در حال بارگذاری ...
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

درخشش بانوان نقال شهرستانی در جشنواره الغدیر
انتشار 6 کتاب در حوزه نمایش

ایران تئاتر- میترا رضائی، بانوان این سرزمین همواره نشان داده‌اند که در عرصه های سخت حرفی برای گفتن دارند. بخش عمده‌ای از بار فعالیت تئاتر شهرستان ها هم بی تردید بر دوش بانوان بوده و هست و تلاشی که با وجود تمام محدویت‌ها برای بهبود حال تئاتر انجام می‌دهند می‌تواند سرلوحه‌ای برای تمام دنیا باشد. جشنواره الغدیر در حالی به پایان رسید که تمام رتبه‌های برتر نقالی آن به بانوان نقال شهرستانی رسید و در سایر بخش‌ها هم حضور پررنگ هنرمندان استانی به چشم می‌خورد

درهفته گذشته اخباری درباره برگزاری دو جشنواره منتشر شد. داوران دو جشنواره دیگر معرفی شدند. جشنواره های استانی با رعایت پروتکل های بهداشتی، جلسات اولیه تصمیم‌گیری برای جشنواره های استانی را آغاز کردند. برخی از هنرمندان و مسئولین تئاتر صحبت هایی در ارتباط با مشکلات و شرایط موجود داشتند. هنرمندان شهرستانی و بخصوص بانوان در تمام جشنواره‌های ملی برگزار شده اخیر رتبه های برتر بسیاری کسب کردند و از همه مهم تر شیرینی خبر انتشار 5 کتاب در حوزه نمایش به قلم هنرمندان استانی بود. در این مجال بنا داریم نگاهی گذرا به فعالیت تئاتر استان‌ها در هفته ای که گذشت داشته‌باشیم. بی‌شک مطلبی که پیش روی شما است تمامی اقدامات انجام شده در استان‌ها را در بر نمی‌گیرد بلکه تنها نگاهی به بخشی از رویدادهای مهم است. پیشنهاد می‌کنیم مشروح اخبار را روزانه در  درگاه‌های استانی بخوانید.

درخشش شهرستان‌ها در جشنواره های سراسری

جشنواره تئاتر معلولین مناطق زاگرس و آفتاب که قرار بود اسفند ماه ۹۸ در مشهد مقدس برگزار شود، به دلیل کرونا به تعویق افتاد. اما با تلاش مسئولین این جشنواربه صورت مجازی در سه بخش صحنه ای، کودک و خیابانی برگزار شد. داوران بخش صحنه ای دکتر قطب الدین صادقی ، دکتر حمید کاکاسلطانی و نادر برهانی مرند و داوران بخش خیابانی استاد حمید ابراهیمی. زهرا صبری و علی روحی بودند. که تمام جوایز نقالی بانوان به شهرستان‌ها رسید.

جشنواره نقالی و پرده‌خوانی غدیر، طی چهار روز برگزاری این جشنواره،  ۳۷ اثر در ساختمان رادیوی جمهوری اسلامی ایران اجرا شد. این جشنواره در بخش‌های کودک صحنه‌ای، نوجوان، بزرگسال بانوان، بزرگسال آقایان و بخش رادیویی نعت‌خوانی و منقبت‌خوانی آل‌الله از میان بیش از ۳۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه، انتخاب و معرفی شدند. جشنواره نقالی غدیر به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی در راستای ارتقای فرهنگ علوی و ایرانی و نیز تقویت، بازپیرایی و به‌روز رسانی هنر سنتی و دیرینه پرده‌خوانی، نقالی و حماسه‌خوانی (نعت و مناقب‌خوانی آل‌الله) هم‌زمان با دهه ولایت و امامت (از عید سعید قربان تا عید غدیر خم) برگزار شد و هنرمندان استانی بخش عمده ای از جوایز این دو جشنوراه بزرگ را به خانه بردند.

 

جشنواره نقالی «امیرغدیر» در اسلامشهر برگزار می‌شود

انجمن هنرهای نمایشی اسلامشهر باهمکاری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ، وشهرداری و شورای اسلامی شهرستان اسلامشهر به مناسبت عید غدیرخم جشنواره نقالی (امیر غدیر) را با محوریت واقعه غدیرخم برگزار می‌کند. جشنواره نقالی (امیرغدیر)،  با اهداف اشاعه و ترویج فرهنگ و مفاهیم غنی واقعه عظیم غدیر ومعرفی  فضایل ،امامت و ولایت امام علی علیه السلام و گسترش فعالیتهای هنری و مذهبی مرتبط با واقعه غدیر،برگزارمی شود. محوریت: فضایل،زندگی و رشادتهای امام علی علیه السلام است و به پنج نقال برگزیده جوایزاهداءمی شود. آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ مردادماه ۱۳۹۹ است.

 

معرفی داوران نخستین جشنواره « استندآپ کمدی کرونا» همدان

آثار نخستین جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا» توسط محمدرضا الوند، محمد جواد کبودراهنگی و احمد بیگلریان، مورد داوری و ارزیابی قرار می گیرند. 35 اثر نمایشی متقاضی حضور درنخستین جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا» هستند. فراخوان جشنواره سراسری ویدئویی استندآپ کمدی با موضوع کرونا، اردیبهشت ماه امسال منتشر شد، هدف از برگزاری نخستین جشنواره سراسری «استندآپ کمدی کرونا» نشاط ‌بخشی به جامعه در دوران فاصله‌گذاری اجتماعی است.

 

معرفی داوران جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی کهگیلویه و بویراحمد

 طی حکمی از سوی ایرج کاظمی جو دبیر دومین جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی اعضای هیات داوران  جهت ارزیابی آثار شرکت کننده؛ معرفی شدند. رضا شریعتی راد، زهرا نجف پور و رضا رفیعی به عنوان هیات داوران دومین جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد، آثار این بخش از برنامه های هفته قرآن و عترت را داوری می‌کنند. این جشنواره از بیست و یکم تا بیست و پنجم مرداد ماه 1399 بصورت آنلاین بمناسبت هفته قرآن و عترت برگزار می‌شود.

 

12 جایزه از جشنواره ملی آفتاب و زاگرس به استان قم رسید

نمایش «هدیه سحرآمیز» به کارگردانی مهدی خجستگی و نویسندگی حمزه اقبالی با درخشش در بخش‌های مختلف، ۱۲ جایزه برترجشنواره ملی آفتاب و زاگرس را از آن خود کرد.

جوایز کارگردانی اول: مهدی خجستگی، نویسندگی سوم: حمزه اقبالی،اول بازیگری زن: فاطمه فرکی،دوم بازیگری زن: سمانه دلیر،سوم بازیگری زن(همراه): سونیا آرام، سوم بازیگری مرد: علی‌اصغر تقی‌پور،اول بازیگری مرد(همراه): علی رضا نامدار،طراح صحنه اول: مهدی خجستگی،طراح لباس دوم: فاطمه حسینی مقدم و مهدی خجستگی،آهنگساز اول: حامد جهانبخش،طراح پوستر و بروشور اول: زهرا خمسه،طراح عروسک سوم: زهرا مریدی را ابه خود اختصاص داد. 163 اثر به جشنواره ملی آفتاب و زاگرس ارسال شده بود که ۵۷ اثر آن به مرحله بازبینی رسید و در نهایت ۳۰ اثر برگزیده شدند که ۹ اثر در فضای خیابانی، ۹ اثر در فضای صحنه‌ای و ۱۲ اثر به تئاتر کودک و نوجوان اختصاص داشت.

 

هنرمند همدانی برگزیده جشنواره نقالان علوی شد

 با آرای اردشیر صالح‌پور، محمدحسین ناصربخت، داود فتحعلی‌بیگی و علی ناری به عنوان داور چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) نفرات برگزیده معرفی شدند که سید مهرداد کاووسی از استان همدان به عنوان  نفر برگزیده معرفی شد.در این دوره بیش از ۳۰۰ اثر به دبیرخانه چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) رسید که از این میان ۳۷ اثر برای شرکت در جشنواره توسط هیئت انتخاب متشکل از علی ناری، دکتر امیر صادقی و مهدی چایانی انتخاب شدند و در پایان چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده‌خوانی غدیر (نقالان علوی) نفرات برگزیده معرفی شدند که سید مهرداد کاووسی از استان همدان به عنوان  نفر دوم بخش بزرگسالان آقایان معرفی شد.

