در حال بارگذاری ...
در برنامه «امروز تأتر» رادیو نمایش

قادرآشنا و ایوب آقاخانی از بازگشایی سالن ها گفتند

قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی و ایوب آقاخانی بازیگر و کارگردان که میهمانان برنامه« امروز تئاتر» بودند درباره بازگشت سالن های تأتر نکاتی را مطرح کردند.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، قادر آشنا که به صورت تلفنی مهمان برنامه «امروز تأتر» رادیو نمایش بود گفت: آنچه که مسلم است این است که کرونا در همه قشرها وارد شده است البته تئاتر تقریبا جز آخرین گروهها بود و ما هم بر اساس شیوه‌نامه وزارت بهداشت که کلی بود ، شیوه‌نامه خودمان بازگشایی را آغاز کردیم.از یک نگاه می‌گوییم نباید سالن ها باز شود و از طرف دیگر باید به هر حال سالن‌ها باز شود.ما از همه می‌خواهیم حداقل ها در مخاطبین رعایت شود.
در ادامه ایوب آقاخانی مهمان برنامه گفت : من به عنوان یک از اعضای خانواده تئاتر من به خودم اجازه نمی‌دهم که درباره عملکرد قضاوت کنم اما خیلی تصمیمات اتخاذ شده را عقلانی نمی‌دانم چرا که احساس می‌کنم این موضوع کرونا فعلا با ما خواهد بود و فکر می‌کنم اجراهای فصل پاییز را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
آشنا ادامه داد : تقریبا هیچ هنرمندی وجود ندارد که در اداره کل هنرهای نمایشی بگوید من پرونده طلب دارم و تا جایی که توانسته‌ام کارهایی را برای اهالی تئاتر انجام داده‌ام.ما از طریق دولت در حال رسیدگی هستیم تا رقم قابل توجهی به سمت اهالی تئاتر و خانواده تئاتر واریز شود.
در این برنامه ایوب آقاخانی درباره انصراف کارگردانان تئاتر از اجرا گفت: همیشه همین‌طور است و از کارشناسان مشورت‌هایی گرفته نمی‌شود و بنابراین ما نگاه‌مان این است که با خانه تئاتر مشورت شده است.در اجرای تئاتر باید نفس تماشاگر و اجراکننده باید به هم بخورد و این خودش ضد پروتکل است و روح تئاتر با حضور تماشاگر در صحنه است و به مانند سینما نیست. من خودم آثار خودم را در وی او دی ها دوست ندارم وتئاتر نمی‌تواند با پخش آنلاین یا فیلم تئاتر گره بخورد و به نظر من تئاتر به صورت آنلاین یک شوخی است.
مطالب مرتبط

قادرآشنا در برنامه زنده «گیومه»:

امیدوارم تا پایان اردیبهشت ماه مطالبات هنرمندان را تسویه کنیم
قادرآشنا در برنامه زنده «گیومه»:

امیدوارم تا پایان اردیبهشت ماه مطالبات هنرمندان را تسویه کنیم

قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی در برنامه زنده «گیومه» رادیو نمایش اعلام کرد: امیدواریم بتوانیم تا اواخر اردیبهشت ماه امسال ، کل مطالبات هنرمندان عزیز را تسویه کنیم و با خیالی آسوده برنامه ریزی دقیقی را انجام دهیم .

|

با هدف گسترش و توسعه نوآوری و فناوری در هنرهای نمایشی

اداره کل هنرهای نمایشی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم‌نامه امضا کردند
با هدف گسترش و توسعه نوآوری و فناوری در هنرهای نمایشی

اداره کل هنرهای نمایشی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم‌نامه امضا کردند

مدیرکل هنرهای نمایشی و دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم‌نامه‌ای را با هدف گسترش و توسعه نوآوری و فناوری در هنرهای نمایشی و رونق اقتصادی در این حوزه امضا کردند.

|

نظرات کاربران