در حال بارگذاری ...
مرجان قمری در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر عنوان کرد

با بازگشایی سالن‌های تئاتر در «فریاد زیرخاک» بازی می کنم

قمری گفت: قرار است بعد از بازگشایی سالن های تئاتری در نمایش فریاد زیر خاک به کارگردانی احسان کریمی که در پردیس کوروش اجرا می شود بازی کنم.

 مرجان قمری در گفت‌وگو با ایران‌تئاتر درباره فعالیت‌های جدید کاری خود گفت: قرار است بعد از بازگشایی سالن های تئاتری در نمایش فریاد زیر خاک به کارگردانی احسان کریمی که در پردیس کوروش اجرا می شود بازی کنم. این نمایش چند شبی در اواخر بهمن سال قبل روی صحنه رفت که به واسطه شیوع کرونا اجرای آن به تعویق افتاد.

قمری درباره فضای کار و نقش گفت: نمایش فضایی کمدی و اجتماعی دارد و نقش زنی به نام تمنا را بازی می کنم. این نمایش قصه زندگی دو شریک مکانیک است و صاحب مکانیکی قصد پس گرفتن مغازه اش را دارد و در ادامه اتفاقاتی رخ می دهد تا آن دو نفر بتوانند به کارشان در مکانیکی ادامه بدهند. نقشی که من بازی می کنم نامزد یکی از این دو شریک است. تمنا دختر جوانی است که دانشجو است و در عین سادگی جاهایی از هوشش برای رفع مشکل نامزدش استفاده می کند و آدم چند وجهی‌ای است. در این نمایش کیانا اطهری نژاد، غلام بابوته، مجید امیری، پژمان علیپور و احسان کریمی بازی دارند.                                                                                                                                                                      

وی درباره تجربه بازیش در فیلم تحسین شده متری شیش و نیم عنوان کرد: در فیلم متری شیش و نیم نقش زنی پایین شهری و زجر دیده را بازی کردم. صحبت‌هایی که با سعید روستایی داشتم قرار شد از این زن چهره ای مظلوم و قربانی نشان داده شود تا لحظه ای که تماشاگر متوجه می شود زن حمل کننده مواد مخدر است از این عمل زن شوکه زده شود و برای رسیدن به چنین خواسته‌ای باید من این زن قربانی را ملموس بازی می کردم . البته خانواده او زندگی مالی خوبی ندارند و به خاطر نفوذ شوهرش روی او، تمام حرف های او منجمله پخش مواد را گوش می کند. به نظرم این جنس از زنان بیشتر مربوط به دوران مادران ما درپنجاه سال قبل هستند و این روزها کمتر چنین زنانی می بینیم. من و کارگردان علاقه داشتیم این زن شخصیتی دوست داشتنی هم داشته باشد و تماشاگر از او بدش نیاید و به همین دلیل این مظلومیت به شخصیت، نوع نگاه و رفتنش تزریق شد.

مرجان قمری بازیگر و کارگردان  تئاتر، سینما و تلویزیون و عضو گروه تئاتری مانی، سال قبل بازی درخشانی در فیلم سینمایی متری شیش و نیم در نقش یک زن زحمتکش پایین شهری که شوهرش درگیر توزیع مواد مخدر است ارائه  کرد. قمری از جمله بازیگران با تجربه تئاتر و سینما است که نزدیک به دو دهه ادر عرصه بازیگری به خصوص در تئاتر حضور موثری دارد و سال قبل هم نمایش همسر چینی را کارگردانی کرد. آهوی از دسته رفته، دروازه ساعت، پدرانه، قربانی، ایلیا، من خودم آقای مرگ، مهتاب بر زمین، پدرانه، قربانی، سایه تو سایه، خرس و مسافر مرو از جمله آثار مهم کارنامه کاری بازیگری قمری هستند. دریافت جایزه بازیگری اول زن از جشنواره پلیس، دریافت جایزه بازیگری اول زن از جشنواره کودک اصفهان، دریافت جایزه بازیگری دوم زن از جشنواره ماه، دریافت جایزه بازیگر اول زن از جشنواره کودک و نوجوان اصفهان برای نمایش عروسک، دریافت جایزه بازیگر اول زن از جشنواره تئاتر رضوی برای نمایش پدرانه و دریافت جایزه بازیگر اول زن از جشنواره تئاتر آئین‌های عاشورایی تبریز برای نمایش قربانی جوایزی هستند که قمری در طول دوران بازیگریش به دست آورده است.
نظرات کاربران