در حال بارگذاری ...
 • برای سرگرم نگه داشتن دوستداران تئاتر در دوران کرونا

  نشنال تیه‌تر چهار فیلم تئاتر جدید به اشتراک گذاشت

  این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال ۱۹۷۴ و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.

  نشنال تیه‌تر چهار عنوان  جدید از اجراهای ضبط شده را در کانال یوتیوب به صورت رایگان برای علاقمندان به تئاتر به اشتراک می‌گذارد.

  این چهار نمایش تماشاگران را به دنیای شکسپیر، تنسی ویلیامز ، پارلمان بریتانیا در سال 1974 و سلمانی‌ها در شهر لندن می‌برند.

  «روز چهاردهم ماه می» نمایش وقایع نگاری آرایشگاه نوشته انیو المس به کارگردانی بیژن شیبانی  منتشر می‌شود که به اتفاقات و گفتگوهای مختلف در یک آرایشگاه مردانه می پردازد.

  در این اثر نمایشی فیسایو آکیناد، حامد انیماشاون، پیتر بانکول، مینارد ازیاشی، سیمون مانیوندا، پاتریک نیامبانا، سایریل نری، کوامی اودوم، سول ریمی، عبدول سالیس، دیوید وبر و آنتونی ولش که همگی از بازیگران سیاه پوست تئاتر هستند، به ایفای نقش می پردازند. این نمایش سال 2018 در نشنال تیه‌تر شهر لندن به روی صحنه رفته بود. بیژن شیبانی کارگردان جوان ایرانی الاصل است.

  اجرایی از«اتوبوسی به نام هوس» اثر مشهور تنسی ویلیامز که یکبار دستمایه فیلم مشهوری به همین نام با بازی  ویوین لی نیز بوده،  در روز بیست و یکم ماه می در کانال یوتیوب نشنال تیه‌تر منتشر می‌شود. گیلیان اندرسون نقش بلانش را بازی می‌کند. کارگردانی این اجرا را بندیکت اندروز در سال 2014 برعهده داشته است.

  نمایش کمدی سیاسی «این خانه» نوشته جیمز گراهام  و به کارگردانی جرمی هرین در سال 2013 ضبط شد. روز  بیست و هشتم ماه مه این اجرا پخش می‌شود.

  «کوریولانوس» اثر شکسپیر به کارگردانی  جوسی رورکی با بازی تام هیدلستون سال  2013 به روی صحنه رفته بود. این اجرا روز چهارم ژوئن منتشر می‌شود.

  تمامی عناوین یاد شده ساعت هفت شب به وقت محلی و به مدت هفت روز روی کانال یوتیوب نشنال تیه‌تر شهر لندن رایگان قابل دریافت هستند.

  تماشاگران می‌توانند در ازای تماشای رایگان این اجراها کمک‌های مالی خود را به نشنال تیه‌تر یا دیگر سالن‌های تئاتر واریز کنند.

   برای سرگرم نگه داشتن و بالا بردن اطلاعات نشنال تیه تر شهر لندن پرسش هایی را هم از علاقمندان مطرح می‌کند. این پرسش ها توسط چهره های شناخته شده‌ای طرح شده اند. به عنوان مثال چهره هایی مانند ایملدا استنتون ،لوسین مساماتی... این سوالات را طرح کرده اند.

   
  مطالب مرتبط

  مدیرکل هنرهای نمایشی خبرداد:

احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران
  مدیرکل هنرهای نمایشی خبرداد:

  احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران

  قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه بی‌صبرانه منتظر تصمیمات وزارت بهداشت درباره تئاتر هستیم، احتمال داد در صورتی که جشنواره‌های تئاتری برگزار نشوند، بتوان بودجه‌ آن را برای حمایت از فعالیت‌های نمایشی اختصاص داد.

  |

  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد

شیوه دریافت تسهیلات مشاغل فرهنگی آسیب‌دیده از کرونا
  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد

  شیوه دریافت تسهیلات مشاغل فرهنگی آسیب‌دیده از کرونا

  دفتر اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای از صاحبان مشاغل و بنگاه‌های بخش فرهنگ، هنر و رسانه دعوت کرد تا برای ثبت تقاضای دریافت تسهیلات به سامانه تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا مراجعه کنند.

  |

  مدیر تئاتر شهر مطرح کرد

احتمال تولید نمایش‌های تازه برای پخش آنلاین
  مدیر تئاتر شهر مطرح کرد

  احتمال تولید نمایش‌های تازه برای پخش آنلاین

  سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر درباره ورود این مجموعه به فضاهای آنلاین گفت: در این زمینه و با درنظر گرفتن اتفاقاتی که رخ داده، مطالعاتی انجام داده‌ایم. باید توجه داشت هنرمندان همیشه خلاقیت‌های فردی خود را دارند ولی ما در مجموعه تئاتر شهر باید با هدفی معین، در این فضا فعالیت ...

  |

  نمایشنامه «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» روی میز محمد منعم

روزهای نه چندان کسالت‌بار
  نمایشنامه «حقایقی درباره سگ‌ها و گربه‌ها» روی میز محمد منعم

  روزهای نه چندان کسالت‌بار

  در تمام نقاط دنیا، قرنطینه برای کسانی که اهل نوشتن‌اند، بهترین فرصت است؛ نوشتن نه فقط برای خود نویسنده، بلکه برای دیگری ، برای همه. ایران تئاتر در این روزها، به سراغ نمایشنامه نویسان می رود تا ببیند مشغول به نگارش چه متن جدیدی هستند، در این میان چه چیزهای تاثیر گذار و جالبی ...

  |

  نظرات کاربران