 

هنرمند لرستانی حلقه مفقود شده آثار آنلاین را احساس متقابل بین اثر و مخاطب دانست

جمشید صالح نیا هنرمند پیشکوت تئاتر و مسئول امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دورود با ابراز نگرانی وضعیت کنونی جامعه در خصوص شیوع و تکثیر ویروس کرونا شرایط هنرمندان تئاتر و تولید آثار آنان را نگران کننده قلمداد کرد و گفت: احساس متقابل بین اثر و مخاطب حلقه مفقود شده آثار آنلاین و اینترنتی است. اینکه  به ناچار و دراین وضعیت هنرمندان اقدام به اجراهای آنلاین و اینترنتی  می نمایند  تنها دستاوردش ادامه حیات تئاتر بعنوان یک تجربه جدید  است وگر نه  در شکل گیری این هنر عوامل و عناصر متعددی از جمله  وجود تماشاگر و مخاطب در سالن و اجراء در زیر یک سقف معنا پیدا می کند .و مهمترین فاکتور  اجرای تئاتر  احساس متقابل بین اثر و مخاطب است که در این بین بعنوان حلقه مفقود شده آثار آنلاین و اینترنتی قلمداد میشود. وی در پایان خاطر نشان کرد : امیدواریم هنرمندان با احساس تئاتر از این وضعیت به سلامت عبور نمایند و در آینده نزدیک شاهد گرم شدن تنور تئاتر و نمایش  مثل گذشته باشیم .

 

انتشار چهار کتاب در حوزه نمایش خوزستان

«آشنایی با هایپررئالیسم»، «آشنایی با طراحی نور»، «نمایشنامه مونولوگ دخترک گل فروش» و فیلمنامه کوتاه «یک نقطه» نام تازه‌ترین کتاب های محمدرضا خردمند نویسنده و هنرمند عرصه هنرهای نمایشی استان خوزستان است که به تازگی منتشر شده است. این کتاب ها از سوی مرجع تخصصی کتاب مجازی ایران، انتشارات کتاب سبز و کتابناک منتشر شده و طراحی جلد این چهار اثر بر عهده امید حاجی زاده بوده و فیلمنامه کوتاه «یک نقطه» بر اساس طرحی از مجتبی موحدزاده به نگارش در آمده است. پیش از این ۱۴ کتاب توسط محمدرضا خردمند نویسنده دزفولی منتشر شده است و نمایشنامه «نقش پنهان و گناه» نوشته وی با ترجمه اسما مویسات پس از بحران کرونا در کشور آلمان رونمایی خواهد شد.

 

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان قم گفت بازگشایی‌ها هیچ گره‌ای از مشکلات تئاتر قم باز نکرد

علی فرحناک گفت: بازگشایی و آغاز مجدد فعالیت سالن‌های نمایش با مصوبه ستاد ملی کرونا، با توجه به هزینه‌های زیاد تئاتر و ایجاد محدودیت برای اجرای نمایش‌ها، هیچ گره‌ای از مشکلات تئاتر قم باز نکرد. با گذشت  ۵۰ روز از بازگشایی سالن‌های نمایش تاکنون تنها یک اجرا درقم به روی صحنه رفته‌است که با توجه به محدودیت های لازم برای رعایت پروتوکل های بهداشتی در عمل به یک شکست بزرگ برای آن نمایش ختم شد.  ادامه شرایط کنونی موجب شده تا تنها خانه نمایش خصوصی استان به دلیل ناتوانی در تامین هزینه‌ها، تصمیم به تعطیلی کامل این مکان کند. وجود ۵۰۰ هنرمند تئاتر، ۲۰ استاد هنر تئاتر و ۷۰ لیسانس تئاتر در حوزه‌های مختلف کارگردانی، نمایشنامه‌نویسی، طراحی لباس، طراحی صحنه و گریم از جمله ظرفیت‌های تئاتر استان قم است. تئاتر قم در زمینه‌های مذهبی- آئینی، کودک و نوجوان و دفاع مقدس ید طولایی داشته و اساتید و پیشکسوتان زیادی در این شهر تلاش فراوان برای تئاتر استان و کشور را متحمل شده‌اند.

 

فعالان تئاتر فارس گفتند هنرمند باید بتواند بدون دغدغه از طریق تئاتر امرار معاش کند

تئاتر استان فارس از نبود نهادسازی رنج می‌برد و فعالان حرفه‌ای معتقدند تاکنون وعده‌های داده شده از حد شعار فراتر نرفته است.محمد حسین نیکوپور خبرنگار و منتقد هنری در این خصوص با عباس چهل تنان و سعید رضا خوش شانس به گفتگو نشست و از جمله مباحث مطرح شده این بود که  تئاتر فارس همواره ظرفیت‌های بالقوه زیادی برای دیده شدن در سطح ملی داشته است. : تئاتر در تمام دنیا یک هنر پرخرج و پرزحمت است که برای اینکه بتواند خودش را در بحران‌ها حفظ کند نیازمند کمک جدی دولتی است؛ به نظرم نمی‌شود از هنرمندانی که تا این اندازه در وضعیت معیشتی و صنفی نگران کننده‌ای قرار دارند توقع تولید آثار شاخص و برجسته‌ای داشت پس بهتر است هر چه زودتر تکلیف تئاتر روشن شود. هنرمند باید بتواند ۳۰ سال بدون دغدغه از طریق تئاتر امرار معاش کند و این شغلش باشد. چرا که  از قرن هجدهم به بعد هر جریانی که به جایی رسیده از سوی دولت حمایت شده زیرا خود دولتمردان افراد نخبه ای بودند که تئاتر را دوست داشتند و دلشان می‌خواست تئاتر بماند. تئاتر ملی هامبورگ و بریتانیا همه با حمایت دولت‌ها به حیات خود ادامه داده اند.

