در حال بارگذاری ...
داستان‌های معروف نمایشی می‌شود

«انبارمتروکه کتابهای جادویی» در رادیو نمایش

مجموعه نمایشی «انبارمتروکه کتابهای جادویی » که از رادیو نمایش پخش می شود، شامل ۲۶ قسمت ۳۰ دقیقه ای است که در مجموع به سیزده اثر ادبی معروف ایران و جهان می پردازد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش ، سمیرا شکوهی نویسنده مجموعه نمایشی «انبارمتروکه کتابهای جادویی» در این باره افزود: از این ۱۳ اثر کارهایی همچون رومئووژولیت ، ضحاک، شازده کوچولو ضبط شده است که پنجشنبه ها و جمعه ها ساعت ۲۲ پخش می شود.  
شکوهی درباره موضوع این مجموعه گفت: آلما و کیان خواهر و برادر جوانی هستند که به تازگی به مجتمعی به اتفاق پدر و مادرشان نقل مکان کرده اند و در بخش انبارهای مجتمع این خواهرو برادر انبار متروکه ای را می یابند که مملواز کتاب است  و آلما به شدت اهل مطالعه و علاقه مند به کتاب خواندن است و هردو کنجکاوانه وارد انبارمی شوند و ماجرا ها از جایی آغاز میشود که آلمایکی از کتابهارا برمیدارد و حین خواندن آن ناگهان به اتفاق برادرش وارد ماجرای کتاب می شوند و طی ماجراهایی طنز باعث تغییر داستان می شوند.
وی خاطرنشان کرد: این کار دو کارگردان دارد آقای بهرام ابراهیمی و آقای رضا عمرانی، نقش آلما را خانم شیوا رفیعیان و نقش کیان را آقای بهادر ابراهیمی بازی می کند.
تهیه کننده هم آقای فرشاد آذرنیا است.
در ادامه فرشاد آذرنیا تهیه کننده نمایش انبار کتاب های جادویی در این باره گفت :
مخاطبِ هدف این نمایش نوجوانان و جوانان هستند  و قالب نمایش فانتزی و تخیلی است . دو شخصیت اصلیِ داستان وارد قصه های بزرگ دنیا مثل شازده کوچولو ، رومئو و ژولیت و ... می شوند و به تناسب حال و هوای آن قصه این شخصیت ها تصمیم به تغییر آن قصه می گیرند .
آذرنیا در پایان گفت : این کار به صورت یکی در میان است یعنی یک هفته به قصه خارجی می پردازد و هفته بعد وارد یک قصه ایرانیِ کهن می شود ، مثلا این هفته ، قصه ضحاک مار دوش را خواهیم داشت که شخصیت ها به طرز فانتزی و طنزی قصه را تغییر می دهند و به نظر نمایشی بهتر از رومئو و ژولیت می شود .

 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران