در حال بارگذاری ...
به آنتن رادیو نمایش می‌رود

افسانه‌ای از کشور مالزی در «افسون افسانه»

پنج شنبه بیست و ششم تیرماه، شنونده افسانه «بوکیت یانگ» از کشور مالزی در«افسون افسانه» رادیو نمایش باشید.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش،زهرا عبدالله زاده تهیه کننده این برنامه رادیویی گفت: این هفته افسانه «بوکیت یانگ» برگرفته از کتاب افسانه های مشرق زمین در نوشته محمد عبادزاده کرمانی است  که سهیلا خدادادی آن را برای رادیو تنظیم کرده است.

وی افزود: خلاصه داستان این افسانه به این صورت است که : سال ها پیش در یکی از روستاهای کشور مالزی زنی به نام حلیمه همراه پسر کوچکش رشید در رودخانه ای در نزدیکی های تپه بوکیت یانگ زندگی می کرد. پدر رشید مرده بود و حلیمه برای گذران زندگی سخت کار می کرد تا بتواند رشید را بزرگ کند .همه اهالی این روستا می دانستند که حلیمه توان مالی خوبی ندارد به همین دلیل به حلیمه و رشید کمک می‌کردند تا اینکه رشید قد کشید و جوان بالغ و ورزیده ای  شد و به مادرش در کارها کمک می کرد .روزی رشید تصمیم گرفت که برای کسب درآمد بیشتر از روستا برود مادرش از شنیدن این خبر خیلی ناراحت شد و به رشید گفت اگر بروی مرا فراموش می کنی اما رشید تصمیم خود را گرفته بودو..

افسانه ی «بوکیت یانگ» به روایت مهرخ افضلی و با هنرمندی نوشین حسن زاده، امیر فرحان نیا،  بهناز بستاندوست و امین بختیاری در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است و ایوب آقاخانی کارگردانی آن را بر عهده دارد.

«افسون افسانه» به تهیه کنندگی زهرا عبدالله زاده ، افکتوری نازنین حسن پور و  صدابرداری فرزاد شریفی پنجشنبه ساعت 22:45 از رادیو نمایش پخش می شود  و تکرار آن روز جمعه ساعت 11:45 دقیقه است.
مطالب مرتبط

سه سریال جدید به آنتن رادیو می‌رود

سه سریال جدید به آنتن رادیو می‌رود

از امروز شنبه، سه سریال جدید رادیویی که در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است ، از آنتن شبکه های رادیویی نمایش، جوان ، سلامت و ورزش خواهد شد.

|

ساعت 21 در رادیو نمایش

آثاردُرُتی پارکر در«هزارتوی داستان » بررسی می‌شود
ساعت 21 در رادیو نمایش

آثاردُرُتی پارکر در«هزارتوی داستان » بررسی می‌شود

این هفته برنامه «هزارتوی داستان» به آثار بانوی نویسنده دُرُتی پارکر شاعر، منتقد، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس ، طنزآور نامی و یکی از چهره‌های شاخص در حلقه‌های روشنفکری آمریکا می پردازد.

|

نظرات کاربران