در حال بارگذاری ...
پس از چند سال مبارزه با سرطان ریه؛

هاول بینکلی، نورپرداز پیشرو تئاتر آمریکا درگذشت

هاول بینکلی تهیه‌کننده و نورپرداز پیشرو تئاتر آمریکا و دارنده جایزه تونی (۲۰۱۶) و جایزه الیویه (۲۰۱۸) روز گذشته پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان ریه درگذشت.

به گزارش ایران تئاتر به نقل از برادوی‌ورلد، هاول بینکلی تهیه‌کننده و نورپرداز مطرح تئاتر آمریکا که برای آخرین کارش یعنی نمایش موزیکال «همیلتون» توانست جایزه تونی 2016 و جایزه الیویه 2018 را از آن خود کند، پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان ریه در سن درگذشت.

هاول بینکلی در طول سال‌ها فعالیت هنری خود علاوه بر تهیه‌کنندگی تئاتر، در 52 نمایش بزرگ در برادوی بعنوان طراح نورپردازی حضور داشت و در طول این سال‌ها 9 بار نامزد دریافت جایزه تونی شد.

او که بعنوان بنیانگذار و طراح سبک روشنا - ساکن در پارسونز رقص شناخته می‌شود، نهایتا برای طراحی و نورپردازی نمایش موزیکال «همیلتون» توانست سال 2016  جایزه تونی و در سال 2018 جایزه الیویه را از آن خود کند.

بینکلی در جامعه تئاتری آمریکا بعنوان نورپردازی شناخته می‌شود که برای نشان دادن جلوه‌هایی استوار از بازیگران روی صحنه (بویژه در تئاترهای موزیکال) به استفاده از رنگ‌های اشباع شده با نور سفید روی آورد. همچنین او تبحر خاصی در ترکیب نور با دود و مه در صحنه تئاتر داشت.

او علاوه بر 9 بار نامزدی برای دریافت جایزه تونی، 5 بار نامزد دریافت جایزه طراحی هنری هلن هویز شد و توانست دو بار این جایزه را از آن خود کند.

نمایش‌هایی «بوسه زن عنکبوتی»، «پسران جرسی»، «کوارتت میلیون دلاری»، «بچه ها و عروسکها»، «گریه کردن»، «کودک کولی»، «نگاه عشق»، «همیلتون» و... از جمله آثاری هستند که هاول بینکلی در آنها بعنوان طراح نورپرداز حضور داشته است.
مطالب مرتبط

ورایتی گزارش  داد

جنبش سیاهان به تئاتر رسید
ورایتی گزارش داد

جنبش سیاهان به تئاتر رسید

تهیه کننده و بازیگر مشهور هالیوود مایکل بی .جردن و سه نفر از اهالی تئاتر در برادوی با ابتکارات جداگانه ایی برای برقراری عدالت نژادی در صنعت سرگرمی‌سازی گام برداشتند.

|

از سوی اتحادیه بین المللی کارمندان  صحنه تئاتر اتفاق افتاد

انتشار پروتکل بهداشتی برای بازگشایی برادوی
از سوی اتحادیه بین المللی کارمندان صحنه تئاتر اتفاق افتاد

انتشار پروتکل بهداشتی برای بازگشایی برادوی

باوجودی که چراغ سالن‌های تئاتر در برادوی تا آخر سال 2020 خاموش باقی خواهد ماند، اما اتحادیه بین المللی کارمندان صحنه تئاتر(the Intl. Alliance of Theatrical Stage Employees) پروتکل بهداشتی برای کارکنان شاغل در سالن‌های تئاتر و اجراهای زنده منتشر کرده است.

|

گزارشی از شرایط اهالی نمایش در انگلستان

بسته ماندن سالن‌های نمایش تا پایان امسال؟!
گزارشی از شرایط اهالی نمایش در انگلستان

بسته ماندن سالن‌های نمایش تا پایان امسال؟!

تهیه کننده مشهور تئاتر سر کمرون مکینتاش که در کارنامه‌اش نمایش‌های «بینوایان» و «گربه‌ها» را دارد، می‌گوید با این شرایط تا پایان سال 2020 سالن‌های تئاتر بازگشایی نخواهند شد.

|

نظرات کاربران