در حال بارگذاری ...
در گفت وگو با مدیر مرکز تئاتر مولوی مطرح شد

فعالیت مجازی علمی ـ پژوهشی تالارمولوی آغاز شده است

امیرحسین حریری، مدیر مرکز تئاتر مولوی عنوان کرد: برای سال جدید برنامه‌های علمی و پژوهشی زیادی تدارک دیدیم که حتی اگر شرایط حضور فیزیکی هم فراهم نشود آن‌ها را در قالب مجازی برگزار خواهیم کرد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از فارس امیرحسین حریری مدیر مرکز تئاتر مولوی درباره شرایط فعلی تالار و تغییر جدول برنامه‌هایشان به دلیل شیوع کرونا گفت: برنامه مجموعه تالار مولوی تا شهریور ماه ریخته شده بود، اما با توجه به کرونا تغییراتی خواهیم داشت، منتظر هستیم تا ببینیم از چه زمانی مجوز شروع مجدد کارها داده می شود تا بر مبنای آن برنامه ریزی صورت بگیرد.
وی در ادامه افزود: برای پس از آن هم ما براساس فراخوانی که تصمیم داریم در تابستان منتشر کنیم، برنامه شش تا یک سال آینده مان را خواهیم ریخت.
حریری با بیان اینکه قبل از سال چند جلسه با مدیر کل سابق هنرهای نمایشی داشتند، گفت: در این جلسات پیشنهاد شد گروه هایی که در این دوره اجرا داشتند یا اجرایشان لغو شده و خسارت دیدند، کمک هزینه و حمایت ویژه بشوند و این گروه ها به سالن ها معرفی تا اقدامات لازم انجام شود. طبیعتا با تغییراتی که در مرکز صورت گرفت و مدیر کل هم تغییر کرد هنوز ما جلسه ای با مدیرکل جدید نداشتیم ولی مطمئن هستم که ایشان هم برنامه را دنبال خواهند کرد.
وی اظهار داشت: اما ما سعی داریم در برنامه ریزی هایمان توجه ویژه ای به گروه های خسارت دیده کنیم. به طور مثال با رایزنی که با گروه هایی که در جدول برنامه‌هایمان در نوبت اجرا بودند، داشتیم، تصمیم داریم با یک سری تغییراتی، ضمن اینکه سعی شود گروه ها زمان لازم را برای آماده سازی نمایششان داشته باشند با حداقل تغییرات نیز از آن ها میزبانی کنیم.
 

فعالیت مجازی علمی ـ پژوهشی آغاز می شود

حریری با تأکید بر اینکه یک سری هم برنامه‌های جانبی دارند که آن‌ها هم در حال انجام است، گفت: از جمله همایش ها و نشست های تخصصی که قرار است برگزار کنیم حتی اگر شرایط حضور فیزیکی برقرار نشود سعی می کنیم طوری به صورت مجازی از سایت مجموعه یا صفحات مجازی مجموعه آن‌ها را برگزار کنیم تا حداقل در این شرایط کارهای علمی پژوهشی مان را در قالب کارهای مجازی داشته باشیم و خللی در آن‌ها ایجاد نشود.

وی در ادامه افزود: بنابراین درباره اجراها منتظر هستیم ببینیم ابلاغیه وزارت ارشاد چه خواهد بود و هم پروتکل هایی که دانشگاه تهران برای ما ابلاغ خواهد کرد با توجه به اینکه مجموعه تالار مولوی زیرمجموعه دانشگاه تهران است ما برای شروع فعالیت ها باید به پروتکل های دانشگاه هم قائل به دستورالعمل های آن‌ها هم باشیم اما تا به امروز هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

 

آغاز فعالیت محدود بخش اداری مجموعه از هفته آینده

حریری افزود: البته بخش اداری ما در مجموعه به صورت محدود از هفته آینده فعال خواهد بود برای اینکه دوستانی که از هر نظر صحبت و نکته یا ضرورت مراجعه دارند بتوانیم پاسخگو باشیم اما فعالیت های هنری مجموعه را منتظر ابلاغیه ها از بالا هستیم.

وی درباره ضدعفونی کردن تالار مولوی هم گفت: بدون شک مجموعه مولوی به عنوان بخشی از دانشگاه تهران در صورت فعالیت مجدد حتما همه جوانب و اصول بهداشتی را رعایت میکند. مطمئنا بازگشایی مجموعه با اطمینان در این حوزه انجام می شود ضمن اینکه ما قبل از عید با اینکه فعالیت ها معلق شد، در اواخر اسفند ماه یک بار مجموعه را به صورت محدود ضدعفونی کردیم، در طول این مدت هم تردد در مجموعه نبوده اما با شروع فعالیت ها پیش بینی ها صورت گرفته و اقدامات طبق پروتکل های بهداشتی دانشگاه تهران انجام می شود و از این بابت نگرانی نداریم.

حریری درباره روابط عمومی مجموعه مولوی نیز گفت: ما در حال حاضر نیروی مشخصی نداریم و یکی از دوستان کارها را انجام میدهد اما انشالا یکی از دوستان دانشجو را تصمیم داریم برای کارشناس روابط عمومی مشخص کنیم چون ما به لحاظ جذب نیرو مجوز نداریم و حوزه روابط عمومی اختصاصی برای مجموعه تعیین نشده و ما مجبوریم عمده مسائل روابط عمومی را از معاونت فرهنگی رفع کنیم اما بهرحال ما چون نیاز به یک کارشناس در مجموعه داریم یکی از دوستان فعال حوزه کار دانشجویی را جذب کردیم و اموزش هم دیده است و به زودی پس از بازگشایی مجموعه او هم فعال خواهد شد.
مطالب مرتبط

در گفت و گو با امیرحسین حریری مطرح شد

مرکز تئاتر «مولوی» تعطیل خواهد ماند
منتظر تصمیمات کارشناسانه‌تر هستیم!
در گفت و گو با امیرحسین حریری مطرح شد

مرکز تئاتر «مولوی» تعطیل خواهد ماند
منتظر تصمیمات کارشناسانه‌تر هستیم!

مدیر مرکز تئاتر «مولوی» اعلام کرد این مرکز برای حفظ سلامت هنرمندان و مخاطبان و همچنین تا زمانی که تصمیمات کارشناسانه‌تر در خصوص محدودیت‌های کرونایی اتخاذ شود، میزبان هیچ اجرایی نخواهد بود.

|

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 26

عقب نشینی کرونا و امیدهایی برای تئاتری‌ها
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 26

عقب نشینی کرونا و امیدهایی برای تئاتری‌ها

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: از هفته گذشته تغییر وضعیت تهران و اغلب شهرهای کشور باعث شد سالن های تئاتر اجازه فعالیت بگیرند اما هنوز تاثیر این مجوز در احیای اجرا در سالن‌ها چندان دیده نشده است. این تغییر وضعیت همچنین باعث شد که احتمال اجرای زنده تئاتر در جشنواره تئاتر فجر ...

|

در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد:

جدیدترین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تئاتر
تلاش می کنیم تئاتر از مشاغل گروه 3 به گروه 2 منتقل شود
در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد:

جدیدترین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تئاتر
تلاش می کنیم تئاتر از مشاغل گروه 3 به گروه 2 منتقل شود

مدیر کل هنرهای نمایشی خبر داد که ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری درباره فعالیت‌های نمایشی را به عهده وزارت ارشاد و بهداشت گذاشته است.

|

در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد

ادامه مذاکره برای از سرگیری فعالیت سالن‌های تئاتر
انتقال تئاتر از گروه  مشاغل سه به دو
در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد

ادامه مذاکره برای از سرگیری فعالیت سالن‌های تئاتر
انتقال تئاتر از گروه مشاغل سه به دو

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به پیگیری برای انتقال تئاتر از گروه ۳ به ۲ مشاغل تعیین شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار امیدواری کرد که فعالیت‌های تئاتری به زودی از سر گرفته ‌شوند.

|

سید عباس صالحی در حاشیه جلسه دولت:

هنوز با جبران کامل خسارت‌ها فاصله داریم
سید عباس صالحی در حاشیه جلسه دولت:

هنوز با جبران کامل خسارت‌ها فاصله داریم

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:در دو هفته آینده کلیه فعالیت‌های غیرضروری به جز مشاغل گروه یک، تعطیل هستند که مجموعه فعالیت‌های هنری و سینمایی که جزو مشاغل گروه ۳ هستند،تعطیل خواهند بود. کمک‌های دولتی تا حدودی توانسته این شرایط را جبران کند اما هنوز با جبران ...

|

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 18

فعالیت تئاتری همسو با دیگر فعالیت‌های اجتماعی نیست
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 18

فعالیت تئاتری همسو با دیگر فعالیت‌های اجتماعی نیست

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: متن پیش رو مروری دارد بر مهمترین گفت و گوهای کوتاه و بلندی که هفته گذشته با موضوع هنرهای نمایشی روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت ها منتشر شده است. از هفته گذشته محدودیت ساعت کار تا ساعت 18 و از هفته آینده محدودیت های جدید بر اساس میزان گسترش ویروس ...

|

نظرات کاربران