در حال بارگذاری ...
مدیر مرکز سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

این روزها تمام پروتکل ها در کانون پرورش فکری اجرا می شود

امیر مشهدی عباس مدیر مرکز سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با تشریح تمام پروتکل هایی که این روزها برای حضور بچه ها در سالن های تئاتر رعایت می شود ، گفت: تمام تلاشمان ابتدا بر فرهنگ سازی و سپس سرگرمی کودکان است.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از فارس امیر مشهدی عباس مدیر مرکز سینما و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان  و نوجوانان درباره اجراهای این روزهای کانون برای بچه ها گفت: ما نمایش های تک نفره را این روزها در کانون اجرا می رویم یعنی نمایش هایی که یک بازیگر  ویژه خردسالان و کودکان دارد.
وی در ادامه گفت: اینها نمایش هایی هستند که برای اجراهای پرتابل و تریلی به نام تئاتر کوچک آماده کرده بودیم، یعنی با یک بازیگر کلا اجرا می شود.
مشهدی عباس درباره رعایت همه پروتکل های بهداشتی در سالن اظهار داشت: تعداد صندلی های سالن را نصف کردیم از 135 به 70 صندلی رساندیم، یعنی نیمی از صندلی ها را باز کردیم چون با مخاطب کودک سروکار داریم گفتیم یک وقت بچه ها اشتباها هم نزدیک به هم ننشینند . زمان نمایش ها را هم کوتاه کردیم و به سی دقیقه رساندیم تا مدت زمان کمتری مخاطب در سالن باشد.
وی افزود: تهویه هم تجدید شده و استفاده از ماسک اجباری است. خودمان به تماشاچی ماسک می دهیم سالن قبل و بعد اجرا ضدعفونی می شود و در زمان اجرا هم تمام همکاران و پرسنل نمایشی از ماسک و شیلد استفاده می کنند خلاصه اینکه هر چیزی که به ذهنمان رسید می تواند نتیجه بخش باشد، رعایت کردیم.
مشهدی عباس با اشاره به اینکه فعلا یک کار به نام نمایش «لباس خیال انگیز من» از بهناز مهدی خواه تولید خود کانون روی صحنه دارند، گفت: الان هفته دوم اجرای این نمایش است، البته باز برای اینکه پروتکل ها را بیشتر رعایت کنیم  و قدری کنترل روی تماشاچی را بیشتر داشته باشیم، هفته ای چهار اجرا از سه شنبه تا جمعه گذاشتیم و شنبه تا دوشنبه هم اجرا نداریم تا ببینیم شرایط در آینده به چه صورت می شود.
وی با ابراز رضایت از استقبال مردم در این ایام گفت: مسئله این است یک عده شاید بگویند چرا اصلا بچه ها الان باید تشویق به دیدن تئاتر شوند. ما هم می گوییم که ما در نزدیکی پارک لاله اجرا داریم، اینجا خانواده ها می آیند و بچه هایشان را می آورند و بازی می کنند، شاید حتی پروتکل ها را رعایت هم نکنند ولی در سالن ما دست هایشان را ضدعفونی می کنیم، به آنها ماسک می دهیم، همه چیز را رعایت می کنند و حتی از اینجا هم خارج می شوند باز وارد همان فضا می شوند ما سعی می کنیم یک فرهنگ سازی لااقل برای توجه بیشتر بچه ها به کرونا داشته باشیم.
مشهدی عباس اظهار داشت: بهرحال رسانه تئاتر نباید حذف شود، چرا که برای مخاطب است بچه ها این اندازه در خانه ماندنشان یا همین پارک رفتن بدون رعایت هیچ چیز، برایشان بدتر است، ورودشان با رعایت همه پروتکل ها به سالن ها کار آموزشی و فرهنگی و سرگرم کننده است. انشالا به زودی جامعه بشری و همه بچه ها از این مشکل نجات پیدا کنند.
مطالب مرتبط

از ۱۵ مرداد در فضای مجازی؛

کانون 36 عنوان فیلم تئاتر کودک و نوجوان را منتشر می‌کند
از ۱۵ مرداد در فضای مجازی؛

کانون 36 عنوان فیلم تئاتر کودک و نوجوان را منتشر می‌کند

فیلم آثار شاخص تئاتر کودک و نوجوان که سال‌های گذشته در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر روی صحنه رفته است، در قالب طرحی با عنوان «نمایش‌نما» در فضای مجازی نمایش داده می‌شود.

|

با تجهیز ۵ تریلی جدید توسط کانون پرورش فکری

هفت تماشاخانه سیار سینما و تئاتر در راه روستاهای کشور
با تجهیز ۵ تریلی جدید توسط کانون پرورش فکری

هفت تماشاخانه سیار سینما و تئاتر در راه روستاهای کشور

پنج تماشاخانه‌ جدید به ناوگان تریلی‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌پیوندند تا تعداد این صحنه‌های سیار نمایشی به ۷ خودرو در کشور افزایش یابد.

|

نظرات کاربران