال قبل نمایش نامه ای نوشته بودم با عنوان "چند سال پیش" که مثل کارهای قبلیم تم جتماعی دارد و با اتفاقات مهم چهار دهه گذشته در ایران می پردازد.در این متن به وقایع مهم سیاسی و اجتماعی پرداخته می شود. در قصه نمایش نامه سقوط هواپیمای مسافر بری تهران – مشهد در سال 1372 ، سیل تجریش ، بازی ایران – استرالیا، فوت امام خمینی(ره) ، زلزله رودبار و منجیل و حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو نشان داده می شود.

  وی در باره ساختار اجرایی نمایش تاکید کرد: زمان اجرای نمایش در حدود سه ساعت است و سی بازیگر در این نمایش بازی دارند.

  تاراج در باره زمان روی صحنه بردن نمایش "چند سال پیش" افزود: نمایش در اواخر فصل بهار روی صحنه می رود و مذاکراتی با مدیریت تئاتر شهر داشته ام که هنوز به جمع بندی قطعی نرسیده ایم.

  این نویسنده در باره ویژگی های سالن اجرای نمایش با توجه به پر شخصیت بودنش گفت : برای اجرای نمایش "چند سال پیش" سالن چارسو را در نظرم دارم و چون نمایش اپیزودیک است. در هر اپیزود چند بازیگر بیشتر حضور ندارند مناسب اجرا در سالن های بلک باکس است. تمرینات نمایش با یک بازیگر خانم لبخند بدیعی و یک موزیسین که اپیزود اول نمایش (سیل تجریش ) است را شروع کرده ام.

  این کارگردان در باره سایر گزینه های بازیگری نمایش "چند سال پیش" متذکر شد: لیلا برخورداری ، پریسا مقتدی، اله شه پرست، ارسطو خوش رزم ، رضا بهرامی ، امیر عدل پرور گزینه های اصلی بازیگریم هستند و امیر قالیچی به عنوان مدیر طرح ،سپهر تقی لو در این پروژه به عنوان مدیر پروژه و منوچهر حکم آبادی به عنوان تهیه کننده در کنارم حضور دارند.

  تاراخ در بخش دیگر سخنانش ضمن اشاره به اجرای نمایش "مخصوص" در تابستان 99 افزود : این نمایش در شهریور ماه در تماشاخانه استاد جوانمرد خانه تئاتر روی صحنه می‌رود و موضوعش در باره خودکشی‌هایی است که در تهران در سال های اخیر انجام شده است و شش شخصیت دارد .

   گفتنی است :کهبد تاراج نویسنده و کارگردان تئاتر از دهه هشتاد فعالیت جدیدش را آغاز کرد.ناتمام، نبش قبر خاطرات یک مرد زنده که سال‌ها پیش مرده بود، غلامرضا لبخند، سوگواری قبل از مصیبت ، نکبت، نیسان ، نظام آباد، قهوه تلخ ، بادآباد و جوادیه از جمله کارهای مهم کارنامه کاری تاراج در حوزه کارگردانی و نویسندگی هستند.

   

   

   
  مطالب مرتبط

  گفت و گو با کهبد تاراج نویسنده و کارگردان نمایش «غلامرضا لبخندی»

شایدخفاش شب‌های زیادی در جامعه باشند
  گفت و گو با کهبد تاراج نویسنده و کارگردان نمایش «غلامرضا لبخندی»

  شایدخفاش شب‌های زیادی در جامعه باشند

  ایران تئاتر:قاتل های زنجیره ای به دلیل کاراکتر و شخصیت مرموز ، جذاب و چند لایه شان منبع خوبی برای خلق درام در ادبیات ، سینما و تئاتر هستند و کهبد تاراج در نمایش «غلامرضای لبخندی» به سراغ روایت زندگی یکی از قاتل های زنجیره ای معروف در ایران در ساختاری مستند گونه می رود .

  |

  نمایش «جوادیه» تمدید شد

نمایش «جوادیه» تا ۲۴ اسفند در تماشاخانه سپند تمدید شد
  نمایش «جوادیه» تمدید شد

  نمایش «جوادیه» تا ۲۴ اسفند در تماشاخانه سپند تمدید شد

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر سپند، نمایش «جوادیه» به کارگردانی رامین معصومیان و بر اساس متنی از کهبد تاراج تا ۲۴ اسفند در این تماشاخانه به اجرای خود ادامه خواهد داد.

  |

  با استقبال تماشاگران از اجرا؛

«عبدل‌میمون،لاتِ پاکوتاه» در روزهای پایانی هفته دواجرایی شد
  با استقبال تماشاگران از اجرا؛

  «عبدل‌میمون،لاتِ پاکوتاه» در روزهای پایانی هفته دواجرایی شد

  نمایش «عبدل‌میمون،لاتِ پاکوتاه» با کارگردانی کهبد تاراج، به دلیل استقبال گسترده مخاطبان، در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری (15 و 16 شهریورماه) در دو نوبت اجرا می‌شود.

  |

  نظرات کاربران