در حال بارگذاری ...
از اول هفته و با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی

سالن‌های تئاتر در انگلستان بازگشایی شد

از روز پانزدهم ماه اوت سالن‌های تئاتر در انگلستان برای اجرای نمایش‌ها بازگشایی شدند.

به گزارش ایران تئاتر و به نقل از  سایت استیج؛ اجرای نمایش در سالن‌های سرپوشیده از روز شنبه پانزدهم اوت با رعایت فاصله اجتماعی در انگستان آغاز شد.

تماشاگران می‌توانند با رعایت دقیق فاصله اجتماعی در سالن‌های نمایش به  تماشای اجراها بنشینند، پس از تعطیلی سالن‌ها در ماه مارس و به دستور نخست وزیر انگلستان بوریس جانسون،برای نخستین بار سالن‌ها بازگشایی می‌شوند.

مردمی که برای تماشای تئاتر و کنسرت موسیقی به سالن‌های سرپوشیده می‌روند، موظف به پوشیدن ماسک هستند، این نکته به عنوان بخشی از دستورالعمل بازگشایی سالن‌ها ذکر شده است.

دولت بریتانیا برای بازگشایی سالن‌ها مراحلی را مشخص کرده است. فعلا مرحله چهارم اعمال شده که شامل بازگشایی با رعایت فاصله اجتماعی است. مرحله پنجم بازگشایی کامل سالن ها بدون رعایت فاصله اجتماعی خواهد بود که احتمالا منوط به پایان یافتن پاندمی ویروس کروناست.

وزیر فرهنگ انگلستان الیور دودن  اعلام کرد که مرحله پنجم تا ماه نوامبر احتمالا از طرف دولت اعلام و لازم الاجرا نخواهد شد.

او گفت که سخت‌کوشی مردم برای کنترل ویروس بدین معناست که ما می‌توانیم پیشرفت های دقیقی در بازگشت  به شرایط عادی داشته باشیم طوری که تماشاگران بتوانند  اجراها را در سالن های سرپوشیده به تماشا بنشینند.علاقمندان به باشگاه ها و رویدادهای ورزشی بازگردند.کسب و کارهایی تفریحی  بازگشایی شوند.

سالن‌های وست اند در شهر لندن و در کل تمام سالن‌های نمایش در انگلستان از ماه مارس در پی شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بودند.   
مطالب مرتبط

هشدار اندرو لوید وبر

هنر به نقطه بی‌بازگشت  رسیده است
هشدار اندرو لوید وبر

هنر به نقطه بی‌بازگشت رسیده است

ایران تئاتر:آهنگساز مشهور نمایش‌نامه‌هایی مانند «شبح اپرا»، اندرو لوید وبر به نمایندگان پارلمان انگلستان هشدار داد که هنر به نقطه بی‌بازگشتی رسیده است. او از دولت خواست تا زمانی را برای بازگشایی سالن‌های تئاتر مشخص کنند.

|

تحقیقی نا امیدکننده از بازگشایی سالن‌های هنری در انگلستان

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند
تحقیقی نا امیدکننده از بازگشایی سالن‌های هنری در انگلستان

نوزده درصد مردم به اجراهای زنده می‌روند

ورایتی در گزارشی جدیدی از یک همه پرسی از تماشاگران رویدادهای هنری و نمایش در انگلستان نوشت که تنها 19درصد از مردم پس از بازگشایی سالن‌ها برای تماشای اجراهای زنده به سالن‌ها خواهند رفت.

|

با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تعطیلی مراکز فرهنگی هنری تهران یک هفته دیگر تمدید شد
با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تعطیلی مراکز فرهنگی هنری تهران یک هفته دیگر تمدید شد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی براساس مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونای تهران از محدودیت‌های اعمال شده در پایتخت برای مقابله با بیماری کرونا تبعیت و تا پایان هفته جاری تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری را تمدید کرد.

|

از سوی دبیرخانه تئاتر آپارتمانی در قرنطینه

آثار پذیرفته شده در همایش «تئاترمان» اعلام شد
از سوی دبیرخانه تئاتر آپارتمانی در قرنطینه

آثار پذیرفته شده در همایش «تئاترمان» اعلام شد

دبیرخانه تئاترمان اعلام کرد، هیئت ارزیاب آثار رسیده به این همایش، مرکب از آقایان ایوب آقاخانی، توحید معصومی نسب و امیرحسین شفیعی، آثار پذیرفته شده نهایی این همایش را اعلام کردند.

|

نظرات کاربران