در حال بارگذاری ...
از دیشب به آنتن رفت

مبارزات نواب صفوی در «جمع یاران »

مجموعه نمایشی «جمع یاران » با محوریت مبارزات نواب صفوی به کارگردانی رامین پورایمان به روی آنتن رادیو نمایش رفت.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، «جمع یاران» نوشته مهدی فراهانی به سفارش رادیو ایران در پنج قسمت در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده و همزمان از رادیو نمایش نیز پخش می شود.

«جمع یاران» به بحث استعمار نفت از سوی انگلیس و همراهی دولت وقت آن زمان می پردازد . در آن زمان مجلس شورای ملی وگروه حزب فدائیان اسلام به رهبری نواب صفوی دست به دست هم دادند و توانستند با هدایت آیت الله کاشانی جلوی این کار را بگیرند و.....
امیر فرحان نیا که در این نمایش در نقش نواب صفوی به ایفای نقش پرداخته  دراین باره گفت: نواب به نظر من جز کسانی بود که شروع مبارزات ضد رضاخان از او شروع شد و در رأس حزب موتلفه و فدائیان اسلام قرار داشت .
وی افزود: به طور کلی در این چهاردهه و در رسانه درباره نواب زیاد شنیده ایم ، اما وقتی مکث روی یک موضوع بیشتر شود طبیعتا شناخت و مطالعه نیز در پی آن می آید.
فرحان نیا تأکید کرد: در این چهار دهه خیلی دلم می خواست که بدانم چه چیزی باعث شد که نواب صفوی سرلوحه فدائیان اسلام و بسیاری از مبارزات تاریخی شود و این باعث شد که خیلی چیزها درباره او بدانم ، البته متن نمایشنامه هم نسبتا خوب بود و باید روی اینگونه نمایشنامه ها بیشتر فکر شود چرا که تاریخی و مستند است .
این بازیگر در مورد حضور سایر همکارانش در این نمایش گفت : تمام دوستان من در این نمایش نقش های پررنگ و موثری داشتند و هرکدام با دقت به ایفای نقش پرداختند.
پخش مجموعه نمایشی پنج قسمتی «جمع یاران» به کارگردانی رامین پورایمان و با هنرمندی امیر فرحان نیا ، مهدی نمینی مقدم،محمدرضاعلی ،عبدالعلی کمالی،مجید همزه،عباس توفیقی،احمد لشینی،کامیار محبی،سعید سلطانی،بیوک میرزایی ،مسعود زنوزی راد و تهیه کنندگی فرشاد آذرنیا،افکتوری نازنین حسن پور و صدابرداری مجید آیینه از شنبه بیست و یکم تیرماه،ساعت 23:45 از رادیو نمایش آغاز شده است.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران