در حال بارگذاری ...
 • در گفت وگو با مدیر مرکز تئاتر مولوی مطرح شد

  فعالیت مجازی علمی ـ پژوهشی تالارمولوی آغاز شده است

  امیرحسین حریری، مدیر مرکز تئاتر مولوی عنوان کرد: برای سال جدید برنامه‌های علمی و پژوهشی زیادی تدارک دیدیم که حتی اگر شرایط حضور فیزیکی هم فراهم نشود آن‌ها را در قالب مجازی برگزار خواهیم کرد.

  به گزارش ایران تئاتر به نقل از فارس امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره شرایط فعلی تالار و تغییر جدول برنامه‌هایشان به دلیل شیوع کرونا گفت: برنامه مجموعه تالار مولوی تا شهریور ماه ریخته شده بود، اما با توجه به کرونا تغییراتی خواهیم داشت، منتظر هستیم تا ببینیم از چه زمانی مجوز شروع مجدد کارها داده می شود تا بر مبنای آن برنامه ریزی صورت بگیرد.
  وی در ادامه افزود: برای پس از آن هم ما براساس فراخوانی که تصمیم داریم در تابستان منتشر کنیم، برنامه شش تا یک سال آینده مان را خواهیم ریخت.
  حریری با بیان اینکه قبل از سال چند جلسه با مدیر کل سابق هنرهای نمایشی داشتند، گفت: در این جلسات پیشنهاد شد گروه هایی که در این دوره اجرا داشتند یا اجرایشان لغو شده و خسارت دیدند، کمک هزینه و حمایت ویژه بشوند و این گروه ها به سالن ها معرفی تا اقدامات لازم انجام شود. طبیعتا با تغییراتی که در مرکز صورت گرفت و مدیر کل هم تغییر کرد هنوز ما جلسه ای با مدیرکل جدید نداشتیم ولی مطمئن هستم که ایشان هم برنامه را دنبال خواهند کرد.
  وی اظهار داشت: اما ما سعی داریم در برنامه ریزی هایمان توجه ویژه ای به گروه های خسارت دیده کنیم. به طور مثال با رایزنی که با گروه هایی که در جدول برنامه‌هایمان در نوبت اجرا بودند، داشتیم، تصمیم داریم با یک سری تغییراتی، ضمن اینکه سعی شود گروه ها زمان لازم را برای آماده سازی نمایششان داشته باشند با حداقل تغییرات نیز از آن ها میزبانی کنیم.
   

  فعالیت مجازی علمی ـ پژوهشی آغاز می شود

  حریری با تأکید بر اینکه یک سری هم برنامه‌های جانبی دارند که آن‌ها هم در حال انجام است، گفت: از جمله همایش ها و نشست های تخصصی که قرار است برگزار کنیم حتی اگر شرایط حضور فیزیکی برقرار نشود سعی می کنیم طوری به صورت مجازی از سایت مجموعه یا صفحات مجازی مجموعه آن‌ها را برگزار کنیم تا حداقل در این شرایط کارهای علمی پژوهشی مان را در قالب کارهای مجازی داشته باشیم و خللی در آن‌ها ایجاد نشود.

  وی در ادامه افزود: بنابراین درباره اجراها منتظر هستیم ببینیم ابلاغیه وزارت ارشاد چه خواهد بود و هم پروتکل هایی که دانشگاه تهران برای ما ابلاغ خواهد کرد با توجه به اینکه مجموعه تالار مولوی زیرمجموعه دانشگاه تهران است ما برای شروع فعالیت ها باید به پروتکل های دانشگاه هم قائل به دستورالعمل های آن‌ها هم باشیم اما تا به امروز هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

   

  آغاز فعالیت محدود بخش اداری مجموعه از هفته آینده

  حریری افزود: البته بخش اداری ما در مجموعه به صورت محدود از هفته آینده فعال خواهد بود برای اینکه دوستانی که از هر نظر صحبت و نکته یا ضرورت مراجعه دارند بتوانیم پاسخگو باشیم اما فعالیت های هنری مجموعه را منتظر ابلاغیه ها از بالا هستیم.

