در حال بارگذاری ...
 • گزارشی از نمایش‌های دیزنی در برادوی

  پرده آخر نمایش موزیکال «یخ‌زده»

  تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

  به گزارش ایران تئاتر کمپانی دیزنی تهیه کننده نمایش موزیکال «یخ‌زده» برگرفته از انیمیشنی به همین نام  است و در برادوی روی صحنه بود تا اینکه پاندمی ویروس کرونا درب سالن‌های تئاتر برادوی را بست. تئاتر کمپانی دیزنی اعلام کرده با بازگشایی مجدد سالن‌های تئاتر در برادوی دیگر موزیکال «یخ زده» اجرا نخواهد شد.

  اما  اجرای نمایش «علاالدین» و «شیرشاه» کماکان  ادامه خواهد داشت.دو نمایش مذکور نیز براساس دو انیمیشن محبوب از دیزنی است.

  قرار است از دکور و لباس‌های طراحی شده در «یخ زده» برای اجراهای بین‌المللی نمایش در شهرهای سیدنی، لندن، توکیو و هامبورگ در سال آینده استفاده شود.

  در حقیقت «یخ‌زده» نخستین نمایشی است که به دلیل پاندمی ویروس کرونا دیگر روی سن نخواهد رفت.

  نخستین بار نمایش «یخ زده» ماه مارس سال 2018 در سالن سنت جیمز تیه‌تر شهر نیویورک اجرا شد.و تا زمانی که به دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی سالن‌های برادوی را نبسته بودند، نمایش اجرا می‌شد.

  توماس شوماخر  مدیر تولیدات تئاتر دیزنی می‌گوید:«به چند دلیل تصمیمی که گرفتیم سخت بود.نخست به این علت که باور داریم سه نمایش ما  در چشم انداز جدید برادوی می‌تواند به اجرا ادامه بدهد.»

  نمایش‌های «علاالدین» و «شیرشاه» که مدتهاست روی صحنه است، با بازگشایی مجدد سالن‌های برادوی دوباره اجرا خواهند داشت.

  در حقیقت «یخ‌زده» در میان سه نمایش ضعیف‌ترین استقبال را داشت . برای این نمایش  بالغ بر25 تا 30 میلیون دلار هزینه شد و انتظارها از سودآوری به اندازه میزان استقبال از فیلم انیمیشن «یخ زده» بالا بود اما در چند هفته نخست آغاز اجراها، استقبال از «یخ زده» خوب ارزیابی شد ، هفته‌ای دو میلیون دلار بلیت می‌فروخت.اما در دو سال گذشته نمایش «یخ زده» با افت مخاطب روبه‌رو شده و .پیش از بسته شدن سالن‌ها  رقم فروش بلیت به هفته‌ای یک میلیون دلار رسیده بود.

  در مجموع از زمان آغاز نمایش «یخ زده» در برادوی در سال 2018، 155 میلیون دلار فروخته است. نمایش «علاالدین» طولانی‌ترین زمان اجرا در برادوی را دارد و از سال 2014 روی صحنه است. این نمایش 461.9 میلیون دلار بلیت فروخته است. «شیرشاه» از سال 1997 در برادوی اجرا می‌شود و بیش از یک میلیارد و شصت میلیون دلار بلیت فروخته است.

  دیزنی درنظر دارد نمایش «دیو و دلبر»( براساس انیمیشن محبوب دیو و دلبر) را در برادوی تولید کند.البته توری که  برای اجرای نمایش «دیو و دلبر» برگزار خواهد شد جمع و جور تر از تور نمایش «علاالدین» است. مدیران بخش تئاتر دیزنی، دربرنامه تولید نمایش‌های «کتاب جنگل»(در ایران پسرک جنگلی) و «هرکول» ، «عروس شاهزاده» را مدنظر دارند.

  همچنین نمایش برنده جایزه تونی «آیدا» را در بهار سال 2022 در آلمان روی صحنه خواهند برد.

  منبع:ای.بی.سی

   

   

   
  مطالب مرتبط

  درباره تعطیلی تئاتر استان‌ها

اطلاعیه شماره ۳ اداره‌کل هنرهای نمایشی منتشر شد
  درباره تعطیلی تئاتر استان‌ها

  اطلاعیه شماره ۳ اداره‌کل هنرهای نمایشی منتشر شد

  اداره‌کل هنرهای نمایشی سومین گزارش خود را در رابطه با رصد و پیگیری شرایط و مشکلات گروه‌های نمایشی و تماشاخانه‌های خصوصی در وضعیت همه‌گیری بیماری کرونا این بار با تمرکز بر تئاتر استان‌ها منتشر کرد.

  |

  مدیرکل هنرهای نمایشی:

سهم هنرهای نمایشی از خسارت ایام کرونایی به زودی مشخص می‌شود
  مدیرکل هنرهای نمایشی:

  سهم هنرهای نمایشی از خسارت ایام کرونایی به زودی مشخص می‌شود

  قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان کرد: این روزها در حال پیگیری تعیین خسارت هنرهای نمایشی از بخش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم تا به زودی به نتیجه برسد. هنوز سهم وزارتخانه از سایر بخش‌ها تفکیک نشده است.

  |

  تحقیقی نا امیدکننده از بازگشایی سالن‌های هنری در انگلستان

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند
  تحقیقی نا امیدکننده از بازگشایی سالن‌های هنری در انگلستان

  نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

  ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها 19درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

  |

  مدیرکل هنرهای نمایشی خبرداد:

احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران
  مدیرکل هنرهای نمایشی خبرداد:

  احتمال شروع اجراهای خیابانی در استان‌های سفید و تهران

  قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه بی‌صبرانه منتظر تصمیمات وزارت بهداشت درباره تئاتر هستیم، احتمال داد در صورتی که جشنواره‌های تئاتری برگزار نشوند، بتوان بودجه‌ آن را برای حمایت از فعالیت‌های نمایشی اختصاص داد.

  |

  گزارشی از شرایط اهالی نمایش در انگلستان

بسته ماندن سالن‌های نمایش تا پایان امسال؟!
  گزارشی از شرایط اهالی نمایش در انگلستان

  بسته ماندن سالن‌های نمایش تا پایان امسال؟!

  تهیه کننده مشهور تئاتر سر کمرون مکینتاش که در کارنامه‌اش نمایش‌های «بینوایان» و «گربه‌ها» را دارد، می‌گوید با این شرایط تا پایان سال 2020 سالن‌های تئاتر بازگشایی نخواهند شد.

  |

  نظرات کاربران