در حال بارگذاری ...
در برنامه «افسون افسانه»

افسانه‌ای از سرزمین ترکستان در رادیو نمایش روایت می‌شود

پنج شنبه دوم مرداد ماه، افسانه ای از سرزمین ترکستان را در «افسون افسانه» رادیو نمایش بشنوید.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش،  افسانه «پادشاه نادان» برگرفته از کتاب افسانه های ترکستان به قلم ناصر پورپیرار و برزین آذرمهر توسط زینت صالحپور به صورت رادیویی تنظیم شده است.
در داستان این افسانه آمده : سالها قبل در سرزمین ترکستان در آسیای مرکزی قدیم، مرد تهیدستی زندگی می کرد که از مال دنیا تنها یک کلبه ی حصیری داشت. روزی بر اثر بارش باران سقف کلبه مرد تهیدست فرو ریخت. سقف را داد که تعمیر کنند اما چون وضع مالی خوبی نداشت آن را نصفه نیمه تعمیر کرد. دزدی از آن حوالی می گذشت دید خانه تعمیر شده است گمان برد که صاحبخانه وضع خوبی دارد.نیمه شب قصد دزدی کرد اما از بالای سقف بر سر مرد تهیدست افتاد. فردای آن روز دزد شکایت کنان نزد پادشاه رفت تا از مرد تهیدست بابت زخمی شدن خسارت بگیرد.....
این افسانه به روایت مهرخ افضلی وبا هنرمندی احمد گنجی،علی اصغر دریایی،میرطاهر مظلومی،ایوب آقاخانی، امیر زنده دلان و با بازی و کارگردانی بهرام سروری نژاد در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است.
«افسون افسانه»  به تهیه کنندگی زهرا عبدالله زاده ، افکتوری محمدرضا قبادی فرو صدابرداری حیدر صفدری هر پنجشنبه ساعت 23:15 از رادیو نمایش پخش می شود.

 
مطالب مرتبط

سه سریال جدید به آنتن رادیو می‌رود

سه سریال جدید به آنتن رادیو می‌رود

از امروز شنبه، سه سریال جدید رادیویی که در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است ، از آنتن شبکه های رادیویی نمایش، جوان ، سلامت و ورزش خواهد شد.

|

ساعت 21 در رادیو نمایش

آثاردُرُتی پارکر در«هزارتوی داستان » بررسی می‌شود
ساعت 21 در رادیو نمایش

آثاردُرُتی پارکر در«هزارتوی داستان » بررسی می‌شود

این هفته برنامه «هزارتوی داستان» به آثار بانوی نویسنده دُرُتی پارکر شاعر، منتقد، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس ، طنزآور نامی و یکی از چهره‌های شاخص در حلقه‌های روشنفکری آمریکا می پردازد.

|

نظرات کاربران