در حال بارگذاری ...
با ضبط بیش از 300 ساعت فیلم آموزشی

درسگفتارهای «تئاتر عروسکی» بهروز غریب‌پور آماده پخش می‌شود

بهروز غریب‌پور نویسنده و کارگردان باسابقه تئاتر عروسکی از ضبط پروژه‌ای مهم با موضوع درسگفتارهای «تئاتر عروسکی» در بخش خصوصی خبر داد که بعد از آماده‌سازی تصاویر ضبط شده، پخش خواهد شد.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از مهر؛ بهروز غریب پور مدرس و کارگردان تئاتر و سرپرست گروه تئاتر عروسکی «آران» درباره فعالیت‌های خود در وضعیت کرونایی فعلی گفت: از ۲۵ روز پیش ضبط سلسله درسگفتارهایی درباره تئاتر عروسکی را که رامین بیات از کارگردان‌های جوان تئاتر بانی آن است، شروع کردیم.
وی با بیان اینکه این درسگفتارها راجع به اهمیت نمایش عروسکی در ایران و جهان و همچنین گروه تئاتر عروسکی «آران» و سهمش در اعتلای تئاتر عروسکی ایران است، افزود: با همکاری اعضای گروه و بنیاد رودکی این کار انجام شد.
غریب‌پور با اشاره به اینکه مجموعه فیلم‌های گرفته شده با حضور عوامل حرفه‌ای انجام شده، توضیح داد: حدود ۳۰۰ ساعت فیلم گرفته شده است. سعی کردیم با پیش بینی اینکه اضافه گویی نشود و مؤثر بر تماشاگری که این دوره‌ها را می‌بیند باشد، به ریزترین امور مربوط به تئاتر عروسکی تا فلسفه وجودی نمایش عروسکی پرداخته شده است.
سرپرست گروه تئاتر عروسکی «آران» تأکید کرد: نمایش عروسکی، نیاز ابدی و ازلی برای بشریت بوده و هست و در این درسگفتارها به موضوع توجه ویژه شده است.
این هنرمند با سابقه تئاتر ایران تصریح کرد: اگر شرایط کرونایی موجود نبود این پروژه بزرگ آغاز و به سرانجام نمی‌رسید زیرا نوشتن بخش‌های مختلف پروژه و همچنین تصویربرداری آن نیازمند زمان بود.
غریب پور در پایان سخنان خود درباره زمان ارائه و پخش این درسگفتارها یادآور شد: کمپانی خصوصی آرتیویست تولید این پروژه را عهده دار بوده و مراحل تدوین پروژه در حال انجام است و بعد از این مرحله زمان و نحوه چگونگی پخش آن مشخص خواهد شد.
مطالب مرتبط

لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 13

گلایه‌هایی از تعطیلی‌های ناگهانی تئاتر
لب کلام هنرمندان در گفت‌وگوهای هفته 13

گلایه‌هایی از تعطیلی‌های ناگهانی تئاتر

ایران تئاتر- عباس عبدالعلی‌زاده: متن پیش رو مروری دارد بر مهمترین گفت و گوهای کوتاه و بلندی که هفته گذشته با موضوع هنرهای نمایشی روی خروجی خبرگزاری‌ها و سایت ها منتشر شده است. هفته گذشته تعطیلی سالن های نمایش به دلیل گستردگی بیش از پیش ویروس کرونا ادامه پیدا کرد و همین مسئله ...

|

در جلسه شورای سیاستگذاری تهران- مبارک مطرح شد

جشنواره نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود
در جلسه شورای سیاستگذاری تهران- مبارک مطرح شد

جشنواره نمایش عروسکی نیمه اسفندماه برگزار می‌شود

در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک مقرر شد دبیر این رویداد در هفته پیش رو معرفی و این جشنواره در نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شود.

|

نظرات کاربران