در حال بارگذاری ...

تک گویی های مرگ با مقدمه افشین هاشمی منتشر شد

تازه ترین اثر چاپیِ انتشارات آماره با عنوان «تک گویی های مرگ》به قلم زهره یحیایی در حوزه ادبیات نمایشی و با مقدمه‌ای از افشین هاشمی منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر زهره یحیایی نویسنده «تک گویی های مرگ》در قالب هفت نمایشنامه تک نفره (مونولوگ) نگاه، حالات و دنیای متفاوت اقشار مختلف اجتماع، روایت کرده و به رقم این گونه گونی، مقوله یِ مرگ را نقطه ی پرگار آنها قرار داده است.
خواننده در هر یک از مونولوگ های این کتاب با اتمسفری اجتماعی، ادبیاتی روزمره وعامی و بیانِ طنزِ خاصِ خود نویسنده مواجه می‌شود.
از نکات حائز اهمیت این کتاب مقدمه ایست که افشین هاشمی کارگران، نویسنده و بازیگر نام آشنای تئاتر و سینما بر آن نوشته است.
افشین هاشمی  در بخشی از مقدمه ی این کتاب نوشته است:  تک گویی سهل و ممتنع است. نمایشنامه نویسان کمتر تک گویی می‌نویسند. چراکه این قالب یکی از سخت ترین انواع نوشته هاست.تک گویی راهی برای ورود است؛ چون نیاز به همراه ندارد. امیدوارم این اثر هرچه بیشتر خوانده شده و شاهد اجرای آن بر صحنه باشیم. آنگاه می توان آن را در بوته ی نقد گذارد.
«تک گویی های مرگ» را که پیشتر قرار بود در نمایشگاه بین المللی کتاب از آن رونمایی شود با تعطیلی رویدادها و رخدادهای فرهنگی به دلیل شیوع کرونا، هم اکنون در کتاب فروشی های معتبر کشور چون نشر ثالث، نشر باغ در دسترس عموم  بوده و نیز علاقمندان می توانند با مراجعه به  اپلیکیشن های فیدیبو و طاقچه نیز این اثر نمایشی را خریداری کنند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران