در حال بارگذاری ...
با برگزاری آیین اختتامیه به صورت مجازی؛

برترین‌های جشنواره نمایشنامه‌نویسی چهارمحال و بختیاری معرفی شدند

دومین جشنواره نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه با معرفی نفرات برتر در فضای مجازی در شهرکرد به کار خود پایان داد.

به گزارش تئاتر چهارمحال وبختیاری، در این دوره از جشنواره نمایشنامه « زنانی که با گرگ ها می دوند» نوشته آرزو ریاحی فارسانی به عنوان رتبه نخست انتخاب شد و جایزه ۲۰ میلیون ریالی به همراه لوح تقدیر را از آن خود کرد.

رتبه دوم این جشنواره را نمایشنامه «کافور » نوشته سارا اسماعیلی به همراه جایزه ۱۵میلیون ریالی و لوح تقدیر از آن خود کرد.

رتبه سوم دومین جشنواره نمایشنامه نویسی حوزه هنری استان را نیز، فرشاد صالحی برای نمایشنامه «تلواسه » به همراه جایزه نقدی ۱۰ میلیون ریالی کسب کرد.

از سوی هیات داوران از نمایشنامه‌های «اوتانازیا» از مسلم سلیمانیان  چالشتری،  «سه روایت از یک زندگی در وضعیت قرمز» نوشته رضا ولی پور دهکردی، «کسپول» نوشته سعید شیرزاد مورد تقدیر قرار گرفتند.

در این مراسم که به صورت مجازی برگزار شد رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در سخنانی گفت: دومین جایزه نمایشنامه‌نویسی حوزه هنری با هدف ارج نهادن به هنر نمایشنامه‌نویسی، معرفی نمایشنامه‌نویسان خلاق و دست‌یابی به تولیدات نمایشی مطلوب و اثرگذار از سوی واحد نمایش حوزه هنری استان برگزار شده است.

حجت‌الله شیروانی افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا ، آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان به صورت غیر حضوری و آنلاین در فضای مجازی برگزار شده است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: استقبال از جایزه نمایشنامه نویسی در استان خوب بوده و ما قصد داریم این جایزه را به صورت سالانه یا دو سالانه در استان برگزار کنیم.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین گفت: قصد داشتیم اختتامیه این جایزه در هفته هنر انقلاب برگزار شود که به دلیل اتفاقات پیش رو به صورت مجازی برگزار شده است.

قاسم اسماعیلی دهکردی افزود: احمدرضا رافعی بروجنی، مهرداد رایانی مخصوص و شهرام احمدزاده داوری این آثار را به عهده داشتند که جمع بندی آثار این جشنواره توسط این سه عزیز به دلیل بیماری کرونا نیز به صورت مجازی برگزار شده است.

وی گفت: ۱۷ اثر از نویسندگان استان چهارمحال و بختیاری در این جشنواره با هم به رقابت پرداختند. که سه اثر به عنوان برگزیده و 3 اثر مورد تقدیر قرار گرفته اند.

تعداد نمایشنامه نویسان استان تعداد قابل قبولی است و برگزاری این چنین جشنواره ی برای انگیزه به هنرمندان نمایشنامه نویسی استان است.

به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، اختتامیه دومین جشنواره نمایشنامه نویسی حوزه هنری دوشنبه 22 اردیبهشت در صفحه رسمی حوزه هنری در اینستاگرام برگزار شد.
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

روز‌های تلخ تئاتر شهرستان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

روز‌های تلخ تئاتر شهرستان‌ها

ایران تئاتر- میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت سه هنرمند بزرگ شهرستانی را از دست دادیم که دونفرشان از پیشکسوتان و قدیمی‌های تئاتر کشور بودند و فقدان این سه عزیز جامعه تئاتری را در اندوه فروبرد. درگذشت این عزیزان درد بزرگی است اما تئاتر در استان‌ها همچنان زنده است و تلاش ...

|

معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

هشت طرح به مرحله سوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی گیلان راه یافت
معاون هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

هشت طرح به مرحله سوم جشنواره نمایشنامه‌نویسی گیلان راه یافت

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پایان بررسی طرح‌های اولیه سومین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه‌نویسی استان خبر داد و گفت: هشت اثر بدون اولویت برای حضور در مرحله سوم جشنواره معرفی شدند.

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رونق جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی در شهرستان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رونق جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی در شهرستان‌ها

ایران تئاتر - میترا رضایی :هفته گذشته شاهد فعالیت رو به رشد شهرستان‌های هر استان بودیم. به روشنی می‌توان دید که تئاتر از تمرکز در مراکز استان ها فاصله گرفته و شهرستان‌ها تلاش دارند هویت و جایگاه خود را با برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها و اجراهایشان پررنگ تر از گذشته نشان ...

|

نظرات کاربران