در حال بارگذاری ...
از سوی بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)

فراخوان مسابقه ملی نمایشنامه‌نویسی کارگاهی مجازی رضوی منتشر شد

 اولین مسابقه ملی نمایشنامه‌نویسی کارگاهی مجازی رضوی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا(ع) برگزار می شود.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی بنیاد امام رضا(ع)، بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد با برگزاری اولین مسابقه ملی نمایشنامه‌نویسی کارگاهی مجازی رضوی به تولید محتوا در خصوص آموزه‌ها و فرهنگ رضوی بپردازد.

کارگاه نمایشنامه‌نویسی رضوی به‌صورت مجازی از ایده تا نگارش نهایی متن در خدمت نمایشنامه‌نویسان کشور خواهد بود تا در کنار آموزش و استفاده از نظرات اساتید مطرح کشور، تولید و نشر متون نمایشی در این عرصه را هم سرلوحه کار خود قرار دهد.

دبیرخانه اولین مسابقه ملی نمایشنامه‌نویسی کارگاهی مجازی رضوی با تاکید بر تولید متون نمایشی قوی مطابق با شأن و ساحت مقدسی رضوی، از علاقمندان جهت شرکت در این برنامه ادبیات نمایشی دعوت بعمل‌می‌آورد.

ترویج و اشاعه فرهنگ رضوی
ترویج و اشاعه آموزه‎ها و فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری  مرتبط با سیره و زندگی و اندیشه‌های حضرت امام رضا (ع)، تولید نمایشنامه با موضوعات و مضامین رضوی، استفاده از تمام ظرفیت‌های نمایشنامه‌نویسی کشور،ترویج فرهنگ کارجمعی و تولید نمایشنامه به‌صورت کارگاهی، نشر آثار مذهبی در عرصه هنرهای تاثیرگذار نمایشی، استفاده از منابع محتوایی بسیار فاخر در عرصه مفاهیم رضوی از جمله اهداف برگزاری این کارگاه است.

همچنین این کارگاه در محورهای، سبک زندگی و سیره امام رضا (ع)، رفتار اجتماعی مبتنی بر الگوگیری از سیره امام رضا(ع)، توصیه و تأکید بر اخلاق رضوی و پرداختن به مفاهیم عالیه در فرهنگ رضوی با نگاه به مصادیق اجتماعی و سیره امام رضا (ع) در اشعار شعرا، نگاه عرفا و ادبای ایران در بخش های، کارگاه نمایشنامه‌نویسی اقتباسی و کارگاه نمایشنامه‌نویسی غیراقتباسی برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند برای اطلاع از ضوابط شرکت در این کارگاه و ثبت‌نام  به پرتال «شمس توس» مراجعه کنند.

نتایج این مرحله از کارگاه 20 خرداد اعلام و به نمایشنامه‌نویس برتر اول، 12 میلیون تومان جایزه نقدی به همراه تندیس و لوح افتخار، نمایشنامه‌نویس برتر دوم، 8 میلیون تومان جایزه نقدی به همراه لوح تقدیر و نمایشنامه‌نویس برتر سوم، 4میلیون تومان به همراه لوح تقدیر اهداء خواهد شد.
 
نظرات کاربران