در حال بارگذاری ...
 • مهسا غفوریان بازیگر و کارگردان تئاتر در گفت وگو با ایران تئاتر خبر داد

  اجرای نمایش " ژنتیک " بعد شکست کرونا در تهران

  غفوریان امیدوار است بعد از بازگشایی مجدد سالن های نمایشی و بعد از قطع شیوع کرونا نمایش ژنتیک را در تهران روی صحنه ببرد.

  مهسا غفوریان در گفت وگو با ایران تئاتر در باره فعالیت های جدید کاریش عنوان کرد : قبل از حضور نمایش " ژنتیک " در جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرای موفقی در مشهد و در پردیس تئاتر مستقل در مهر ماه داشتم و حالا هم امیدوارم بعد از بازگشایی مجدد سالن های نمایشی بعد از قطع شیوع کرونا این نمایش را در تهران روی صحنه ببرم. در این نمایش از بازیگران جوانی که در مشهد به آنها آموزش بازیگری داده بودم استفاده کردم و مدتی است که به آموزش جوان ها می پردازم و پایان هر دوره یک نمایش با حضور هنرجویان روی صحنه می رود .البته چالش جدی تئاتر مشهد کمبود امکانات سخت افزاری و سالن است و اصلا با تعداد فعالان تئاتر در این شهر همخوانی ندارد.

  غفوریان با تاکید بر دغدغه هایش در بازیگری افزود: بازیگری به اندازه کارگردانی برای من جدی است و البته ترجیح می دهم در نمایش هایی بازی کنم که متن خوبی دارد و نقش هم جای کار داشته باشد. بنابراین هر پیشنهاد بازیگری را قبول نمی کنم ودر حال حاضر تمرکزم روی کار در گروه تئاتر گیاه است.

  وی با اشاره به استقبال خوب جوان های مشهدی از آموزش و فراگیری بازیگری تئاتر خاطر نشان کرد: جوان های مشهدی استقبال خوبی از تئاتر دارند و مشتاقانه آن را پیگیری می کنند و در نمایش " ژنیک" هم از هنرجویانم استفاده کردم. گروهی که متحد و همدل هستند و به مدت شش ماه این دوره طول کشید. خوشبختانه به خیلی از این بچه ها پیشنهادات کاری از سایر گروه‌ها ارائه می شود و جذب بازیگری حرفه ای تئاتر می شوند . در حال حاضر به واسطه شیوع کورنا تمام تمرینات گروه ما تعطیل است.  

  این بازیگر در باره توجه اش  در باره ایفای نقش های دور از هم و متفاوت افزود: هرنقش متفاوتی برای بازیگر می تواند جذاب باشد.مثل شخصیت چند وجهی مادر نمایش "حذفیات" و یا نقشم در نمایش "پیانستولوژی"، مادر نمایش" حذفیات "هم جزو نقش های مهم کارنامه کاریم است و اجرایش برایم توام با چالش های مطبوعی بود . در باره متفاوت بودن هم تلاش می کنم آن را در بازیم ارائه کنم . همه آدم ها به دلیل خصلت های فردی با هم تفاوت دارند .حتی نقش دو آدم کاملا مشابه به هم را می شود به لحاظ خصلت های فردیشان متفاوت بازی کرد .

  مهسا غفوریان سالها است که در حوزه بازیگری ، طراحی پوستر ، کارگردانی و تدریس در تئاتر مشهد حضور فعال دارد. او در سی و ششمین دوره از جشنواره تئاتر فجر برای بازی در نمایش" پیانیستولوژی" موفق به کسب عنوان برترین بازیگر زن تئاتر فجر شد و سال قبل هم برای کارگردانی نمایش "ژنتیک" جایزه ویژه هیات داوران جشنواره بین المللی تئاتر فجر را به دست آورد. نمایش" حذفیات" با بازی او که اجراهای موفقی در تهران و مشهد داشته است از جمله کارهای آخر کارنامه کاری غفوریان محسوب می شود.

  از  عمده کارهایش می توان به " اسب های پشت پنجره" ،"شکلات"،"پوچی پوچ خانم میر مازاد"،"سمرگل"، "ترنج"، "تجربه های اخیر"، "یک خانه ی کوچک که زیاد قدیمی نیست"، "اکسیژن"، "دو یک بارسلون" و" هیولا خوانی" اشاره کرد.

   

   
  مطالب مرتبط

  مجموعه نامه‌ها روی میز امیر ابراهیم‌زاده(4)

تجربه عجیب بی‌همانی
  مجموعه نامه‌ها روی میز امیر ابراهیم‌زاده(4)

  تجربه عجیب بی‌همانی

  در تمام نقاط دنیا، قرنطینه برای کسانی که اهل نوشتن‌اند، بهترین فرصت است؛ نوشتن نه فقط برای خود نویسنده، بلکه برای دیگری، برای همه. ایران تئاتر در این روزها، به سراغ نمایشنامه نویسان می رود تا ببیند مشغول به نگارش چه متن جدیدی هستند، چه چیزهای تاثیر گذار و جالبی خوانده یا ...

  |

  مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد عنوان کرد؛

سالن‌های تئاتر و کنسرت‌ها عید فطر باز نمی‌شود
  مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد عنوان کرد؛

  سالن‌های تئاتر و کنسرت‌ها عید فطر باز نمی‌شود

  مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد درباره وضعیت بازگشایی سالن‌های تئاتر و برگزاری کنسرت‌های موسیقی تأکید کرد «ستاد ملی مقابله با کرونا» هنوز در این خصوص تصمیمی نگرفته است.

  |

  گزارشی از شرایط اهالی نمایش در انگلستان

بسته ماندن سالن‌های نمایش تا پایان امسال؟!
  گزارشی از شرایط اهالی نمایش در انگلستان

  بسته ماندن سالن‌های نمایش تا پایان امسال؟!

  تهیه کننده مشهور تئاتر سر کمرون مکینتاش که در کارنامه‌اش نمایش‌های «بینوایان» و «گربه‌ها» را دارد، می‌گوید با این شرایط تا پایان سال 2020 سالن‌های تئاتر بازگشایی نخواهند شد.

  |

  بازخوانی ظرفیت های تله تئاتر در روزهای کرونا با ایرج راد(3)

بهترین راهکار برای این روزهای تئاتر استفاده از رسانه تلویزیون است
  بازخوانی ظرفیت های تله تئاتر در روزهای کرونا با ایرج راد(3)

  بهترین راهکار برای این روزهای تئاتر استفاده از رسانه تلویزیون است

  ایرج راد با تاکید بر اینکه لازمه تئاتر اجرای زنده و در حضور تماشاگر است و بدون بررسی و شناخت کافی نمی توان تئاتر را در فضای مجازی تعریف کرد، می گوید: در این بحران که امکان اجرای زنده نیست، بهترین راهکار استفاده از تلویزیون است.

  |

  نظرات کاربران