 

معرفی مسئول انجمن نمایش شهرستان اردکان

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان یزد طی حکمی نماینده ی این انجمن در شهرستان اردکان را تعیین کرد. احمد ندافی طی حکمی علی هاتفی را به عنوان مسئول جدید انجمن هنرهای نمایشی شهرستان اردکان معرفی نمود. علی هاتفی تا خرداد ماه 1400 به عنوان نماینده ی انجمن هنرهای نمایشی استان یزد در شهرستان اردکان انجام فعالیت خواهد کرد.

 

انتشار «هفت لیوا» به قلم زنده یاد رمضان امیری در بوشهر

«هفت لیوا» عنوان مجموعه نمایشنامه‌ایست از زنده یاد رمضان امیری که به‌تازگی روانه بازار کتاب شده است. در این کتاب پنج نمایشنامه به انضمام شناخت نامه زندگی و آثار وی آمده است.نمایشنامه‌های این مجموعه عبارتند از : هفت لیوا، سجاده خونین، انقلاب، جنگ، زندگی، سنگر عشاق و فصل پنجم. این نمایشنامه‌ها را زنده‌یاد امیری در دوران حیات کارگردانی کرده و در جشنواره‌های مختلف استانی، ملی و منطقه‌ای روی صحنه برده بود. «هفت لیوا» به همت خانواده زنده‌یاد امیری در انتشارات دریانورد در ۱۱۳ صفحه منتشر شده است.

 

فرماندار یزد گفت مصوبه ای برای تعطیلی سالن های نمایش در یزد نداشته ایم

سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد در واکنش به نامه ی رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان به استاندار در خصوص تجدید نظر در رابطه با بازگشایی سالن های نمایش با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و همچنین حمایت از هنرمندان یزدی گفت: در جلسه ستاد کرونا با حضور اعضاء موافقت خود را با اجرای برنامه های هنری و تئاتر البته با رعایت پروتکل های بهداشتی و اعمال محدودیت ها در محل استقرار با تایید بهداشت اعلام نمودم. در رابطه با درخواست رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان، حق با هنرمندان است و هرجا باید مطرح و پیگیری کنم، کوتاهی نخواهم کرد.

 

برگزاری نخستین جلسه‌ شورای سیاستگذاری جشنواره استانی آذربایجان غربی

در این شورا  مطرح شد که جشنواره تئاتر استانی بعنوان اصلی‌ترین رویداد تئاتر استانهای کشور همواره مورد تایید  و حمایت این اداره بوده و در راستای انتظار به حق هنرمندان تئاتر استان خود را موظف به برگزاری این رویداد می‌داند، اما امسال نظر به مشکلات پیش آمده به واسطه شیوع بیماری کرونا و تأثیرات اساسی آن بر روند فعالیت‌های اجتماعی و از جمله تولید و اجرای آثار نمایشی در سراسر کشور و همچنین سلامت هنرمندان و مخاطبان، جشنواره‌جشنواره با رعایت شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی از سوی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هماهنگی با ستاد مقابله با کرونای استان برگزار خواهد شد. امید خاک‌پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان به عنوان  دبیر این جشنواره انتخاب شد.

 

 

 

 

 
مطالب مرتبط

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌ها نقطه روشن روزهای تاریک کرونا
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌ها نقطه روشن روزهای تاریک کرونا

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت می‌توان گفت تمامی اخبار مربوط به برگزاری جشنواره‌های استانی بود و جشنواره‌ها به پرشورترین زمان خود رسیده‌اند. مدیران تئاتر استانی معتقدند به همان میزان که برای قطع زنجیره بیماری کرونا تلاش می‌کنند باید برای حفظ روحیه هنرمندان ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نخستین برگزیده‌های استانی به جشنواره فجر معرفی شدند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

نخستین برگزیده‌های استانی به جشنواره فجر معرفی شدند

در هفته‌ای که گذشت با وجود دستورالعمل‌های جدید ستاد کرونا، چند جشنواره استانی برگزار و اولین نمایش‌های برگزیده استانی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. بی تردید یا وجود فراگیری ویروس کرونا و لزوم رعایت قرنطینه، شرایط برای استان‌ها آسان نیست اما با وجود تمام ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بهار جشنواره‌های استانی در خزان کرونایی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

بهار جشنواره‌های استانی در خزان کرونایی

در هفته ای که گذشت، علیرغم خزان تلخ کرونایی، جشنواره های استانی امسال رسما کار خود را آغاز کردند. تلاش برای گرم نگه داشتن تنور دل هنرمندان و رونق جشنواره تئاتر فجر موضوعی است که این روزها در سراسر کشورمان مشاهده می‌شود و هنرمندان سعی دارند با ارائه اجراهایی با کیفیت، خود را ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

توجه به زیرساخت‌های تئاتری در استان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

توجه به زیرساخت‌های تئاتری در استان‌ها

ایران تئاتر-میترا رضائی، در اخبار هفته گذشته رویکرد استان‌ها به روشنی رو به ساخت زیرلایه‌های هنر نمایش پیش می‌رود که مسیری صحیح و ثمر بخش است. برگزاری کلاس‌های آموزشی در سطوح مختلف آموزشگاهی، دانشگاهی و کارگاهی نوید این رویکرد را می‌دهد. با توجه به شرایط کنونی و رکود ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

سردار د‌‌ل‌ها در قاب نمایش‌های استانی

ایران تئاتر_میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت تئاتر شهرستان‌ها هم مثل تمام کشور رنگ و بوی شهادت داشت و هم‌زمان با سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، نمایش‌های خیابانی بسیاری با موضوع این شهید بزگوار و دیگر شهدای مدافع حرم در استان‌ها اجرا شد و دو همایش نیز با همین موضوع آغاز ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

ادامه حیات تئاتر در وضعیت قرمز
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

ادامه حیات تئاتر در وضعیت قرمز

ایران تئاتر_میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت بیشتر شهرهای کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشتند اما تئاتر حیات خود را ادامه داد. جشنواره‌های استانی خونی تازه به رگ‌های تئاتر کشور تزریق کردند و تمامی استان‌ها رنگ و بوی تئاتر گرفته‌اند و در حال تدارک مقدمات برگزاری ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

پر شده‌ است جهان از حسین(ع) سرتاسر....
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

پر شده‌ است جهان از حسین(ع) سرتاسر....

ایران تئاتر - میترا رضایی:در هفته‌ای که گذشت تئاتر استان‌ها هم رنگ و بوی حسینی گرفته بود و هنرمندان شهرستانی برای عرض ارادت به سیدالشهدا، مجالس بسیاری تعزیه و نقل برگزار کردند

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رونق جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی در شهرستان‌ها
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

رونق جشنواره‌های نمایشنامه‌نویسی در شهرستان‌ها

ایران تئاتر - میترا رضایی :هفته گذشته شاهد فعالیت رو به رشد شهرستان‌های هر استان بودیم. به روشنی می‌توان دید که تئاتر از تمرکز در مراکز استان ها فاصله گرفته و شهرستان‌ها تلاش دارند هویت و جایگاه خود را با برگزاری جشنواره‌ها، همایش‌ها و اجراهایشان پررنگ تر از گذشته نشان ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی امید را به جریان تئاتر کشور بازگرداند
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

جشنواره‌های استانی امید را به جریان تئاتر کشور بازگرداند

ایران تئاتر_میترا رضائی در هفته‌ای که گذشت برگزاری جشنواره های استانی از لحاظ تعداد استان‌ها به نیمه خود نزدیک شد و شور و تلاش را جامعه تئاتر کشور بازگرداند. هنر نمایش که به دلیل شرایط این روزها، دور از اجراهای صحنه‌ای و حضور تماشاگران در سالن های نمایشی، دچار رخوت شده بود ...

|

نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

خیز مجدد کرونا کار جشنواره‌های استانی را مشکل کرد
نگاهی به تئاتر استان‌ها در هفته‌ای که گذشت

خیز مجدد کرونا کار جشنواره‌های استانی را مشکل کرد

ایران تئاتر _ میترا رضائی، در هفته‌ای که گذشت جشنواره‌های استانی آغاز شد و بسیاری از استان‌ها نیز آماده برگزاری جشنواره هایشان هستند، اما خیز مجدد کرونا و تعیلی‌های سراسری اعلام شده از سوی ستان بحران، چگونگی برگزاری را در تعلیق فرو برده است. برخی از به تعویق افتادن جشنواره ...

|

نظرات کاربران