  وی درباره ضدعفونی کردن تالار مولوی هم گفت: بدون شک مجموعه مولوی به عنوان بخشی از دانشگاه تهران در صورت فعالیت مجدد حتما همه جوانب و اصول بهداشتی را رعایت میکند. مطمئنا بازگشایی مجموعه با اطمینان در این حوزه انجام می شود ضمن اینکه ما قبل از عید با اینکه فعالیت ها معلق شد، در اواخر اسفند ماه یک بار مجموعه را به صورت محدود ضدعفونی کردیم، در طول این مدت هم تردد در مجموعه نبوده اما با شروع فعالیت ها پیش بینی ها صورت گرفته و اقدامات طبق پروتکل های بهداشتی دانشگاه تهران انجام می شود و از این بابت نگرانی نداریم.

  حریری درباره روابط عمومی مجموعه مولوی نیز گفت: ما در حال حاضر نیروی مشخصی نداریم و یکی از دوستان کارها را انجام میدهد اما انشالا یکی از دوستان دانشجو را تصمیم داریم برای کارشناس روابط عمومی مشخص کنیم چون ما به لحاظ جذب نیرو مجوز نداریم و حوزه روابط عمومی اختصاصی برای مجموعه تعیین نشده و ما مجبوریم عمده مسائل روابط عمومی را از معاونت فرهنگی رفع کنیم اما بهرحال ما چون نیاز به یک کارشناس در مجموعه داریم یکی از دوستان فعال حوزه کار دانشجویی را جذب کردیم و اموزش هم دیده است و به زودی پس از بازگشایی مجموعه او هم فعال خواهد شد.
  مطالب مرتبط

  برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی در تالار مولوی به صحنه می‌رود

  برگزیدگان جشنواره تئاتر دانشگاهی در تالار مولوی به صحنه می‌رود

  مرکز تئاتر مولوی به عنوان اصلی‌ترین پایگاه تئاتر دانشگاهی کشور و حامی همیشگی جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی، با توجه به رویکرد آکادمیک و رسالت این مرکز جهت حمایت و معرفی تولیدات نمایشی دانشجویان مراکز آموزش عالی کشور، برنامه حمایتی خود از اجرای عموم برگزیدگان بیست و ...

  |

  درباره تعطیلی تئاتر استان‌ها

اطلاعیه شماره ۳ اداره‌کل هنرهای نمایشی منتشر شد
  درباره تعطیلی تئاتر استان‌ها

  اطلاعیه شماره ۳ اداره‌کل هنرهای نمایشی منتشر شد

  اداره‌کل هنرهای نمایشی سومین گزارش خود را در رابطه با رصد و پیگیری شرایط و مشکلات گروه‌های نمایشی و تماشاخانه‌های خصوصی در وضعیت همه‌گیری بیماری کرونا این بار با تمرکز بر تئاتر استان‌ها منتشر کرد.

  |

  مدیرکل هنرهای نمایشی:

سهم هنرهای نمایشی از خسارت ایام کرونایی به زودی مشخص می‌شود
  مدیرکل هنرهای نمایشی:

  سهم هنرهای نمایشی از خسارت ایام کرونایی به زودی مشخص می‌شود

  قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان کرد: این روزها در حال پیگیری تعیین خسارت هنرهای نمایشی از بخش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم تا به زودی به نتیجه برسد. هنوز سهم وزارتخانه از سایر بخش‌ها تفکیک نشده است.

  |

  تحقیقی نا امیدکننده از بازگشایی سالن‌های هنری در انگلستان

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند
  تحقیقی نا امیدکننده از بازگشایی سالن‌های هنری در انگلستان

  نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

  ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها 19درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

  |

  مدیرکل هنرهای نمایشی خبرداد:

احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران
  مدیرکل هنرهای نمایشی خبرداد:

  احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران

  قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه بی‌صبرانه منتظر تصمیمات وزارت بهداشت درباره تئاتر هستیم، احتمال داد در صورتی که جشنواره‌های تئاتری برگزار نشوند، بتوان بودجه‌ آن را برای حمایت از فعالیت‌های نمایشی اختصاص داد.

  |

  نظرات کاربران