در حال بارگذاری ...
برای حضور در بخش صحنه‌ای

جشنوارۀ تئاتر مقاومت تا ۱۵ تیرماه تمدید شد

مدیر بخش صحنه‌ای هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت از تمدید مهلت ارسال اثر تا نیمۀ تیرماه خبر داد.

به گزارش ایران تئاتر  امیرحسین شفیعی با بیان این خبر گفت: ما در طول حیاتِ تئاتر موسوم به دفاع مقدس و مقاومت، در سراسر کشور بارها شاهد آثاری بوده‌ایم که بازتولید شده‌اند و شاید امروزه دیگر کارکرد روزهای اولیۀ خود را چه در بیان و فرم اجرایی اثر و چه در مضمون و محتوا  نداشته باشند؛ لذا ما برای برطرف کردن این کاستی در هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، به دنبال بالابردن کیفیت آثار هستیم و برای نیل به این هدف در فراخوان تأکید ویژه‌ای بر اورجینال بودن و تازه بودن آثار و نمایشنامه‌های ارسالی داشتیم.
شفیعی افزود: ما در جشنوارۀ امسال  به دنبال بالا بردن کمّی تعداد آثار رسیده به دبیرخانۀ جشنواره نیستیم و برای دست‌اندرکاران و سیاست‌گذاران جشنواره، کیفیت آثار بسیار مهم و ضروری است.
وی در مورد تمدید ارسال آثار گفت: بدین منظور و با توجه به اهمیت موضوع و درخواست‌های مکرر هنرمندان و فعالان حوزۀ تئاتر مقاومت، مهلت ارسال آثار تا پانزدهم تیرماه تمدید شد تا دوستان و علاقه‌مندان بیشتری بتوانند آثار نیمه تمام و جدید خود را در سامانۀ جشنواره ثبت کنند.
مدیر تماشاخانۀ سرو در خاتمه گفت: ما در آستانۀ چهلمین سالگرد هشت سال حماسۀ ماندگار دفاع مقدس هستیم و  این روزها شاهدیم که مقاومت و پایداری به عرصه‌های دیگر نیز تعمیم یافته و از نظر مضمونی و محتوایی گسترش پیدا کرده است. بنابراین امروزه در تئاتر مقاومت و همچنین در جشنوارۀ هفدهم مقاومت نه تنها بحث دفاع مقدس، بلکه حوزۀ فعالیت‌های مدافعان سلامت، مدافعان حرم، شهدای فناوری هسته‌ای و علمی، شهدای حوزۀ محیط‌بانی و محیط زیست، مدافعان حوزۀ مرزبانی و امنیت و دفاع از کیان جغرافیایی ایران عزیز و ... نیز دارای جایگاه و موضوعیت است.
هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 
مطالب مرتبط

ایوب آقاخانی درباره جشنواره تئاتر مقاومت گفت:

ما نیازمند تولید آثار صادق‌تر و حقیقی‌تری هستیم
ایوب آقاخانی درباره جشنواره تئاتر مقاومت گفت:

ما نیازمند تولید آثار صادق‌تر و حقیقی‌تری هستیم

مدیر بخش نمایشنامه‌نویسی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت درباره برنامه‌های خود برای برگزاری این بخش توضیحاتی ارائه داد و گفت: ما در این عرصه نیازمند تولید آثار صادق‌تر و حقیقی‌تری هستیم که با حفظ اصول و ارزش‌ها و به دور از شعارزدگی بتواند روایت هنری صحیحی از ...

|

نظرات کاربران