در حال بارگذاری ...
حسین کریمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی هرمزگان

پیگیری مطالبات باعث دلگرمی، شور و نشاط مجدد هنرمندان می شود

هنرمندان تئاتر استان ها در شرایط کرونایی همچون دیگر اقشار جامعه دچار مشکلات بسیاری شده اند . با تعطیلی فعالیت های هنری در بسیاری از از شهر ها و استان ها عرصه بر هنرمندان تنگ شده و از نظر معیشتی به دشواری رسیده اند.

تمرکز برنامه های مدیر کل هنرهای نمایشی بر تئاتر استان ها ضرورت ارایه تصویری شفاف از موقعیت تئاتر در هر استان را بیش از پیش نمایان می سازد . در گفت و گو باحسین کریمی پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان در خصوص شرایط کرونایی پیش آمده برای هنرمندان این استان و راهکارهای پیشنهادی برای آن هاپرداخته ایم .

در شرایط کرونایی به وجود آمده برای تئاتراستان پیشنهادشما در خصوص بیمه هنرمندانی که این روزها خانه نشین شدندچیست؟

همینطور که مستحضر هستید در شرایط پیش رو با توجه به مشکلاتی که الان به وجود آمده اکثر اعضای صندوق بیمه، هنرمندان شهرستانی هستند از مسئولین محترم تقاضا داریم همانطور که واگذاری حق بیمه هنرمندان پایتخت را به این صندوق سپرده‌اید، لذا  درخواست دارم تدبیری بیندیشند و گستره این دستور را کشوری نمایید تا هنرمندان همه استان‌ها مشمول این بخش گردند تا در پرداخت بیمه‌های خود مشکلی نداشته باشن تادر شرایط موجود به این عزیزان کمک شود

با توجه به تعطیلی اماکن فرهنگی هنری از قبیل سالن های تئاتر درخصوص اجاره بها این اماکن چه پیشنهادهایی دارید؟

باتوجه به اینکه وزیر محترم در نامه‌ای خطاب به سایر ارگان‌هایی که اماکن فرهنگی هنری در اختیاردارند درخواست کرده‌اند تا اجاره مکان ها در این مدت بخشیده شود. و از طرف دیگرچون که بعضی از سالن ها به بخش خصوصی واگذار شده ودر این مدت هیچ رویدادی در این مکان ها انجام نشده ، درخواست داریم این امر نیز برای سالن‌های تحت پوشش وزارتخانه محترم و ادارات کل فرهنگ و ارشاداسلامی که به‌صورت اجاره در اختیار انجمن‌ها یا اشخاص حقیقی هستند، اتفاق افتد ‌و در چندماهی که تعطیل هستند از پرداخت اجاره معاف شوند تا مشکلات این عزیزان نیز برطرف شود و دچار ضررو زیانی نشوند

در آخرهنرمندان استان که این روزها درامدی برای پرداخت وام های خود حاصل نمی کنند چه بایدکنند؟

در خصوص وام هایی که هنرمندان عزیز گرفتند باید گفت باوجود تعطیلی اماکن هنری ،هنرمندانی که تولید خود را برای اجرا آماده کرده بودند و امکان اجرا برای آنها وجود ندارد و باتوجه به اینکه اکثر هنرمندان درآمدشان از این طریق است . نیاز به این است که تدبیری برای این مشکل اندیشیده شود.

در پایان امید آن است تا با پیگیری موارد ذکرشده باعث دلگرمی، شورونشاط مجدد هنرمندان زحمت‌کش تئاتر استان‌ برای برنامه‌های پیش رو شویم.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران