در حال بارگذاری ...
گزارشی از نمایش‌های دیزنی در برادوی

پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»

تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر کمپانی دیزنی تهیه کننده نمایش موزیکال «یخ‌زده» برگرفته از انیمیشنی به همین نام  است و در برادوی روی صحنه بود تا اینکه پاندمی ویروس کرونا درب سالن‌های تئاتر برادوی را بست. تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

اما  اجرای نمایش «علاالدین» و «شیرشاه» کماکان  ادامه خواهد داشت.دو نمایش مذکور نیز براساس دو انیمیشن محبوب از دیزنی است.

قرار است از دکور و لباس‌های طراحی شده در «یخ زده» برای اجراهای بین‌المللی نمایش در شهرهای سیدنی، لندن، توکیو و هامبورگ در سال آینده استفاده شود.

در حقیقت «یخ‌زده» نخستین نمایشی است که به دلیل پاندمی ویروس کرونا دیگر روی سن نخواهد رفت.

نخستین بار نمایش «یخ زده» ماه مارس سال 2018 در سالن سنت جیمز تیه‌تر شهر نیویورک اجرا شد.و تا زمانی که به دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی سالن‌های برادوی را نبسته بودند، نمایش اجرا می‌شد.

توماس شوماخر  مدیر تولیدات تئاتر دیزنی می‌گوید:«به چند دلیل تصمیمی که گرفتیم سخت بود.نخست به این علت که باور داریم سه نمایش ما  در چشم انداز جدید برادوی می‌تواند به اجرا ادامه بدهد.»

نمایش‌های «علاالدین» و «شیرشاه» که مدتهاست روی صحنه است، با بازگشایی مجدد سالن‌های برادوی دوباره اجرا خواهند داشت.

در حقیقت «یخ‌زده» در میان سه نمایش ضعیف‌ترین استقبال را داشت . برای این نمایش  بالغ بر25 تا 30 میلیون دلار هزینه شد و انتظارها از سودآوری به اندازه میزان استقبال از فیلم انیمیشن «یخ زده» بالا بود اما در چند هفته نخست آغاز اجراها، استقبال از «یخ زده» خوب ارزیابی شد ، هفته‌ای دو میلیون دلار بلیت می‌فروخت.اما در دو سال گذشته نمایش «یخ زده» با افت مخاطب روبه‌رو شده و .پیش از بسته شدن سالن‌ها  رقم فروش بلیت به هفته‌ای یک میلیون دلار رسیده بود.

در مجموع از زمان آغاز نمایش «یخ زده» در برادوی در سال 2018، 155 میلیون دلار فروخته است. نمایش «علاالدین» طولانی‌ترین زمان اجرا در برادوی را دارد و از سال 2014 روی صحنه است. این نمایش 461.9 میلیون دلار بلیت فروخته است. «شیرشاه» از سال 1997 در برادوی اجرا می‌شود و بیش از یک میلیارد و شصت میلیون دلار بلیت فروخته است.

دیزنی درنظر دارد نمایش «دیو و دلبر»( براساس انیمیشن محبوب دیو و دلبر) را در برادوی تولید کند.البته توری که  برای اجرای نمایش «دیو و دلبر» برگزار خواهد شد جمع و جور تر از تور نمایش «علاالدین» است. مدیران بخش تئاتر دیزنی، دربرنامه تولید نمایش‌های «کتاب جنگل»(در ایران پسرک جنگلی) و «هرکول» ، «عروس شاهزاده» را مدنظر دارند.

همچنین نمایش برنده جایزه تونی «آیدا» را در بهار سال 2022 در آلمان روی صحنه خواهند برد.

منبع:ای.بی.سی

 

 

 
مطالب مرتبط

در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد:

جدیدترین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تئاتر
تلاش می کنیم تئاتر از مشاغل گروه 3 به گروه 2 منتقل شود
در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد:

جدیدترین تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تئاتر
تلاش می کنیم تئاتر از مشاغل گروه 3 به گروه 2 منتقل شود

مدیر کل هنرهای نمایشی خبر داد که ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری درباره فعالیت‌های نمایشی را به عهده وزارت ارشاد و بهداشت گذاشته است.

|

در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد

ادامه مذاکره برای از سرگیری فعالیت سالن‌های تئاتر
انتقال تئاتر از گروه  مشاغل سه به دو
در گفت و گو با قادر آشنا مطرح شد

ادامه مذاکره برای از سرگیری فعالیت سالن‌های تئاتر
انتقال تئاتر از گروه مشاغل سه به دو

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به پیگیری برای انتقال تئاتر از گروه ۳ به ۲ مشاغل تعیین شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار امیدواری کرد که فعالیت‌های تئاتری به زودی از سر گرفته ‌شوند.

|

سید عباس صالحی در حاشیه جلسه دولت:

هنوز با جبران کامل خسارت‌ها فاصله داریم
سید عباس صالحی در حاشیه جلسه دولت:

هنوز با جبران کامل خسارت‌ها فاصله داریم

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:در دو هفته آینده کلیه فعالیت‌های غیرضروری به جز مشاغل گروه یک، تعطیل هستند که مجموعه فعالیت‌های هنری و سینمایی که جزو مشاغل گروه ۳ هستند،تعطیل خواهند بود. کمک‌های دولتی تا حدودی توانسته این شرایط را جبران کند اما هنوز با جبران ...

|

نظرات کاربران