در حال بارگذاری ...
با معرفی سه نمایش برتر

نخستین جشنواره تئاتر روم هرمزگان به کار خود پایان داد

نخستین جشنواره تئاتر روم هرمزگان با معرفی سه نمایش برتر از نگاه مردم در بندرعباس به کار خود پایان داد.

به گزارش تئاترهرمزگان، عصر دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه در مراسمی با حضور رضا کمالی زرکانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، حسین کریمی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان، مجتبی سلیمی شهردار منطقه دو بندرعباس و جمعی از هنرمندان در پلاتو آفتاب بندرعباس از نمایش‌های برتر نخستین دوره جشنواره تئاتر روم هرمزگان تجلیل به عمل آمد.

این جشنواره به ابتکار انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری مجله آنلاین شرجی با نمایش شش تئاتر در تلویزیون اینترنتی شرجی در شش شب برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در این مراسم گفت: خوشخبتانه پس از شیوع کرونا، جامعه هنری نیز به خوبی نقش خود را ایفا کرده و تزریق روحیه نشاط و شادابی و دعوت مردم به خانه ماندن نیز حضور پر رنگی را رقم زدند.

رضا کمالی زرکانی با اشاره به اینکه هنرمندان هرمزگانی ما نیز در این ایام نیز در رویدادهای مختلف نیز نقش مهمی را ایفا کردند، افزود: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در این ایام دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داشته و خوشبختانه مورد استقبال عموم هنرمندان قرار گرفت.

او در پایان تئاتر را تصویری از زندگی واقعی انسان ها دانست و عنوان کرد: از تمامی هنرمندانی که در این رویداد تئاتر روم هرمزگان نقش داشتند، تشکر و از انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان و تلویزیون اینترنتی شرجی در رقم زدن این جشنواره هنری تقدیر می کنم.

در این مراسم همچنین رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان نیز در سخنانی گفت: ابتکار انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان و در شرایطی که هنرمندان از طرق مختلف سعی در تزریق روحیه امید و نشاط به جامعه در پیشگیری از شیوع کرونا دارند، اقدام به برگزاری جشنواره تئاتر روم در استان هرمزگان کردیم.

حسین کریمی خاطرنشان کرد: از بین آثار ارسالی به این جشنواره ۶ اثر منتخب سال ۹۸ استان هرمزگان که بر روی صحنه رفته است از طریق تلویزیون اینترنتی شرجی به نمایش درآمد.

او همچنین تصریح کرد: طبق جدول زمانبندی مشخص شده از ۱۳ الی ۱۸ اردیبهشت به مدت شش روز شش اثر به نام های سه بانو، ریشه های تنیده درتارعنکبوت، قهرمان، منسوخ، گودو و بریم بریتانیا، هر شب از ساعت ۲۱ به نمایش درآمد.

کریمی با قدردانی از  حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی  و همچنین همکاری همه جانبه مجله آنلاین شرجی در پخش و نمایش تئاترها در پایان اظهار کرد: بزودی طرح های جدیدی را با همکاری تلویزیون اینترنتی شرجی نیز به اجرا درخواهیم آورد تا سبب رونق بخشی فعالیت هنرمندان در این ایام و تزریق روحیه نشاط و شادابی در جامعه شویم.

در پایان این جشنواره بر اساس  آرای بدست آمده به ترتیب «بریم بریتانیا»، «ریشه های تنیده در تار عنکبوت» و «گودو» با کسب به ترتیب ۳۴ درصد، ۲۹ درصد و ۱۷ درصد آرا مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین نمایش های «سه بانو»، «منسوخ» و «قهرمان» نیز در رتبه های چهارم تا ششم با نتایج بدست آمده از آرای مردمی قرار گرفتند.
مطالب مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان:

به‌زودی ساخت پلاتوهای شهرستانی در هرمزگان آغاز می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان:

به‌زودی ساخت پلاتوهای شهرستانی در هرمزگان آغاز می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: با حمایت‌های استاندار هرمزگان و همکاری و همراهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان نیز منابع مالی برای ساخت پلاتوهای شهرستانی دیده‌شده و به‌زودی تزریق مالی جهت شروع کار صورت می‌گیرد.

|

نظرات کاربران